ilişkide yaş farkı

tuli
Olması gereken şeymiş gibi geliyor bana. Elbette abartı yaş farkları çok çirkin. Ülkemizin bazı yerlerinde genç kızlar, hatta genç denilemeyecek yaştaki çocuklar 60 yaşındaki adamlarla "nikahlanıyor(?)". Bunun hukuki sonuçları olmalı ve devlet bunu takip etmeli.

Biraz daha normal bir açıyla bakarsak da erkeğin 1-2 yaş büyük olması hoş bir durumdur diye düşünüyorum. Ha bunu düşünen adamında kendinden altı yaş büyük kız arkadaşı vardı zamanında. Çok da ciddiye almayın yani.

burun kılı

derenn
burnumuzda çıkan kıllardır. berberlerde bant ile bütün kılları çektiren arkadaşlara sesleniyorum. yapmayın. nefes alırken tozu toprağı yollarsınız ciğerlerinize.

31 mayıs 2018 mevlüt çavuşoğlu'nun dw röportajı

iche iche oldu nietzsche
bazı bölümlerde kahkaha bazı bölümlerde utancımdan yerin dibine girmeme neden olan röportaj.
Dışişleri bakanının bu hallere düşmesi gerçekten çok komik. Tabi öyle orda burda dış mihraklar, ey AB diye bağırıp durursanız sormazlar mı adama neyin nesi diye.
Özellikle 15.12'den sonrası ak zihniyetin tamamen bir ürünü. Kendileri bile inanmışlar, sanki hiçbir şuç kendilerinde değilmiş gibi.
Böyle insaların bizi yönetiyor olması gerçekten üzücü bir durum.
Öyle a haber mubabirleri karşılarına çıkmayınca düştükleri bu hal ayıp ayıp resmen ayıp..

regular show

ragnar
2012'de emmy ödülü alan çizgi dizi.. cartoon network'un kalite koktuğu zamanlardan kalma.. imdb puanı 8,3.. bir çizgi dizinin puanını 23 bin kişi oyluyorsa hitap ettiği kitlenin yaş ortalaması yoktur zannımca..

veganlık

tuli
et ürünü tüketmeyerek hayvanların yaşama hakkını korumaya çalışan otçul ağırlıklı beslenen insan topluluğudur. çoğusu neden vegan olduğunu bile bilmemektedir. canlıların haklarını savunurken bitkilerin de canlı olduğunu unutmaktadırlar. bu konuda karşılaştıkları argümanlara "bitkiyi kesince ağlıyor mu ? ne alakası var ?" diye tepki vermeleri cehaletlerini göz önüne sermektedir. bir şeyin öldüğüne ikna olmanız için ağlaması, feryat etmesi mi gerekiyor ? ön koşullu faşizmi icat ettikleri için teşekkür ediyorum, insanlığa yeni bir şey kattınız.

ayrıca karşı çıktığınız şeyin hayvanların yenmesi değil, endüstriyel hayvancılık olduğunu da bilmenizi isterim.

şarkı ve şarkıcı önerileri

deer
ayrı başlıklarda yüzlerce sanatçı paylaşacağımı düşündüğüm için bunu tek başlığa indirmek istedim.sürekli yenilenecek ve gecenin şarkıları gibi önerilerde bulunabileceğimiz başlıktır.

ilk gecenin şarkısı olarak: love in a trashcan-the raveonettes
öneri olarak ise: 911/mr.lonely-tyler,the creator

obsesif kompulsif bozukluk

bosvermisherif
Dünyada yaygın olarak görülen anksiyete rahatsızlığıdır. Birey yaşadığı bu durumun mantıksız olduğunun farkındadır fakat bu düşünce veya davranışların önüne geçemez. Bireye bu durumda destek alması önerilir. Psikoterapi ve ilaçlarla OKB tedavi edilebilir.

eftalya

victoria
eftalya "deniz kızı" anlamına gelir.

yunan efsanesine göre büyük iskender'in kız kardeşi thessalonike, öldükten sonra bir deniz kızına dönüşmüştür. deniz kızı formunda ege denizi'nde yaşadığı ve denizciler onu bulduğunda onlara tek bir soru sorduğu söylenir: "kral iskender yaşıyor mu?" ve denizcilerin de ona "yaşıyor ve hâlâ yönetiyor" dedikleri anlatılır. bu cevaptan sonra bir gorgon'a dönüşür ve gemiyi batırıp denizcileri öldürür.

tütün içmek

ragnar
Öğrencinin ve emekçinin zar zor geçindiği bir ülkede, lüks olan alışkanlığını 2-3 poğaça parası fiyatına indirmek için başvurduğu sigara alma yöntemidir.. alternatif olarakta (bkz:kaçak sigara) kullanımı vardır.. tabi Çanakkale gibi küçük şehirlerde zor bulunduğundan direk hazır sarmaya koşulur..

yabancılaşmak

rastafari
Bedenen orada olup ruhunun/kafanın çok çok başka yerlerde olmasıdır.
Kendine bile yabancı olmak ise en kötüsüdür. Aşinalık hissinin tadı damağında yankılanır lakin oraya ait değilsindir, belki de hiç ait olmamışsındır, kim bilir.