lord of the rings mi harry potter mı

deer
kaos başlıyor...öncelikle sözlerime iki filmi ayırtmaksızın farklı koşullarda gözlemleyerek sevdiğimi belirtmeyim.birisi tolkien'in diğeri ise rowling anamızın olan efsanelerdir.ikisi de efsane ama sadece birisi g.o.a.t olabilir ben oyumu nekkkkkkadar lotr'ı sevsemde harry potter tarafında kullanıcam(allahım linç yemem inş).bunu söylememin tek sebebi arkadaşlar hp'nin bende daha derin duygular uyandırmasıdır(sikmişim frodoyu).öyle size yok şu daha iyi işlemiş konuyu,yok şunun oyuncu kalitesi daha iyi falan anlatmıyacağım çünkü buna bizim gücümüz yetmez sabahlara kadar tartışırız.ben sadece hp'nin benim küççük kalbime daha sıcak bir dokunuş yaptığını belirtiyorum.
tuli
"kitapları mı, filmleri mi ?" sorusunu yanında getiren güzel başlıktır.

kitapları ele alırsak sadece harry potter çok güzel kapışır ama lotr ağır tokatlar. tolkien'in harika bir fantastik kurgu yazarı olması buradaki en büyük faktör, orta dünya elbette çok özgün bir ürün değil fakat çok fazla detaylı olması ve ana hikayenin dışında da etkileyici öyküler bulundurması j k rowling ablamızı bile etkilemiştir bence.

filmleri ele alırsak bu sefer de lotr zorlar ama harry potter kardeşimiz günün sonunda kapışmayı kazanır. görsel efektlerde, renk paletinde, senaryoda, çekimlerde lotr'dan daha üstün olduğuna kimse itiraz etmesin. çok sevdiğiniz aragorn "arwen's fate" sekansında ölü olduğu halde gülümseyip elini kıpırdatmasa belki lotr alır derdim ama o kadar bariz bir hatanın olduğu filme ben şampiyonluğu veremem"
bi de ne biçim bi proje planlamadır o yaa mevzuya ortadan girip 10 sene sonra başlangıcını hobit serisinde anlatmak falan... "ciddi misiniz yaa siz ?" diye sorgulatan bir olaydı.

geeklerini şöyle bi süzersek lotr'un geek tayfası potter geek tayfasını çok net ezer. ağır ezer. potter geeklerinin cosplay için en fazla harcayacağı para 2000 dolar civarıyken aynı paraya lotr'evreninde merry veya pippin bile olamazsınız. sadece elf kılıcına harcayacağınız para bile 1500 dolar civarı olabilir ki bir gandalf bir nazgul cosplayinden bahsetmiyorum bile. büyük ihtimalle dedenizin bağ evini satmanız gerekebilir.

(4 dönüm ayçiçek tarlası içinde müstakil dahil 340.000 TL ( 2001 model fellbeast'le takas olur)