suriyeli çocuğa uygulanan şiddet

deer
videoyu izledikten sonra oluşan sinirle uykum kaçtı.yumruklamak,parçalamak istiyorum şuanda o çocuğu ya.umarım yanına kalmaz...
1984
Geçen gün ekonomi üzerine araştırma yaparken dünyanın şu anki ekonomik durumunum 1930'lara benzediğini okumuştum. Başka bir yazıda ise1930'lardaki siyasi çalkantıların şu an yaşandığını okumuştum. Bu videoyu ve buna benzer bir kaç videoyu izledikten sonra aklıma onlar geldi. İlginç bir şekilde avrupada ve amerikada fikir hürriyetine insan haklarına ve insani değere olan saygı azalıyor. Bu da beni korkutuyor. Anladığım kadarıyla bu ekonomik ve sosyal buhran bir şekilde dünyada camı kıracak (bkz:kırık cam teorisi). Bu nedenle beni şaşırtmayan olaydır.batıda ırkçılık hızla yükseliyor.
ordoabchao
tipik zorbalıktır. Şiddet şiddeti doğurur yarın bir gün o suriyeli çocuk kendisine şiddet uygulayan tipte gördüğü insanlara istenmeyen şeyler yaptığında ve birilerinin canı yandığında canı yananlardan birileri de fırsatını bulduğunda bir başka suriyeliye istenmeyen şeyler yapmayı kendince haklı bulacak. Dünyada zorbalık kadar bulaşıcı ve pis hiçbir şey yok yanan canlara yazık.