yeni kordon

xeno
Tatlı bir sahil yoludur. Merkezdeki yat limanının aksine daha sakin ve sıcak bir havaya sahiptir.
Sıkıntılarından biri herhangi güzel mekan bulundurmamasıydı ancak B Plus isimli mekan işletimi ve müzikleri ile ilgimi çekti. Umarım devamını getirirler.
Ha Siz arkadaşlarınızla içip yamulurken arkanızdan çekirdek ailelerin geçiyor olması ve iki tarafında birbirini sallamamasıı da sadece çanakkalede gördüğüm hoş bir olaydır.

gece yarısı otobüs bileti almak

18martsozluk
Aniden gelen eve dönüş isteği mi dersin, yoksa internet paketim azaldığı için mi dersin diye kendime soruyorum.

Şahsen evimi özledim. Rahatlığım, istediğimi yapma özgürlüğüm hatta ve hatta tuvalet kapısı açıkken özgürce sindirim sistemimi kullanmam dahil her şeyi özledim.

şaka yahu kira boşa gidiyor.


Açtığım müzikten rahatsız olan komşularımı da es geçemem. Aşağıda ki teyzenin bütün spor aktivitesini ben karşılıyorum. (Doktorundan bir ara teşekkür mektubu bekliyorum.)

Yöneticimin hergün kapımı çalıp internet şifremi istemesi de ayrı bir hoşluk.

Neyse sözün özü (bkz:yılmaz özdil) gibi bir entry yazdıktan sonra galiba ben otobüs bileti değil bu saatte rahatlığımı satın aldım.

mezun olmak

anoktask
Bir eğitim kademesinin sonuna gelme durumudur. Bu sene çoğu 95'li ve 96'lılar olarak üniversite hayatını bitirdik. Okunabilecek en güzel üniversite olmasa da en güzel şehirde okuduğumuzu düşünüyorum. Bununla birlikte çok güzel arkadaşlar edindik. Gerek 4 yıl önce yola çıktığımız gerekse küçük ve izole bir buluşmada bulduğumuz bu tatlı insanlardan ayrılmak oldukça zor olacak. Ayrılık gidene mi daha zor kalana mı bilemem ama giden taraf olarak bir hayli zorlanacağım. Keşke bu kadar yaşlı olmasaydım. Anoktask ağlıyor hocam lavaboya gidebilir miyiz?

bereketli hilal

soslupirana
Münbit hilal olarak da bilinen nil vadisi, güney Doğu anadolu, kuzey Suriye ve mezopotamya bölgelerinin içinde yer alan alana verilen isimdir. Tarihte ilk defa evcil hayvan ve bitki türlerinin burada görüldüğü tahmin edilmektedir. İlk köy ve tarım yerleşim alanlarındandır.

kitap fiyatlarının çok pahalı olması

yalnizligi sek icen dayi
insanların beslenme, barınma, korunma, sağlıklı yaşam gibi temel ihtiyaçları vardır. sağlıklı bir yaşam demek sadece fiziksel olarak sağlıklı görünmek değildir aynı zamanda ruhsal olarak da sağlıklı olma durumudur. sinema, tiyatroya gitmek, kitap okumak, arkadaşla bir basketbol maçına gitmek gibi aktiviteler insanların ruhsallığını besleyen eylemlerdir. ne yazık ki ülkemizde bu tarz şeyler ihtiyaçtan çok bir lüks olarak görünmektedir. o kadar fahiş fiyatlar biçilmektedir ki bir kitap alabilmek için yiyecek, giysi gibi diğer temel ihtiyaçlarımızı kısıtlamak zorunda kalıyoruz.
şimdi gelelim zaten yüksek olan bu kitap fiyatlarının son bir yıl içerisinde neden yüzde 30-40 gibi bir artış gösterdiğine. doların bu kadar yükselmesi bu sektörü de sekteye uğratmıştır. eğer bağlantı kuramamışsanız size kağıtları nasıl temin ettiğimizi sormak isterim. evet ormanlarımızla övündüğümüz ülkemizde kağıt yapamıyor(daha doğrusu fabrikaları kapatıyoruz) ve dışarıdan dolar ile almak zorunda kalıyoruz.
geçenlerde başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. halamın kırtasiyesine bakarken kadının biri çocuğuna test kitabı almak için geldi. 2-3 tane kitap seçtikten sonra fiyatlarını sordu ve en ucuzu 30 lirayken almaktan vazgeçti. ben araştırmaya devam edeyim 15 lira falan bekliyordum diyerek kırtasiyeden çıktı. insanları dış görünüşüne göre yargılamayı sevmem ama tesettürlü bir kadındı ve kime oy verdiği apaçık ortadaydı. inanın gram üzülmedim. hatta sinirlendim. düşünmeyen insanlar yüzünden benim hayatımın etkilenmesine üzüldüm.
en son ne zaman kitap aldım unuttum. ya arkadaşlarımdan ya da kütüphaneden geçinir oldum. okuduğum her kitap kitaplığımda olsun isterdim bu huyumdan vazgeçmek zor oldu ama gerekli olan buydu.
t:ülkemizin acı gerçeğidir.

sosyal medya

ordoabchao
İnsanların iyiden iyiye mala bağlama sebebi olan paylaşım ağının genel adıdır. Bir ortamda birisinin şurda bunu yaptım gördün mü demesi kadar sinir edici bir laf yok. Gelip bana anlatsa dese ki bir yere gittik şunu bunu yaptık anlarım fakat feyse koymuştum baksana bi falan dediklerinde resmen beynim zonkluyor. Aile yemeğinin fotoğrafını internette paylaşınca ne oluyor? Bence hatıralar kafada kalmalı internet üzerindeki herhangi bir sitede değil. noluyo olm dangıdı dungudu müzik çalarken arabanın ön camını çekince eline ne geçiyor? noluyo moruk kafade içtiğin kahveyi çekerek neye ulaşıyosun? noluyo birader gözünü seveyim bugün ne yediğini paylaşınca ne kazanıyorsun? Nerede olduğunu arkadaşın dahi olmayan insanlarla paylaşınca ne elde ediyorsun?

sıla gençoğlu

admin
kendine güvenen şöyle gelsin dedikten sonra bu kariyer gerçekten mükemmel bir tehdit olmuş müzik endüstrisine. konserinin sonunda vicdan yapar gibi eğlendiniz mi gerçekten sorması bile bence mükemmeliyetine bir yenisini ekliyor benim gözümde. sıla güzel sesiyle beni büyüleyen nadir sanatçılardan.

iyi ki varsın sıla...

bir kadının en öpülesi yeri

tuli
İki adet sapığa yakın entryden sonra "boynu" dersem çok masum kalırım, o yüzden koltukaltı diyorum.

Tabi ki şaka her türlü boynudur. Boyundan öpmek aynı anda bir kadını hem kalpten sevdiğinizi hem de arzuladığınızı anlatır. Ayrıca şahdamarının tenine en yakın olduğu yerdir. Öpücik önce kana karışır sonra kalbe gider. Tabi bu öpücükten sonra hiçbir şey olmamış gibi davranamazsınız. Sevişmek zorundasınız.