türkiye işçi partisi

marjinaloduncu
1961 yılında siyasi hayatına başlamış siyasi partidir. Milletvekili çıkartan ilk sosyalist parti olmuştur. maden işçisi kemal türkler, tekstil işçisi avni erakalın, tekstil işçisi şaban yıldız, basın işçisi ibrahim güzelce, çikolata sanayi işçisi ahmet muşlu, lastik işçisi rıza kuas, garson kemal nebioğlu, tütün işçisi hüseyin uslubaş, ilaç sanayi işçisi saffet göksüzoğlu, basın işçisi salih özkarabay, nakliyat işçisi ibrahim denizcier ve şoför adnan arkın tarafından kurulmuştur. 1971 ve 1980 darbeleri sonrasında kapatılmıştır. mart 2018'de işçilerin, emekçilerin, aydınların, sanatçıların da olduğu kurucu listesiyle tekrar kuruluş sürecine girmiştir. şehir şehir, mahalle mahalle kuruluş toplantıları gerçekleştiren türkiye işçi partisi; sosyalizmin sesini meclise taşımak için yola çıkıyor. çağrılarını sosyal medya üzerinden #gelkardeşim #sözkardeşim hashtag'leri ile yapmaktadır.
robespierre
#Tipgeliyor çağrı metni ile kuruluş çağrısı yapılan, benim de üyesi olduğum siyasi parti. Bağzı kesimlerde "öff bi siz kaldınız parti kurmayan" "bölüne bölüne çoğaldınız" gibi tepkiler yaratsa da bölünmenin aksine birleşme ile coşku ile kurulan sosyalist bir siyasi parti. Resmi kuruluşu yapılsa da fiili kuruluşu tamamlanmamıştır, kuruluş toplantıları devam etmektedir.
ordoabchao
Bünyesinde bizim köyden de birisini barındıran komik partidir. Ben sadece gülüyorum. Yanlış olmasın hoşuma gidiyor böyle partilerin olması. Mesela perinçek tataftarı da insanlar vardı bizim köyde zamanları geçti lakin hala aktifler helal olsun.