feminist olmak istiyorum ne yapmalıyım

iche iche oldu nietzsche
Öncelikle yakışıklı bir erkekle tanışmamak ve bir nevi kırgın olmak. Regl dönemlerinde kendi kendine triplere girerek hayali arkadaşın tarafından düşünülmek arzusu ile yanıp tutuşmak anlamına gelir. Hayalindeki karakterle tanışma ve yastığa kafanı koy düşüncelere dal.
ordoabchao
feminizme yönelmek isteyen bireyin eyleme dökeceği davranışlara dair tavsiye istemesidir.
Bence gerçekçi ve saygılı bir şekilde kendini savunamayan kadınların yanında olmayı dene. Reklam kurbanı olma ve azınlıklar üzerinden isim yapmaya çalışan topluluklardan uzak dur. Kadın değil bayan ya da kadın kadındır çiçek babandır gibi bayat söylemlere takılma.
Not : feminizm adına bir araştırma yapmadım feminizm adına bildiğim tek şey maskülizm gibi toplum içerisinde haksızlığa uğrayan kadınların hakkını savunmak için ortaya atılmış bir düşünce olduğu ve son zamanlarda popüler hale geldiği.
deer
bu kadın bireyin sonradan edindiği değil zaten içinde olan bir düşünce sistemidir.sizi eşitlikten ayıran şey yaşadığınız kültürdür.feminist olunmaz doğulur aslanım!
not : feminizm adına bir araştırma yapmadım feminizm adına bildiğim tek şey kadının istediği yerde,istediği zamanda sandviç yapması ile alakalı bir düşünce olduğu ve son zamanlarda popüler hale geldiği.
soslupirana
Evet haklı. Bir değil fazlaca yakışıklı birileriyle tanışıyorum artı zekiler de. En az herkes kadar eğlenebiliyorum ve kırılmaya değer bulduklarıma kırılıyorum. Regl olmayı sevmiyorum bunun triple bir ilgisi yok çünkü acı çekebiliyorum. Evet hayali arkadaşım var. Pıtırcan, ona merhaba deyin. Çoğumuzdan daha gerçek. Birde sizin aklınıza kesin güzel olmadığım da gelmiştir(bir feminist olarak). Gayette güzelim.
Fena dalga geçmek istedim başlığı ve giriyi okuyunca. Ki hep de geçerim zaten. Toplumsal cinsiyet rolleri, "cingar kadınlar" ve söylemleri, feminikler, kız kardeşlik falan filan. Sonra dedim Ki kendi kendime feminist teoriden bihaber birileri zaten giydiriyor kendince. Sana düşen de onlara "hiçlik" adı altında gerekli mesajları iletmek. Evet bundan sonra ben de bir feministim. Kullandığım tek tanım da bu olacak. Herkesi de feminist yapacağım kendim gibi. Üstüne hem kaslı hem zeki hem de sempatik erkek Nasıl tavlanır onu da öğreteceğim. Yandı artık bundan sonra fazla farklılar.

(bkz:aşırı ciddi başlığı daha da ciddileştirmek)

Editos: yazana kadar araya iki tane giri, girivermişler. Havam battı, hevesim kaçtı. Ayıp ettiniz :(
potato
Feminist olmak istiyorsan sansasyonel eylemler yapmalısin. Mesela soyunup memeni göstermelisin. Kadınlar özgürdür demelisin. Her konuşmaya çalışan erkeği kadın düşmanı olarak görmelisin. Kadına özgürlük deyip yeri geldiğinde ilişki de bildiğin geleneksel kafayla düşüneceksin. Feminizmi slogan haline getireceksin fakat dibini boşaltarak. Dibinde bir soruyla düşecek bir temel olacak. Bir insanın barinmaktan korktuğu 1.1 deprem olsa yıkılacak bir bina gibi tıpkı. Feminizmin ilkesizliği ile gelenekselin çoğu zaman lumpenligi yarışır vaziyette. Feminizm kadının hakkını savunur tezi başlı başına yanlış. Feminizm cinsiyet eşitliğini savunur. Feminizm erkek ve kadının emeğinin eşitliğini savunur. Feminizm ilkeli ve mantıklı bir temele oturmalı ki tek kişinin soracağı soru herkesi suskunluğa gommesin. Kadına şiddete hayır demekle feminist olmazsın kardeşim. Her yerde olduğu gibi burda da gelsin alkışlar gelsin feminist manifesto gelsin fenomen birey dalgası:) Yaşasın Şovenizm Pezevenkligi ve Dayanışması!
biletci
Ataerkil toplumun icinde bir erkek olmanın verdigi rahatliklar ve ayricaliklar dolayisiyla bunu kaybedebilme ihtimalinden, ve kadının kendi kendine toplumda varolduğu takdirde yapabileceklerinden delice korkan bireylerin feminizmden rahatsiz olmasi, tiye alması oldukca normal. Zira ben feminizmi tiye alan bir kadınla hic karsilasmadim. Bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık. Ve hala feminizmi erkek dusmanligi, sadece kadin haklariini savunmak oldugunu falan dusunenler yok degil mi?