türkçe rapin gelişmesi

robespierre
Gelişmekten kasıta bağlı. Kasıt daha nitelikli parçalar ise genel olarak birşey diyemeyiz, nitelikli parçalar yapan rapçiler de, yapmayan rapçiler de var. Kasıt daha çok dinlenmesi ve tanınması ise gelişiyor ama rap olarak değil popa kayarak ve auto tune ile gelişiyor.

şebnem ferah

victoria
Sesini ne kadar güçlü ve kaliteli bulsam da bana çok fazla işleyen bir ses değil. İsmini her gördüğümde istemsiz bir şekilde özlem tekin ile kıyaslıyorum.Özlem tekin'i daha başarılı buluyorum. Tabii her iki ses de müthiş.

sin palabras

deer
radio tarifa'nın cruzanda el rio albümünden bir parçadır.insanların intihar etmeden önce tercih edecekleri şarkıların başında gelmekte olan,son kez duyulacak kutsal sözlerdir.aşığı olduğum bu şarkının en dikkat çekici özelliği en mutlu gününüzde bile açsanız insanı o acı çektiği günlerine geri döndürmesidir.

acılar tazelenir,eskiler hatırlanır ve öldürdüğünüzü sandığınız tüm kadınları önünüze çıkartır.sevgiliniz,aşkınız veya flörtünüz olmasına gerek yok otobüs durağında gördüğünüz ince belli çerkes kızını bile hatırlarsınız.bu şarkı kesinlikle sizi direkt olarak öldürmez.dolaylı yoldan öldürmesinin sebebi ise her açtığınızda yaktığınız sigaralardır.her kaynakta çeviri farklı bir şekilde olsada en doğrusu budur kanımca:

no te alejes de mí / benden uzaklaşma
no te alejes de mí / benden uzaklaşma
deja que yo te mire / bırak sana bakayım
te sienta a mi lado / seni yanımda hissedeyim
ya ves / görüyorsun..
no te vayas de mí / beni bırakma
no te vayas de mí / beni bırakma
despierta y te veo / uyanıyorum ve seni
a mi lado feliz / yanımda görüyorum.. mutlu
ya me acuerdo / hatırlıyorum..
te vi asomar / arz-ı endamını gördüm
tus ojos / gözlerin..
sin palabras / kelimeler olmadan..
la química / kimya
sonrisas, miradas y todo / tebessümler, bakışlar ve herşey

vuelvo a sentir / yeniden hissediyorum
no lo creí / inanmazdım
vuelvo a nacer / yeniden doğdum
la sal, la vida / cazibe, yaşam
ya me acuerdo / hatırlıyorum..
te vi asomar / arz-ı endamını gördüm
tus ojos / gözlerin..
sin palabras / kelimeler olmadan..
la química / kimya
sonrisas, miradas y todo / tebessümler, bakışlar ve herşey

türkçe'sini okumanıza gerek yok.şarkının ispanyol'casını dinlemek bile zaten size nelerden bahsettiğini anlatıyor.kağıtlara değilde ruhlara yazılmış bir parça olduğunu buradan anlatıyor.

biranın son yudumu

tuli
@g r e e n p o w e r 'ın yazdığı gılgamış destanını okuduktan sonra hakkında komik entry girmeye utandığım başlık. gel gelelim benim utanmalarım çok kısa sürer;

hızlı hızlı içildiğinde bal-kaymak gibi gelen , yavaş içildiğinde ise sidikten farksız olan yudumdur. çiçeğin ağacın dibine dökün bari serinlesin yavrucuk.

şüphe

anoktask
İnsanı içten içe kemiren duygudur. Peşine düşüp sonuca varmaktan korkar, geçmesini beklersin ancak bir kere içine düştüyse kurtulamazsın.

ben kimim

potato
Eğer bilirsem kim olduğumu
O zaman ne diye sorgularim ne olduğumu
Ya delinin biriyim ya da normalin
Ya ölümün diliyim ya da yaşamın

yüzyüzeyken konuşuruz

cokguzelyemekyaparim
bir evin salonundan internet alemine düşen kayıtlar sonucu dinleyiciye ulaşan, yer yer sakinleştirici hissi uyandıran grup. üstlerine kadıköy sound etiketi yapışmış olsa da kaan boşnak aslen bahçelievlerlidir. bazıları çok tumbirik bulsa da benim gayet başarılı bulduğum ve sevdiğim bir gruptur.