kim izliyor bunları dedirten diziler

freudunyancisi
Ekranda görünce göz devirmelik, öğk dedirtmelik dizi listesidir.

Aklıma gelen 3 tane var şimdilik
Diriliş Ertuğrul, söz
Benzer formatlarda iki dizi. Kahramanlık, milli şuur, tek vatan, tek millet vs. Vs. Bu gibi dizilerle Ölmeyi ve öldürmeyi kutsallaştırarak ülke yönetmeye çalışıyorlar. Ekranda sürekli birileri ölüyor. Ekranda ölmekle kalmıyor yanı başında da ölüyorlar. Hergün Ölüyoruz. Sonra ne mi diyoruz. Vatan sağ olsun! Ben, sen, biz olmadan ne anlamı kalır ki vatanın. Ölümler neden bu kadar önemsiz ve bazıları için ölüm siyaseti ne de kolay. Slogan atmakla olmuyor işte arkadaşım, gerçekçi olalım. Ölen geri gelmiyor. Ölüyor o, daha ötesi var mı?
Erkenci kuş
Birde böyle bir model var başımızda. Yazın girerler genelde yayına, sonbahara doğru yavaş yavaş dökülmeye başlarlar. Esas Kızımız genelde hep saftır, hep iyidir o ve korunmaya muhtaçtır. Zengin veya güçlü kadınlar da genelde kötüdür. Kafayı saf ve iyi kızın ayağını kaydırmakla bozmuştur. Sonunda büyük ödül vardır çünkü. Genç, yakışıklı, zengin, zengin olmasa da güçlü bir nimet. Hikayeler, mesajlar hep aynı, kıyafetler ve oyuncular da. Başrol oyuncuları hep çok güzel veya çok yakışıklıdır. Çünkü doludizgin bir aşk onların hakkıdır. Biraz kilon varsa, burnun çirkinse, karizmatik değilsen, sen ikinci veya üçüncü insansındır artık.
Böyle bir nesil yetişiyor işte. Sonra neden ahmet, sıla'yı darp etti? Cevap yeterince net değil mi? Bileğine kuvvet yiğidim. Sen oldun. kasın kadarsın artık.
bu başlıktaki tüm girileri gör