ders çalışamamak

soslupirana
Vize ve final dönemlerinde biz mekteplilerin, ders çalışma gerekliliğini yerine getirememe durumudur.

Sabah planlanan bir saatte uyanılır. Zaten masada çalışmayacağını bilen mekteplimiss, ilk iş olarak yatağını toplar. Yatağın üzerini farklı Büyüklük ve renkte olan yastıklarla donatır. Farklı renk tonlarına sahip kalem, kağıt ve ders kitaplarıyla, yatakta ders çalışma ortamını ayarladıktan sonra tam Yatağın ortasına zıplayacak ki, Aklına tuvalete gitmesi gerektiği gelir. Bu arada karnı da acıkmıştır tabii. Önce hangisini halledeyim diye düşünüp dururken birden en yakın kankisi Burçik mesaj atar.
-Kanki tavla mı atsak hem hava da güzel dolanırız da.
-ama kankicim kitabı bitirmedim ben
-olsun ya akşam okursun. Ben de öyle yapacağım zaten
-tamam 2 saat sonra merkezde olurum
-(görüldü)

Tüm gün saçma sapan yerlerde dolanıp, sırf eve dönüp ders Çalışma korkusuyla karşılaşmamak için akıllarına gelen her türlü aylaklığı yapan bu gençlerimiz akşamın ilerleyen saatlerinde boynu bükük iki tilki misali kürkçü dükkânlarına doğru yol alırlar. Yolda Küçük tilkimizin Aklına yine bir fikir gelir.
-kanki yaa Geçenlerde bir filme denk geldim ama tek başıma da izlemek istemedim zaten iki saat falan acaba diyorum beraber film mi izlesek?
-ne filmi
-komedi korku karışık ben de Bilmiyorum. Hem başka da Bakarız sevmezsek
-bilemedim ki şimdi. Sınavlar da var Çalışmadık da hiç
-aman bee! ne olcak. En fazla kalırız.

Böyle uzayıp giden bir sohbet ile yolculuklarını bitirip eve ulaşan kahramanlarımız, izlerken bari ağzımız boş durmasın diyerekten evin yan tarafında bulunan marketi de talan ettikten sonra ahan da şimdi filmi açıp izlemeye koyulmaktadırlar. Muhtemelen önümüzdeki birkaç günlük sınav maceralarını bu gibi yollarla geçirmeye çalışacak, Arkadaşlarına da "biz çalışmadan da geçebiliyoruz hehehe" gibi kendilerinin bile inanmadığı cümlelerden kuracaklardır.

Tanrı ıslah etsin. Amen...