akp gitsin diye hdp ye oy veren türk

kafam bir milyon
Aslında pek de Türk demek istemiyorum. Vatanını seven kimse hdpye oy vermez. Türk değildir o. Ulan hdp sana içecek su bile vermeyecek. Sen diyorsun ki hdpdeki vekil sayısı akpye aktarılacak hödöhödö. Hele ki Atatürkçüyüm diyip hdpye oy atanlar var ki mustafa kemal Atatürk yaşasaydı bunlara ne derdi bilmem... Yazık.

Edit: son 33 yılda 16 bin 500 şehidimiz varmış. Bilginize.

Edit2: he aq akpli zannedip eksileyin. Gidin hdpye atın oyunuzu.
ordoabchao
Türk olarak görmediğim insandır. Bunlar kaçak elektriği de destekler, kaçak sigara da kullanır, kaçak çay da içerler...
Edit: partilerin hangi kesimleri temsil ettiğini aşağı yukarı herkes biliyor. Özgürlük adı altında eşkiyalık yapan kimselerin özgürlüğünü savunmak ve bunu yaparken faydacılıktan bahsetmek iki yüzlülüktür.
Şöyle ki bu ülke kolay kurulmadı bunun bilincinde olduğum sürece vicdanım rahat olacak. Geçmişi çabuk unutuyorsunuz.
Not:yukarıdaki sözler bizim köydeki bazı insanlar hakkında söylediğim sözlerdir .
kafam bir milyon
Akp iktidar olmasın diye hdp'ye verenle, chp veya mhp'ye verenler nasıl aynı kefeye konabilir aklım almıyor sevgili yazarlar. Bir Kürt eminim ki asla bir mhp'ye oy vermez. Hdp iktidar olursa göreceğim ben sizi. Yiyecek ekmek bulamayacağız.
1984
hdp eğer barajı geçemez ise akp fazladan milletvekili alacak. Bu durumda meclisi elden gidecek. Sevgili yazar arkadaşlar. Haklısınız hdp kanlı siyaset yapıyor ama ne yapalım bizim ülkemizde de %10 seçim barajı denen bir saçmalık var. Bu nedenle her ne kadar hdp'yi sevmesem de olay artık chp, hdp, MHP meselesi değil. Mesele Nazım'ın bir zamanlar dediği gibi
"Biz, onlar"

E: HDP'ye oy vereceksenizde bunu çanakkalede yapmayın. Hdp'nin vekil çıkarabileceği şehirlerde yapın. Çünkü Çanakkale'de akp ve chp mücadelesi var.
akli yengesi derinde degil
akp gitsin diye değil,belli bir kesimi temsil etmesine rağmen sırf %10 arajının altında kaldığı için meclise giremeyenlerin girmesi için oy veren türktür.
hdp'ye oy verince akpnin gideceğini düşünüyorsa da yanlış düşünüyordur,yalnızca kendi hakkı olan milletvekilliğini eline almaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyordur
rainmaker
türk olmadığım için, beni ilgilendirmeyen durumdur. başlık, sadece ırkçı bir yaklaşımla kalmıyor; aynı zamanda kişinin düşünce özgürlüğünü elinden alma ya da onu eleştirmekle doğrudan doğruya ilgileniyor.

türk kanı asildir, kafasından kurtulamayan bir insanın, hdp'yi anlaması güç şüphesiz. üstelik onlardan böyle bir zarafet, böyle bir anlayış bekleyen de yok. bir avuç goşist, toplanmışlar, sözlüğün bir vaktinde, biz burada nasıl propaganda yaparız, nasıl prim kasarız diye oturup, başlarını avuçlarının arasına almışlar.

öyle zannediyorum, aihm de en az benim kadar terörist olmalı ki, hala gerekçesi belirtilmeden içerde tutulan bir adamın, serbest kalması fikrindeler.

bu adam kürt ırkçılığı yapıyorsa, ezelden beri türk ırkçılığı yapanlar neden dışardadır ve dahası, onların, bu düşüncelerini ifade edebilmeleri için uygun zemin bile hazırlanabilir?

yavaş yavaş elleri yumruk olmuş türkeşçiler seziyorum, onlar bu çaresizliğe ve geleceğin bu gibi ırkçı fikirlerde olduğuna ağlayadursunlar.

bu ülkede nasıl ki dürüst insanların sayısı bir bir düşmekte; nasıl ki okumuş, itibar kazanmış insanlar yurt dışında hizmet etmekteyse, bu geri kafalılık ve bağnaz düşüncelerle doğru orantı olarak saptanabilir. bu durumun en temel sebebi, hak hukukun 2018 yılında bile şeffaflaşamamış olmasında, hatta öyle bir hukukun hiç adı bile geçmemesinde yatar.

12 yaşındaki elif'e tecavüz eden imama ses çıkarmazsınız, bu ülkenin televizyonu, bu imamın siyasi bağlantılarından elif'i haber bile yapmaz ve belki bu güzide ırkçı kardeşimin, elif'ten haberi bile olmaz; ama onun kanına dokunan selahattin demirtaş olur.

kumda oyna. çimenler ıslak. hadi aplam.