viski

tuli
doğum yeri çok eskiden (bkz:isveç) ve rusların (rusların o dönem devleti yoktur) yönetimi altında olan kiew şehri olduğu söylenmektedir.

iskandinav ülkeleri ve baltık ülkelerinde sık tüketilen , popüler kültürde "karizmatik alkol" olarak akıllara yer etmiştir içkidir.

mayalanmış nohutun ahşap fıçılarda dinlendirilmesiyle oluşan kalorisi ve alkol derecesi yüksek alkollü içecektir. kendine özgü bardağı ve sofistike içiliş biçimi vardır.

the godfather filminin en çok rol kapmış figüranı olan viski, yine bu filmin popüler kültür üzerindeki etkisiyle "ağırabi" içkisi olmuştur.

üretim kolaylığı yüksek olduğu için bir çok ülkede kaliteli ve içimi kolay viskiler üretilir.

merkantalizm döneminde rom ile birlikte anılan denizci içkisi olmuştur.
(bkz: johnny walker)
(bkz: wat 69)
(bkz:j&b)
(bkz: jack daniels)
ordoabchao
en son geçen sene tükettiğim alkollü içecek. şivas olanı çok güzel yalnız, yatmadan önce bir bardak içeyim bariciyseniz tavsiye edilir.
black ivy
cakir keyif denilen kismin olmadigi,direk yamultan ickidir.soguk havalarda icilmesinin sıcak tuttuguna dair inanislari olan toplumlar vardir.enerjiyle tadi yumusar,daha keyifli icimi olur.
dmlabrb
genellikle filmlerde gördüğümüz şekil adamların bara giderek bir viski alabilirmiyim demeleri ile görmüşümdür. türkiyede ağzıyla içmeyi bilmedikleri için pek tüketildiğini söyleyemem sanırım.
mediocregenius
ing. whisky
abd ing. whiskey

konyak'ın küçük kardeşidir. aromasından tam faydalanmak için sek içilmelidir.

kendini seven insan vat69, j&b gibilerine elini sürmez. maddi durumuna bağlı olarak gider jack daniels, jameson veya johnnie walker alır. arada kendini şımartmak için talisker'e yükselir. irlanda'lı elemanın biri kilbeggan diye bir viski önermişti ama henüz fırsat olmadı.

günümüzde zamlar ve kur yüzünden ocak söndürür duruma gelmiştir.