murphy yasaları

iche iche oldu nietzsche
Murphy Yasaları'nın temeli şu söze dayanır: "Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa; kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir."
Yani yazılı olmayan yasalardır.

Erken şeçim varsa ak parti her zaman iktidar olur.

libidosu yüksek kadın

mediocregenius
aşağıda yazılanlar bilimsellikten uzak olmakla birlikte kişisel gözlemlerime ve tecrübelerime dayanır.

seksüel gücü ve enerjisi yüksek kadınları tanımlamak için kullanılan sıfat.

(mutlu olan her kadının libidosunun 3-4 kat artacağına inancım tam olmakla beraber)

bugüne kadar tanıdığım bütün kadınlar libidolarının yüksek olduğunu iddia etseler bile bunlardan yalnızca 3 tanesi savlarını sağlam delillerle destekleyebilmiştir. üçünde de gördüğüm ortak özellikler ise aşağıda listelediğim şekildedir;

-eğer cinselliklerini ve arzularını bastırmamışlarsa sizi seksüel olarak istediklerini fazlasıyla belli ederler, eğer anaerkil bir toplumda yaşıyor olsaydık bu kadınlar çok rahat bir şekilde tacizle suçlanıp ceza alabilirlerdi.

-ilişkilerde sadıktılar. cinsellik çok büyük bir öneme sahip olsa da sekse ulaşmak onlar için basit olmasından ötürü ve bu açıdan özgüvensizlik yaşamadıkları için asıl eksikliğini çektikleri şeye ulaşmaya çalışırlar, manevi tatmin. ilişki de seks önemli olsa da yine de son kararı beyinleri ile verirler. bu yüzden yürümeyen ilişkilerde bir süre süründükleri olmuştur. yine de nihayetinde mantıklı olanı yapabildiler.

-özellikle cinsel olarak olgunlardır. cinsel kimliklerinin farkında ve ne isteyip ne istemediğini net olarak bilen kadınlardır.

-tanıdıktan sonra o kadını düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk kelime dişi'dir.

yeniden organize edene kadar günlük hayatınız iş-seks-uyku şeklinde geçebilir. eğer ilişkiler konusunda çok tecrübeniz yoksa bu monotonluğa götürür ve bu da ilişkiyi bir noktada bitme noktasına getirir eğer hala gençseniz.

insanların birbirinin zekasını yargılayamacağını düşünmekle birlikte bu kadınlar için söylenebilecek üç şey var, yaratıcılar, farkındalıkları ve empati yetenekleri yüksek.

her kadın gibi sevilmek isterler, sevin. özgüvensizliklerinizi, yetersizliklerinizi onlar üzerinden gidermeyin.

düzgün ve sağlıklı bir ilişkide en vahşi ve canavar olanları bile inanılmaz anaç olabiliyor. yemek yapmayı bilmem diyen kadının bir anda annesinden taze fasulye tarifini alıp akşam eve geldiğinizde sizi bi' ton yemek ve özlemle karşılaması inanılmaz bir duygusal tatmin ve mutluluk sağlayabiliyor.

son olarak ilişkiler de yeterince olgun değilseniz kavgaları seks ile yamalayıp geçiştirme hatasına düşmeyin sürmesini istiyorsanız.

sevin, sevişin.

yedi ölümcül günah

mediocregenius
katolik kilisesi tarafından özenle seçilerek insanın kaçınması gereken en büyük günahlara verilen isim, başlık.

lust = şehvet
gluttony = oburluk
greed = açgözlülük
sloth = tembellik
wrath = öfke, gazap
envy = kıskançlık, haset, imrenme
pride =gurur, kibir

hristiyan mitolojisinde ise (özellikle 14. yüz yılda ki lollard reform hareketini başlatan john wyclif'in bu 7 günaha, şeytanları sınıflandırmak adına birer şeytan ataması) cehennemin 7 prensi/kralı/komutanı bu günahlara atfedilmiş karakteristik özellikleri olduğu varsayılmıştır.

john wyclif versiyonu;

lucifer = pride
beelzebub = envy
satan/sathanas = wrath
abaddon = sloth
mammon = greed
belphegor = gluttony
asmodeus = lust


geri dönemem

victoria
pinhani'nin kediköy albümünden bir şarkı.

sözleri

yalnızım şehrin ortasında
yenilmişim daha ilk dakikada
bir adam içinde ben varım
beni gören yok içerde kalmışım
aranıza yeni geldim ben
fazla kalamam
ama geri dönemem
aslında yeni geldim ben
çok bir şey istemem
ama geri dönemem
simsiyah denizin ortasında
dolaşmışım ölümün etrafında
zaman bize yeniden şans verir
yeni bir hayat savaşmak demektir
aranıza yeni geldim ben
fazla kalamam
ama geri dönemem
aslında yeni geldim ben
çok bir şey istemem
ama geri dönemem

matrax

ragnar
zeki kayahan coşkun'un geceleri neşeli kılan radyo programı..
zeki kayahan 9 temmuz'da show radyo'dan ayrılmasıyla bu aralar yayın yapamıyor.. yeni radyo tekliflerini bekliyor abimiz..
"takside kitap" uygulamasını radyodan talimat vererek başlatan güzelim program.

detroit: become human

sesli dusunup sessiz haykiriyorum
can sungur'dan izlerken duygusal sahnelerin içine etmesine rağmen en sonunda diğer yayıncılara göre makul ve farklı bir sonu bulabilmiş olmasıyla şaşırdığım ve beni oldukça tatmin eden oyundur. final dönemim olmasına rağmen bir an bile sıkılmadan heyecanla 11 saat izlediğim; senaryo çeşitliliği, oyunculukların başarısı, diyalogların etkileyiciliği, görüntülerin kalitesiyle kendine hayran bıraktıran bir eser olmuş.

minimalizm

2357
İlk entrye ek olarak söyleyebilirim ki avcı toplayıcılar zaten az üründen çok verim almak zorundaydı. Çünkü onların dünyası yokluklar dünyasıydı. Bu nedenle ellerine geçen her nesneyi veya besini sonuna kadar kullandılar. İkinci olarak avcı toplayıcılarda tabakalaşma olmama durumu bence daha çok toprak mülkiyeti ile alakalı bir durumdur. Mülk olmayınca efendi ve köle de olmaz.

kimlik

tuli
gelecekte isimlerimiz ve vatandaşlık numaralarımız yerine TT-7895659367 gibi kimliklerimiz olacak. o günü sabırsızlıkla bekliyorum

nazım hikmet

camasirlik
55 yıl önce bugün moskova'da yaşamını yitirmiştir.

'Güzel günler göreceğiz çocuklar
Güneşli günler göreceğiz.
Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar
Işıklı maviliklere süreceğiz…

Açtık mıydı hele bir son vitesi,
adedi devir, motorun sesi.
Uuuuuuuy! Çocuklar kim bilir
ne harikûlâdedir
160 kilometre giderken öpüşmesi.

Hani şimdi bize,
Cumaları, pazarları çiçekli bahçeler vardır.
Yalnız cumaları, yalnız pazarları…'

İyi ki geçtin bu dünyadan.

medellin

medellin
öncelikle bana kapılarını açan hepinize sonsuz teşekkürler. diktatörlüğün olmadığı, milletin dış görünüşüyle, engeliyle dalga geçilmediği, trollük adı altında aşağılık tavırlar sergilenmediği bir sözlük de olmaktan çok mutluyum. umarım güzel şeyler okur, sizi mutlu edecek şeyler yazarım.
ayrıca ben buraya kaydolduktan sonra, benimle beraber buraya gelen başta deer nickli arkadaş olmak üzere hepsine teşekkürler. Vaziyet alın, buralar hızlanacak.

öğrenci işleri

2357
İşini savsaklayan bir çok memurun çalıştığı,amacı öğrenciye yardımcı olmak olan buna karşın yardımdan çok engel çıkaran üniversite birimidir.

human

soslupirana
Yann arthus-bertrand'ın yönetmenliğini yaptığı, 2015 yapımı belgeseldir.

Bir katilin yaşam öyküsünden, savaş mağduru insanlara, açlığa mahkûm bırakılan hayatlardan, kazanma arzusunu hırs edinen yaşamlara kadar; isyanın, aşkın, nefretin, umudun tüm renklerin hikayesi bu. Biz kimiz? sorusuna verilebilecek en iyi yanıt belki de.

ensest

soslupirana
Yakın kan bağına sahip insanlar arasında gönüllü veya gönülsüz yaşanan cinsel ilişkiye verilen isimdir.

Tarihin bazı dönemlerinde bazı toplumlar tarafından meşru görülür ancak genel olarak birçok toplumda suç veya sapkınlık olarak değerlendirilir. Ensestin karşılıklı rızayla yaşananının meşru görülmesi gerektiği, suç teşkil edenin aile içinde cinsel taciz veya tecavüz olması gerektiğini söyleyen küçük bir kesime karşılık; Türkiye toplumunda genel olarak ensest, törece yasaklanmıştır. Konunun türk ceza kanununda net bir tanımı yapılmamıştır. (Yapılmadığı sürece de herkesin bildiği bir sır olarak kalacaktır.)

Türkiye' nin 2009 ensest raporuna göre ensest vakaları söylenilenin oldukça üzerinde bir orana sahiptir. Yine rapora göre suçlu profili oldukça sağlıklı, çevresiyle normal ilişkilere sahip, eğitimli insanlardan oluşmaktadır. Bu veri ensestin hastalık olmadığını doğrular niteliktedir.

Konuyla ilgili edinmiş olduğum bir başka bilgiye göre Türkiye de ensest mağduru kadınların "kapatıldığı" toplumdan izole edildiği çeşitli istasyon noktalarının bulunduğu, bu istasyonların dışarıdan askeri bölge görünümüne sahip olduğudur. Son olarak istasyonların olup olmadığıyla ilgili kesin bir bilgiye sahip olmadığımı, konuyla ilgili yazılı herhangibir kaynağın olmadığını belirtmek isterim.

ilişkide yaş farkı

camasirlik
Hiçbir zaman tasvip etmediğim ilişkidir. Orta okula giden kızın asker sevgilisi var yada lisede okuyan kızın Üniversiteye giden sevgilisi bu ne abi? Nası bi vizyon yokluğu? Erkekler kendi yaş grubu kadınlardan yüz bulamayınca küçük kızlara halleniyor, peki ya kızlar onlar ne akla hizmet kendinden bilmem kaç yaş büyük erkeğe aşık oluyor? Ben adama abi diyorum minnacık kız sevgilim diyor. O andan itibaren de zaten ne adamlığı kalır gözümde ne de abiliği. Kendinden büyük erkeklerle ilişki yaşayan kızları da hep itici bulmuşumdur zaten.

black friday

iche iche oldu nietzsche
Ele gelir bi sikimin olmadığını görünce küfredesim geldi. 30 liraya alınan saatler muhabbeti var ayakkabı bakıyorsun yok ceket bakıyorsun yok kazak bakıyorsun hepsi leş amk. Birazcık bile giyimine önem veren kimseyi önemsemeyecek bir olay. Yapacağınız indirimi...