plaka takıntısı

potato
Çocukken hep yaptığım şeydi. Evin önünde plakasını ezberlemedigim araç kalmamıştı. Büyüdükçe geçiyor fakat bu sefer de tanıdık araçların plaka takıntısı başlıyor
hallumzade
gerçekten de tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. şayet insan bir gün aniden önünden geçen bir arabanın plakasını 3 sene önce hatay dışında gördüğünü hatırlayabiliyorsa artık tehlike çanları çalmaya başlamıştır. hangisi tesadüftür orasını bilmiyorum benim 3 sene sonra aynı plakayı hatırlamam mı yoksa o aracın 3 sene sonra karşıma çıkması mı. ilçede ezbere bildiklerimi saymıyorum bile..
ekonometrist
Ezber yeteneğim çok zayıf olduğundan kendi kullandığım araçların plakasını bile ezbere bilmem. Bir gün amcamın motorunu aldım bir yere gidecektim. Yolda giderken polis anonsu duydum. Bilirsiniz zaten normalde o anonsla ne dedikleri belli olmuyor birde kafanızda kask varsa hiç anlaşılmıyor ben sallamadım devam ettim yoluma aradan bir kaç saniye geçti aklıma dank etti ''lan bunun plakası neydi?'' hatırlayamadım. O an aynaya bir baktım arkamda yunus ekibi siren çalarak geliyor. Zaten aynada onları görmemle sol tarafıma geçmeleri bir oldu. Motordan iner inmez lan niye durmuyorsun demeleri bir oldu. Benden gelen plakayı bilmiyorum cevabından sonra bakışları kime çattık aq der gibiydi. Sonra işte üstümü aradılar gbt kontrolü yaptılar. Motor çalıntı mı? diye sordular. Allahtan ruhsattaki soyisim tutuyordu. Çalıntı olmadığına inandılar yoksa ruhsat sahibini falan arayıp beni bir ton uğraştırırlardı.