lgbti

kafam bir milyon
Lezbiyen, gey, biseksüel, trangender ve interseks kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. Yaygın olarak lgbt kullanılmakta. Eşcinsel hakları mücadelesinde kullanılan çatı kelimedir.
mathildaninsaci
İçimde hep bir burukluk oluyor. Neden aklıma hep toplumda kabul görememiş insanların sessiz çığlıkları ya da intiharları geliyor. Üzücü çok üzücü. Diliyorum ki artık bir birey olarak onlarında hakları korunsun. Hep beraber bu dünyayı paylaşabilelim.
marjinaloduncu
Cinsel kimlik mücadelesi verenlerdir. Verilen mücadelenin elbet değeri vardır ancak siyasi olması şarttır. Kadın cinayetleri gibi, lgbti bireylerine uygulanan nefret suçu da siyasidir. Lgbti mücadelesinin istenilen şekilde sonuçlanması için öncelikle liberallikten kurtulmaları gerekir. Yaptıkları yürüyüşlerde kendi hayatlarından farklı davranıp farkındalık yaratma çabası ne yazık ki sadece farkındalık yaratır. Bir kurtuluş değil.
ordoabchao
Herhangi bir şeyde zorlama olmadığı sürece ve bir başkasının özgürlüğüne zarar verilmediği sürece kişilerin cinsel eğilimleri umrumda olmaz dahası bu tip insanların da varlığını kabullenip o da öyledir der geçerim düşmanlık sergilemenin gereksiz olduğu kanaatindeyim. Ama bunun farkındalığını oluşturmak adına gerçekleştirilen eylemlerde velev ki i*neyiz tarzı pankartlar ile toplumun kendilerine olumlu bir bakış açısıyla yaklaşamayacağının farkına varmaları gerek.
ben güler geçerim anlarım durumu lakin genele vurunca da dediğim gibi.
Edit : son zamanlarda o lgbt nin sonuna p harfi de ekler olmuşlar bunu görünce iğrendim net.