breaking bad

yalnizligi sek icen dayi
başrollerini bryan cranston ve aaron paul un paylaştığı 5 sezonluk efsane amerikan drama dizisidir. dizi çok ağır işlese de bu sayede karakter değişimlerini muhteşem bir şekilde bizlere yansıtmışlardır. sinekli bölüm hariç her bölüm her sahne hikayenin ana parçalarıdır. herhangi birini çıkaracak olursanız dizi jenga gibi dağılır. ayrıca adettendir (bkz:orospu skyler)
rainmaker
sinekli bölüm, ana parçanın kendisidir oysaki. o bölümün olmaması, breaking bad'in prison break'e dönüşmesi demekti. anlam verilmesi zor olan ama aslında dizide o andan sonra bizi nelerin beklediğini konu alan, psikolojik bir savaşın, ruhsal bir çatışmanın bölümüydü. 45 dakika boyunca bir tek sineği ve bir tek mekanı bir dizi nasıl izletebilirdi, işte böyle. insan, içini içini yiyen bir sıkıntıyı nasıl kamera karşısına alabilirdi, işte böyle. perişanlığı, vicdanı ve kendisiyle savaş veren bir insanı en mükemmel ve nefes kesici şekilde, nasıl bu kadar kusursuz aktarabilirdi, işte böyle.

diziyi dizi yapan o sinekli bölümüdür, izleyin, izlettirin ve inceleri mutlaka yakalayın.
zira o diziden herkesin çıkaracağı mutlak bir hayat dersi var.
vince gilligan, ellerinden öperim, canım.
tyfngkts
son zamanlarda tekrardan başlayıp bitirdiğim efsane dizi. skyler'a iyi sövmüştüm ilk izlediğim zaman. gene sövdüm ama bu defa kadın az da olsa haklıymış lan dedim...
iche iche oldu nietzsche
Skyler'ın tam bir sürtük olduğunu hemen hemen her bölümde anlatan dizi.
Her şeyden öte dizinin mükemmele yakın olmasını sağlayan şey tamamen oyunculuk.

Hayat öpücüğü adamım yap bir şeyler!