ahmet kaya

black ivy
sesiyle ' cigerimizi yaktın abii' diyecek kadar arabesk bi insan degilim iyi ki.kendisinin sempatizan olusundan dolayı soğuduğum dinlenen ortamdan kalkıp gittiğim ses sanatçısıdır.

enflasyonla topyekün mücadele

tuli
Tüketici enflasyonunu geçici olarak düşürürken üreticinin uzun vadede amına koyacak olan ekonomik müdahaledir.

Tüketici enflasyonunun düşmesi mevcut ekonomi yöneticisine yakın zamanda bir seçim daha kazandıracaktır fakat bu da zombi istilasında tek mermisi olan bir silahı taşımak gibidir. Sizi canlı canlı yenmekten kurtarır ama yapmış olduğunuz son seçim kendi kafanıza sıkmaktır.

koton

marjinaloduncu
Siyah giyim modasında güzel bir dikiş tutturmuştu. Be arkadaş, basic tişörtü neden dizime kadar? Bi de o saçma desenler ne? Herkes Edis mi olsun memlekette?

dolar'daki ani düşüş

1984
Rahibin gitmesi ile başlayan ve bunun sonrasında da abd'nin ülkemize yaptırım uygulamayacağını açıklaması üzerine bir de ticaret savaşlarının yumuşaması ile gelişmekte olan paralar değer kazanmaya başladı. Bizde bundan nasip aldık ve tl dolar karşısında değerlendi. Ancak ab merkez bankasının ve fed'in 2019 itibari ile karşılıksız para basmayı bitirmesi dolar ve euro'nun yükselmesine sebep olabilir. Bu açıdan uzmanlar bu dalgalanmadan kaçmak isteyen yatırımcıların gelişmekte olan ülkelerden kaçabileceğini söylüyor. Bu açıdan belki isviçre frangı ve altın gibi güvenli değerler 2019 da hızla yükselir. Ama şimdilik paramız değerlenmiştir. Bu açıdan bizim için güzel haberdir dediğim başlıktır

çay

camasirlik
Çay, çeşitli bitkilerin yapraklarının, çiçeklerinin, köklerinin, gövdelerinin, kabuklarının, tohumlarının kaynatılmasıyla veya haşlanmasıyla elde edilen bir içecek türüdür.

Türk halkı olarak en sevdiğimiz içeceklerin başında gelir. son zamanlarda edebiyatını yapa yapa fiyatını gökyüzüne çıkarttığımız içecektir kendisi. Pek çok şair dizlerinde yer verir çaya.

İki çay söylemiştik orda biri açık, keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
cemal Süreya.

şimdi ölsek en fazla kahvede çaylar soğur…
Yılmaz odabaşı

Daha niceleri... yeri gelmiş yalnızlığına yoldaş etmiş çayı, yeri gelmiş sevdiğine anlatmış sevgisini çayla.

Ama yeni yetme marjinalim ayağına yatan tipler gözünüzü seveyim çaydan uzak durun. Uzak durun ki çay bizim yanımızda güzel dursun.

2018 yılına bir not bırak

hallumzade
koca bir yılı geride bırakmaya birkaç gün kala izlenimlerimizi paylaşacağımız başlık.

Hayatımın tertemiz sayfasına, umutlarıma kavuştuğum bir yıl oldu. umarım son günleri de aynı şekilde biter ve 2019'a taptaze mutluluklarla başlarız.

tony jaa

soslupirana
Savaşçı, ong bak, koruyucu filmlerinde oynamış, dövüş sanatları aktörüdür. Hızlı ve õfkeli serisinin 7. Filminde de rol Almıştır. Çocukluğumun önemli isimlerindendir kendileri. Abimle onun dövüş sahnelerini izler gördüklerimizi birbirimize uygulamaya çalışırdık. Tabii hep ben dayak yerdim. 1.68'lik yahuşuklu çekik prensim. Muay thai'nin Tanrısı. Benim için hâlâ genç Tien'sin.

saçmalama hakkı

soslupirana
kişinin dilediği gibi konuşma, düşünme ve yaşama hakkına sahip olmasıdır.

herkesin yeterince "doğru" ve "mantıklı" konuştuğu, her şeyden anladığı son zamanlarda aklı karıştıran talep. saçmalayan kişiye, ne saçmalıyorsun sen mi demeli yoksa dilediği gibi konuşma hakkına sahip mi diye düşünmeli?