şebnem ferah

kafam bir milyon
tam anlamıyla bir ''rock tanrıçası.'' bazı allahsızları tanıdıktan sonra şarkıları daha anlamlı gelmeye başlayan aşık olduğum sanatçı.

4:35ten sonra kopuyorum, şeboyla beraber çığırasım geliyor.
victoria
Sesini ne kadar güçlü ve kaliteli bulsam da bana çok fazla işleyen bir ses değil. İsmini her gördüğümde istemsiz bir şekilde özlem tekin ile kıyaslıyorum.Özlem tekin'i daha başarılı buluyorum. Tabii her iki ses de müthiş.
18martsozluk
şebnem ferah benim için listenin başını çekmektedir. red ile yaptığı düette göğüs seslerinde ki etkisi sonra tınısı ve baskın bir şekilde keskin sesi ve ve ve o muazzam çığlığı beni benden alan eseridir. konserinde aradığım tek özelliği budur. Yakın zamanda olan (bkz:kalefest) etkinliğinde berbat ses mühendisleri yüzünden tadı damağımda kalmış konseridir. tabi ki de favori parçam onun yazdığı ve gönlünde ki insanlarla beraber söylediği aşağıda ki (bkz:youtube) videosudur.
unalca
Sesine ayrı, yazdığı sözlere ayrı, karakterine ayrı hayran olduğum, olur da bir gün bir yerde karşılaşırsak fotoğraf çekilmeyi değil de sımsıkı sarılmayı isteyeceğim sanatçı.