oda arkadaşı

deer
insanın hayatını güzelleştiren ya da mahveden kişi,kişilerdir.iki kişilik bir odada kalıyor olmam aslında işimi biraz daha zorlaştırıyor sonuçta kafamızın uyuşma ihtimali %50 gibi bir oran.ama ilk geldiğimden beri her konuda yanımda olması ve aynı anadan çıkmış gibi olan benzer yönleri beni mutlu ediyor.şuan duşta "seni gidi fındık kıran" diye şarkı söylüyor oluşu bile kendine hayran bırakmasına yetecek seviyededir.
(bkz:horlayan oda arkadaşı) böyle birisi olsa uykusunda döverdim muhtemelen.
hallumzade
bir valizin içine sığdırdığınız tüm gerekli eşyalarınızla yeni bir şehirde yeni bir hayata başlamak amacıyla yerleştiğiniz yurt odasında karşınıza çıkıveren insandır. hiç gidip görmediğiniz bir şehirden, hiç girmeyi düşünmediğiniz bir bölüme girmiş, apayrı bir birey apayrı bir yaşamdır. "merhaba" dersiniz biraz ürkek, biraz çekingen. o akşam aynı odada uyuduğunuzda hakkında bildiğiniz tek şey adıdır. günler ve aylar ve hatta yıllar geçer o odada. güzel anlarınızın yanı sıra sürtüşmelerinize, sinir krizlerinize rağmen avuç içi kadar bir alanla kısıtlı iç içe bir hayat sürersiniz. 3 sene sonunda "yeter yahu gidiyorum ben başka odaya" çıkışları yapsanız da farkedersiniz ki, düzeninizin bir parçası olmuştur o insan, alışmışsınız, sevmişsinizdir, gidemezsiniz. kalırsınız kaldığınız yerde. Ailenizin bir parçası olmuştur artık.
biletci
Insanı rezil de vezir de eden arkadaslık makamı. Eger sizden yaşça büyükse mukemmel kullanışlı. Aynı bedenseniz ve kiyafetlerinizi paylasabiliyorsanız tadından yenmez. Sevgiliyle ilk buluşma kombini vardir mesela ortak esyalardan yapılmış, herkes ilk bulusmada onu giyer. Buna uygun cantan var mi buna uygun tisortun var mi cok sık duyabiliceginiz diyaloglardan. Ne olursa olsun eger enerjiler de tutarsa en samimi en guzel arkadasliklardandir ve asla unutulmaz. Ve eger odada 3 kisiyseniz kızlar ve iclerinden birinin dedikodusunu yapmiyorsaniz, uzgunum ama dedikodusu yapilan kişi sizsiniz demektir.