legolas gimli aragorn kapışması

tuli
Olası kapışma fikri inci sözlük temelli, bu tartışmayı sözlüğümüze taşıyan arkadaşa teşekkür ederim.

Şahsi fikrime göre ;

Legolas'ın okçu olmasının avantajı çok büyük. Menzil tüm savaşlarda avantajdır bu yüzden olası bir legolas vs aragorn vs gimli mücadelesinde arazi koşulları legolas'ın lehine ise (bir arena veya kapalı alanda dövüşmüyorlar ise) legolas önce aragorn'u sonra gimliyi rahatça düşürebilir. Önce aragorn'u düşürmesinin sebebi ise gimli'nin hızının düşük olması. Aragorn daha atik olduğundan dolayı yüksek tehlike yaratacaktır bu yüzden öncelikli hedef odur.

Arazi koşulları legolasın aleyhine ise ilk düşecek olan legolastır. Bunun sebebi menzilli silahların yakın mesafede yüksek isabetli fakat yeterince zarar verici olmamasıdır. Mevzubahis kızgüzeli ok kullanıyor ve dibindeki bir hedefi vurabilmek için o oku yeterince germeye vakit bulamayacaktır. Legolası bu mücadelede aragorn devirecek olsa bile (hız avantajı sayesinde) gimli karşısında şansı çok azdır.

Gimli her ne kadar yavaş olsa bile balta, balyoz, askeri nacak, savaş çekici, gürz gibi erimi( yakın dövüşte ulaşabileceği maksimum menzil) yüksek silahlar gimli gibi savaşçıların elindeyken atom bombası kadar etkilidir. Aragorn atikliği sayesinde gimlinin zırhına bir kaç çizik atabilir hatta ciddi şekilde yaralayabilir. fakat gimli bilindiği üzere dayanıklılığı ve adrenalin seviyesi yüksek bir karakter. Dayanıklı olması daha zor yaralanmasına sebep olurken adrenalininin yüksek olması beyninden çok refleksleriyle hareket edeceğini gösterir ve fırsatını bulduğunda aragorna sersemletici bir darbe vurup toparlanmasına izin vermeden onu artçı bir darbeyle rahatça öldürebilir.

Bu yüzden duruma göre legolas veya gimli kazanırken, ilk ölecek olan aragorndur.
deer
gimli fanboyuyum ama bu savaşın galibi ne gimlidir nede ibne legolas.heyheeeeeeey sözlük yazarları bu ne gaflet,bu ne cahillik siz bilmez misiniz aragorn isimli çeriyi?legolasın oku her derde deva demişsin eeey tuli söyle bana legolas adam mıdır önce?aragorn gibi teknik,zeka,güç 3'lüsünün bulunduğu bir alfa yiğidi bu 2 kendini bilmez ile karşılaştırmak seviyesizliktir(!).

https://i.gifer.com/5v4.gif
tuli
Bu bir cevap entrysidir. Fakat silinmemesi adına bilgi de vereceğim.

Eyy domatesli pirana and dear deer...

Boramir önce nefsine hakim olmayı öğrensin, legolas arwenle ağdaya gittiğinde bile aragorndan daha erkektir bunu böyle bilin.

Bilgi şeysi: gimli savaşmayı babası gibi köklü dövüşçülerden öğrenmiştir, dövüş öğrenmek cücelerin geleneğidir.