sıla gençoğlu

admin
kendine güvenen şöyle gelsin dedikten sonra bu kariyer gerçekten mükemmel bir tehdit olmuş müzik endüstrisine. konserinin sonunda vicdan yapar gibi eğlendiniz mi gerçekten sorması bile bence mükemmeliyetine bir yenisini ekliyor benim gözümde. sıla güzel sesiyle beni büyüleyen nadir sanatçılardan.

iyi ki varsın sıla...
kafam bir milyon
şiddete maruz kalmış kadın...

evet, ahmet kural tarafından ikinci kez şiddete maruz kalmış sevdiğim kadın. insanın aklı almıyor. kadına şiddetin normalleşmemesi gerekiyor. düşünsenize canınız acıtılmış, kafanıza sert bir maddeyle vurulmuş, onurunuz incitilmiş hem de sevdiğiniz tarafından...
yaşadığı şiddete sessiz kalmayarak doğru davranmıştır.ünlü olsun olmasın hiçbir kadın şiddeti hak etmiyor.

instagram hesabında paylaştığı yazı da şöyle;
''merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor.
galiba en doğrusu konuya direkt girmek. hayatımdaki insanın fiziki şiddete maruz kaldım.bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!