18 mart sözlük

black ivy
seviyeli tartısmalar ve vikipedi tadinda bi sozluk olmasi dilegiyle.kaliteyi üst duzeye cıkaran yazarlar olcagini dusundugum sozluk:')
xeno
yeni ve temiz bir başlangıçtır.
eline sağlık admin.
güzel planlarımızın hepsinin gerçekleşmesi dileği ile.
kafam bir milyon
Sevgili arkadaşım admin'nin kuruculuğunu yaptığı yepisyeni sözlüktür. Hayırlı olsundur. Bizlere çok şeyler katacağından eminim. Sıradan bi sözlük olmayacak burası. Kaliteli yazarlar ve sağlam kişilerin moderatörlüğünü yaptığı bu sözlükte herkese iyi yazmalar diliyorum. Gösterin kendinizi.
rastafari
hayat damarları olan yazarların tatile çıktığı sözlüktür. öğrenciler gidince kasası boş kalan tostçu, masaları boş kalan cafe'dir. buralar bomboş, sözlük sinek avlıyor.
nvitas
biraz önce rastgele haberim olmasıyla kaydolduğum sözlük. sıfır bilgi ile tahmin ettiğim üzere(ulan ne güzelmiş cahillik yol yaptılar yollll ahaha) bu sözlüğün açılması fikri birtakım karanlık tonlarda olaylar sonucunda ortaya çıkıyor.

pek sözlük insanı değilim. hep yazdım, yazarım. kendime yazarım, yayınlarım; feedback alır, daha da yazarım. istencim mütecessis beyinlerde ve önyargı yerine öngörüsü olan bir çevrede kendi alt tarzlarımı denediğim zaman bu adam yazmış kabulü olmadan değerlendirilip yazıyı tartışmak oldu.

vesselâm bu istenci bir dalyarağın "ben bir beyinsizim ve siz de beyinsiz olacaksınız çünkü force with me ulan!" dediği ve gerçekten gücün onda olduğu bir yerde yerine getiremem değil mi?

bir düşüncenin altında felsefe yatmalı değil mi?

may the force be with you 18 mart sözlük.


caesiis
kayıt olma kısmında soyadını zorunlu tutarsanız bir çok potansiyel üyeyi kaçındırırsınız dijital iz gereği bir çok insan soy ismini vb vermek istemez herhangi bir yere bu burası için de geçerli kaldırılması gerek tarafımca özellikle de damlaya damlaya göl oluru benimsiyorsanız
medellin
Bereketimle geldiğim sözlük oldu.. medellin, deer, ragnar, pall andre, prag, ekonometrist ve daha nicesi! Artık buradayız. bitmesi dahası var:)
soslupirana
Sözlüğe yeni gelen arkadaşların eski sözlükte edindikleri alışkanlıkları hızlıca bir yere bırakmaları ve bilimden, sanata, felsefeden, insan ilişkilerine diledikleri konularda bildiklerini ve düşüncelerini yazmaları tavsiye edilir. Eski konularla ilgili admin gerekli ve Yeterli gördüğü kadarıyla zaten açıklamalarda bulundu. Burayı Çomü sözlük ile kıyaslamanın ve geçmiş konuları gündeme getirmenin bir anlamı yok. 18 mart sözlük, Yalnızca Çanakkale yerelinde Sınırlı kalmayacaktır. Niteliğiyle vikipedi, ekşi ve belki de daha fazlasıyla yarışır duruma gelmesi tarafımca temenni edilir. Hepimiz burada dilediğimiz konularda özgürce yazma hakkına sahibiz fakat Burayı da eski Sözlüğün çöp başlık ve girileriyle doldurmayalım. Okurken hem bilgilenelim hem de düşünsel anlamda aydınlanalım. Tabii ki de bazen güldürecek bazen de ufaktan trolleyeceğiz. Ama kişisel veya toplumsal değer ve hassasiyetleri de göz ardı etmeyeceğiz. Yani diyorum ki her şeyi bir kenara bırakalım ve rahat bir nefes alarak Bu güzel sözlüğümüzü değerlendirelim.

Son olarak yeni gelen arkadaşlara hoş geldiniz diyor, iyi eğlenceler diliyorum.