kitap okumak

kafam bir milyon
t: kitap okumak kitap okumaktır.

İngiltere'deki bir araştırmaya göre akşam eve gelince 6 dakika bile kitap okusanız stres seviyeniz %68e kadar düşebiliyormuş. 10 dakikalık bir kitap okuma neredeyse bir antidepresan etkisi göstermekte.
camasirlik
Evet kitap okumak iyi güzel ama gel gör ki kitap fiyatlarına yetişemiyoruz ki bu nedir?Kütüphaneden alıp okuyabilirsin diyebilirsiniz ama ben kendi kitaplığım olsun ilerde çocuklarıma bırakabileceğim bir kütüphanem olsun istiyorum lakin bu gidişle komple bursumla 2 kitap anca alabilirim gibi.
1984
bazen okulda bazı kitapları zorunlu tutuyorlar. O kitapları okumak o kadar zor geliyor ki. Ama kendi isteğimle okumak istediğim kitaplar ise öyle keyifli okunuyor ki. Sanırım bizim milletimizde de aynı sorun var. Herkes onlara kitap oku kitap oku diyor ama milletimiz okumuyor. Neden? çünkü insanımızın içinden gelmiyor. En basitinden evladına kitap oku diyen ana babalar tüm gece tv izliyor. Hadi gelin çocuk okusun. Sözden çok eylem gerek bize. Emir cümlesinden çok iyi modeller gerek bize. bu durum ne yazık ki her yerde böyle. Oğluna yalan söyleme diye öğüt veren adamın 5 dk. sonra yalan söylemesi gibi. Her şey sözde bizde. Bu nedenle kitap okumak ülkemizde söylemde kalan eylemlerdendir.
yalnizligi sek icen dayi
bende kriz halinde vuku bulan olaydır. bir anda tek yapmak istediğim kitap okumak olup 1 hafta boyunca deliler gibi kitap okuduktan sonra 2 hafta yüzüne bakmaz hale geliyorum. önceden böyle değildim neden bu hale geldim anlam veremiyorum.