confessions

admin

Admin  · 27 Mayıs 2018 Pazar

  1. toplam giri 28
  2. takipçi 3
  3. puan 1154

akraba

admin
soyundan veya evlilik yüzünden bulaştığın birbirine bağlı düğümleri bir türlü kopamayan insancıkcukcikcokcökleer. Dünyanın en büyük hastalığıdır. Gereksiz konular, saçma sapan sorular, bitmek tükenmek bilmeyen kıyaslamalar. Falancanın oğlu hindistanda filancanın kızı himalayada gibi aptal örneklerle dolu. Bu türün genellikle soruları özel hayat ile ilgili ve operasyonları ise hayatına müdahale, bazı noktalarda klik düzenlemelerle (fitne-fesat) kaderinin içinde rol oynar. Allah herkesi gazaplarından korusun.

para

admin
1. [isim] Devletçe bastırılan, üzerinde değeri yazılı kâğıt veya metalden ödeme aracı, nakit
"Ayda üç yüz liradan para kırıyorsun, halis muhlis burjuvasın." (Peyami Safa)
2. Kazanç
"Balıkçılıkta para vardır ama dalgıçlık kadar genç işidir." (Sait Faik Abasıyanık)
3. Kuruşun kırkta biri

huawei'nin cfo'sunun kanada'da gözaltına alınması

admin
apple şirketini ayakta tutmaya çalışan abd'nin, huawei şirketine nasıl saldıracağını bilmiyor. nereden ısırılsa yara alır acep düşüncesiyle baskılar kurulan canım ren zhengfei.

microsoft' un bile yıllar sonra apple şirketini geçmesi durumları daha da yıkık bir propagandaya sürüklüyor.

kısacası bırakın lan adamı ''apple'nin çöküşü'' filmini çekiyor.

kurallar

admin
18 MART SÖZLÜK KURALLARI

18martsozluk.com bünyesinde yazarların aşağıdaki kurallara uyması gerekmektedir;

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ortak değerlerine hakaret ve küfür etmek sözlükten yasaklanma sebebidir. Haklarında hukuki işlem başlatılabilir.

2) Sözlük bünyesinde hiçbir yazar bir etnik kökene, bir dini inanca ve bir cinsiyete hakaret içeren girdiler giremez ve başlık açamaz. Cinsiyetçi ve/veya ırkçı yaklaşım içeren girdiler ve başlıklar silinir. Sözlük çerçevesinde gerekli ceza verilir.

3) İnternet tabiri ile “trolleme” yapanlar sözlüğümüzde elbette kabul görmektedir. Fakat bu trolleme amaçlı girilmiş entryler tüzel ve gerçek kişilere/kurumlara hakaret içeriyor ve/veya toplumun değerleriyle ters düşüyor ise moderasyon bu entryleri ve yazarı troll değil kural dışı olarak görür. Sözlük çerçevesinde gerekli ceza verilir.

4) Açılan her başlığın ilk entrysi tanım ve bilgi içermek zorundadır. İlk olmayan entryler ise bilgi veya görüş bildirmek zorundadır. Sadece duyguları veya düşünceleri yasıtacak olan nidalar ile girilmiş entryler (örn: güldüğünü belli etmek için sadece “ahahaha” yazmak gibi) kaldırılır.

5) Başka sözlüklerden birebir taşınmış girdiler; asıl girdinin sahibi ile aynı kişi tarafından yazılmamışsa kaldırılır. Gönderi sahibi farklı platformlarda birden fazla kez aynı entryi paylaşabilme hakkına sahiptir.

6) Bilgi ve tanım içeren girdiler herhangi bir kaynaktan bire bir taşındıysa kaldırılır. Fakat tanımın bir kısmı herhangi bir kaynaktan alınmış olabilir. Kaynak belirtmek kullanıcının vicdanına kalmıştır. Bu kaynaklara diğer sözlükler dahil değildir.

7) Tüm yazarlar kendi üsluplarını oluşturacak şekilde yazı dilini kullanmakta serbesttir. Fakat bu üslüp okunabilirliği ve anlaşılabilirliği düşürecek seviyede dilbilgisi ve imla kurallarına aykırı ise kaldırılır.

8) 18martsozluk.com' un;
a) sağlıklı bir şekilde gelişmesine engel olacak ve olan
b) hukuki olarak zan altında kalmasına sebep verecek ve veren
c) veri tabanının ve internet sitesinin güvenliğini tehlike altında bırakacak ve bırakan
yazarlar yasaklanır ve hakkında yönetim tarafından suç duyurusunda bulunularak hukuki süreç başlatılır.

9) Yazarlar kendi içeriklerinden sorumludur. Eğer girdiler veya açılan başlıklar hukuki sonuçlar doğuruyor ise bunun sorumlusu yazarın kendisidir. 18martsozluk.com hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. 18martsozluk.com sizin veritabanına girdiğiniz başlık ve entryleri; sizin ve diğer kullanıcıların görmesini sağlayan bir ortamdır.

10) Bu site dahiline girmiş kullanıcıların paylaştığı başlık ve entryler, çaylak/yazar' ın kurallara aykırı gelmesi koşulu dikkate alınarak ortam huzursuzluğu, site içi adaptasyonu bozduğu, sözlük kültürünü zedelediği sebepten ötürü tüm hakları bizde saklı ve kullanılabilir konumda olup bu konuda ki inisiyatif tamamıyla yönetimin sorumluluğundadır.

SON OLARAK;

Yukarıda belirtilmiş olan kurallara tüm yazarlar uymak zorundadır. Sitemizde tüm yazarların 18 MART SÖZLÜK KURALLARI' nı onayladığı kabul edilir.

basit öğrenci yemekleri

admin
Yumurta, 2 kır 5 dakika da hazır.

Endomi, 2 dakika kaynat baharatları içinde 5 dakikaya hazır.

Ve her türlü sote, zaten soğan biberin içine neyi atarsan onun sotesi oluyor. Örneğin; tavuk, mantar, et gibi.

Pilav&bulgur, o kadar kolay ki şehriyeyi kızart pirinci dök üstünden bir tık fazla su koy bitti gitti. Zaten suyu az gelirse ekle gitsin.

Ve admin gerçekten bu entry de 3-4 dakika yemek tarifi yazdı.

Unutmadan
Ekmek
Ekmek
Ekmek
Ekmek
.
.
.

2 otun anatomisi

admin
Merhabalar...

Bundan yaklaşık bir yıl önce kurulmasında büyük rol oynadığım ve ismini kendim verdiğim çomü sözlükten aylar önce ihraç edildim. İhraç edilme nedenlerimi bir bir sıralamak elbette ki isterim lakin onlar bu gönderiyi kaç dakika da kaldıracaklar çok merak ediyorum, izleyip görelim. (Ne yaparlarsa yapsınlar 18 Mart Sözlükte ilelebet kalacak.)

Biraz kabaca görev dağılımdan bahsedecek olursak lotus reklamlar ile ilgilenecek, ben site için web destek ve ilişkilerden sorumluydum ve üçüncü ortağımız sadece bizden bir şey öğreniyor ve yardımcı olmak için elinden geleni yapıyordu.

Başlangıçta üç ortak kurduğumuz bir web sitenin zamanla suistimal edilmesinden rahatsızlık duyarak bazı uyarmalarda bulundum fakat beni lotus hiç dinlemedi. Fasılcıyla beraber bilgilerinizi paylaşıp kızları yemleme düşürme mod yapıp yakınlaşma gibi çirkin şeylere girişmeye başladılar. Hatta emin olun o gün o modlarla toplandığımız yere gelmediği için kudurmuştur.

Başlarda seçilen modlar tamamiyle yetenek, yaş, bilgi ve sözlüğümüze olan ilgilerine göre seçilmişti. (Çünkü ben vardım.)
Sonradan durum ilginç bir hal almaya başladı. BÜYÜME HIRSI.

Para kazanma arzusuyla yanıp tutuşan lotus adeta aylar geçtikçe reklamlar, youtube planları, belediye ile konuşma, yardım isteme hatta ve hatta neredeyse bağış bile toplayacak haldeydi.

Malum okuyorduk ben ve angutkuşu. Bizim için önemli olan okuldu. Ve her zaman dediğim gibi ben bu siteyi para kazanmak için açmadım. Bir yol çizeceğim aşikardı ama önce bir kitle oluşmalıydı. Sabır etmek yerine daha nasıl büyüyebiliriz adı altında öyle vizyonsuz fikirleri vardı ki size anlatmak isterim.
“Bir söylenti yayalım sitemiz de yakışıklı erkekler güzel kızlar var. Nasıl başarabiliriz.”
“Sitemize girenlerin kız bulabileceği imajını vermeliyiz.”
“Bence bir zıt hesap açalım herkese giydirsin ortalığı karıştırsın.”
“Cinsel içerikli açılan başlıklar ve bunun geceleri sosyal medya üzerinden paylaşılması”
Gibi şeyler ve ben çoğunu unuttum.

Tabi bu esnada eve gelen fasılcının bu konulara daha çok destek vermesiyle zirveye oynamak isteyen lotus beyimiz hülyalara dalıyor adeta fit fit - arş arş göğe yükseliyordu.

Yaptıkları benim ilgim dahilinde olmadığı için bu konulardan uzak durdum. Uyarılarım artık lotusu durduramıyordu. Ağzına bu site için kavga edersek çok gülerim abi gibi kelimeler takılmıştı bile. Nefaseti yerinde bir kul kendisi önceden haberdar olmuş olabilir. Bilemiyorum.

Tek başına kurallar koymaya bir şey yapmadığımızı iddia ederek isyan başlangıcına girişen lotus beyimiz Twitter üzerinden yapılan çoklu hesaplarla paylaşım ve reklam yüzünden kendini patron sanıp aramızda ki ilişkinin saygınlığını yitirmeyi başarmıştır. Tabi bu süreç şöyle işlemekteydi; google reklamlarının bize uyarı maillerine rağmen dikkate almadan “deck” dediğimiz Twitter da çoklu hesaplardan reklam yapmaya devam ediyor. Abi bu gidişle zengin olacağız gibi hayallere kapılıyor en çokta fasılcı mutlu oluyordu.

Tabi uyarıları dikkate almadığımız için google bizi bu sefer desteğinden çekmişti. Şimdi size soruyorum. Yavaş büyümesini istediğiniz ve para beklemediğiniz sitenizde bu kadar olay yaşamanız gülünç değil mi?
Çok değil arkadaşlar bu site 500tl ye kuruldu. Gözünüzde büyütmeyin yani.

Googleden haberi kendisi değil ben şans eseri mail kutusunu dolaşırken görüyorum. Durumdan haberdar değilim ve ben ortağım?
Fasılcı biliyor ben bilmiyorum?
Ve bu maile cevap yazılmış benim haberim yok.

Şimdi arkadaşlar iddia makamı olarak arkadaşa bu soruyu yönelttiğimde aldığım cevap şu;
Siz site ile ilgilenmiyorsunuz. Her şeyi ben yapıyorum. Hayatımı bu siteye adadım?
Neeee..!!

Mark Zuckerberg?
Sedat Kapanoğlu?
Serkan İnci?

Tabi ki benim için sevindirici haber google reklamlarını kandırmaya yönelik yaptığımız bu hareketten dolayı para cezası almamış olmamızdı. Eminim öyle bir şey olsaydı site onun adına olduğu için 5bin dolardan başlayan tazminatlara kadar para cezası kesilebilirdi. Yönetmeliği okumamıştı, bilmiyordu. Telkinlere rağmen patron oydu. Eminim para cezası olsaydı en büyük üç ortak biz olurduk.

Bu sinirlendiğim bir konu olduğu için kendimi ilk defa tutamayıp benim evimde kalan sadece kira ve fatura ödeyip yemeklerimize çöreklenen birinin bu denli değişeceğini aklım almıyordu. Yargı önünde ölüm tehditi sayılan benin ona “canını alacağım” gibi sinirden yazdığım bir kaç cümlemden dolayı arkadaş beni şikayet etti.

Evde duran kirli eşyalarını kokmuş odasından almasına izin vermediğimi iddia ederek ve üstüne sitenin kendisinin olduğunu söyleyip gözümüzün içine baka baka bunlar bana para falan vermedi diyen lotus' tan bahsediyorum.

“Eve gelip bize parayı ödemesi koşulunda bıraktığı modemine de çok ağlamıştır.” Onu da teminat için evde tutuyorduk. Sonuçta kendi ağzından hakkımızı ödeyeceğini söylemişti.

Adli konu apayrı bir pencere ben size sözlükten ayrılışımın sebebini anlatıyorum ve kimin sitesinde olduğunuzu bilin diye yazıyorum.

Okul hocaları ve okul arkadaşlarımın lotus' u hırsız bilmesi benim için yeterli bir adalettir.

Eminim ki şu an modların çoğu kız en fazla bir erkek vardır fasılcı ve lotus hariç. :))((:

Neyse konuyu bağlamak gerekirse. Site kurma düşüncem zerre aklımda yoktu. Benim diğer siteden olan yeni arkadaşlıklarım ve kendi çevrem bir site kurmak istediler. Bunun benim aracılığımla olmasını teklif ettiler. Teklif edenler;

Tuli
1984
Horizon
Victoria
khaleesi
AnoktaSk
çamaşırlık
Angutkuşu
Hatununbiri
Yalnızlığı sek içen dayı

Ve özür dileyerek hatırlayamadığım bir sürü arkadaşım...


Gibi eski modlar ve yazarlardı. Bir çoğu arkadaşım sıfatındaydı. Aralarında dostlarım da vardı.

Kolay bir istekti benim için ve bu güzel insanların hiç sessiz kalıp susturulmasından yana değildim. O yüzden siteyi açıp kendi kurallarımızı kendimiz koyduğumuz yepyeni bir başlangıçla devam ediyoruz.

Üye sayısı, büyüme hırsı, para gibi konuları olmayan yalın sade kendini iyi hisseden insanların burada kafası gönlü rahat bir şekilde yazdığı adaletli bir mecrada dil döktükleri ve gezdikleri site olduk.

Mutluyuz.
Hevesliyiz.
Hırslıyız.

Bitirmem gerekirse;

Olaylara çok aşina olmayanlar adına bunları dilerseniz her mecrada tek tek şahitlerle anlatabilir ve yazabilirim.

MaCe
18 Mart Sözlük


______________________________________

Edit istek üzerine;

Dava konusunu yanlış bilenler için bende anlatmak isterim.

Karşılıklı olarak suç duyurusunda bulunduğumuz doğrudur. Fakat arkadaş ifade verirken titrediği için ifadesinde “beni tehdit ediyor” diye değiştirmiştir. Suç güveni kötüye kullanmadan dava açılmıştır. Konunun siteyle gram ilgisi yoktur. Site için biz ayrı bir dava açmadık. Başkasını ağlatan bir şeyin bizi güldürmesi mümkün değildir. Biz tekrar söylüyorum iddiasını tersini sunduk. Site ile ilgili açtığımız bir davamız yok. Savcının değerlendirmesi whatsapp konuşmasında ki ölüm tehditidir. Site konusu savcı açısından ve arabulucu aracılığıyla gündeme dahi gelmemiştir. Lotusun ölüm tehdit bedeli 450 TL dir. Fiyatı bellidir.

Ben ve angutkuşu mağdur olmasın diye konuyu mahkemeye taşımadım. Çünkü o bir eğitimci ve biliyorsunuzdur ki sıkıntı olabilir. Ödediğim bir para vardır doğrudur fakat bu ölüm tehditinin bedelidir. Kimse bildiği gibi yargılamasın. Arabulucu sicilimiz konusunda titiz kalmamız için bize öğütlerde bulunmuştur. Ben angutkuşu için benim yaptığım bir şey yüzünden sorumlu olmasın diye konu yargıya taşınmadan kapatılmıştır.

sıla gençoğlu

admin
kendine güvenen şöyle gelsin dedikten sonra bu kariyer gerçekten mükemmel bir tehdit olmuş müzik endüstrisine. konserinin sonunda vicdan yapar gibi eğlendiniz mi gerçekten sorması bile bence mükemmeliyetine bir yenisini ekliyor benim gözümde. sıla güzel sesiyle beni büyüleyen nadir sanatçılardan.

iyi ki varsın sıla...

neşet ertaş

admin
sözlüğümün neşet ertaşı hatırlamaması ne kadar beni üzse de onu bu topraklarda yaşayarak sesini duyma şerefine eriştiğim için çok mutluyum.

namelerinde anadolunun hissiyatını barındırdığı ve bütün şarkılarında buram buram yaşadıklarını hissettiren değerli sanatçımız neşet ertaşı saygı ve sevgiyle anarak ölüm yıl dönümünü minnetle anıyorum...

ALBÜMLERİ:

1988 – Gönül Ne Gezersin Seyran Yerinde
1988 – Kendim Ettim Kendim Buldum
1988 – Kibar Kız
1989 – Hapishanelere Güneş Doğmuyor
1989 – Sazlı Sözlü Oyun Havaları
1990 – Gel Gayri Gel
1992 – Türküler Yolcu
1992 – Gitme Leylam
1993 – Kova Kova İndirdiler Yazıya
1995 – Seçmeler 2
1995 – Seçmeler 3
1995 – Seher Vakti
1995 – Altın Ezgiler 3
1996 - Polis Lojmanları
1997 – Benim Yurdum
1998 – Gönül Yarası
1999 – Zülüf Dökülmüş Yüze
1999 – Gönül Dağı
1999 – Muhur Gözlüm
1999 – Zahidem
1999 - Neredesin Sen
1999 - Gönül Dağı

begonvil

admin
akdeniz ikliminin eşsiz çiçek türlerinden bitanesidir. sarmaşık cinsine benzeyen daha odunsu bir yapısı olan bitkidir. renkleri; mor, turuncu, pembe, beyazdır.

yazın o kadar çok büyütmek istedim ki kesim işlemine hiç yetişemedim. anneannemin bütün ''olmaz oğlum'' direktiflerine rağmen dinlemeden koparıp ekim tarihi geçmesine rağmen azmettim. ektim, besledim, suladım saçma saçma başında oturup dilencilik yapmadım bitkiye ama toprağına ne lazımsa verdim bütün şartlarını sağladım. 4 tane ekmiştim bana mor rengi gülünce onu büyütmeye karar verdim. sayfiye yerinde olan tek katlı evimizin hayallerimde ki en görkemli yerinde ona bir yer rezerve ettim. şimdi usulca koca saksını bekliyor ve yerine gitmek için biraz daha toprakta yeşermesini, tutunmasını bekliyorum.

ev taşımak

admin
ev taşımak bir sanattır. düzeni nizamı vardır. onları seçeceğin kıymetli arkadaşlar topluluğun ve malına en az senin kadar değer verecek dostlarınla ev taşırsın. mesela özenerek yaptığın kutuyu asansöre 80 cm havadan atıp yukarı taşıyan bir arkadaşı kimse aramaz. ben aramam, kimse aramasın.

benim için taşınmamak için ev sahibimin bütün zamlarına göğüs geldiğim eylemdir. ben taşınmaktan çok korkuyorum. çünkü evimi çok seviyorum.

yeter ki iş çıkmasın. üşengeç yapım var büyük işlerde çok sorumluluğa ihtiyaç var. hem yaz sıcağı ne ev taşıması allah aşkına.

ben bundan sonra ancak evlenirsem taşınırım herhalde. yoksa beni en fazla deprem evimden edebilir ha birde zemin çökmesi. galiba deplasmandan etkilenip binanın yana yatması. bence ölümden başkası ayıramaz. büyük konuştum 3 ay sonra taşınabilirim. ( yardım isteyeceğim yazar ve modlar lütfen buralarda kalsın.)

kaşe

admin
iş yerinin konum materyalidir. vergi numarasından, sicile kadar herşeyi içinde barındırıp sunum yapmasıyla ünlüdür. kaşeyi elinde tutan adamın vasfının pek önemi yoktur. faturayla temasını adeta bir genel müdür edasıyla yapıp o imza atışı görülmeye değerdir.

Faturalandırma, irsaliye vergi işleri gibi konularda kullanılan, mürekkepli, çeşitli boyut ve ebatlarda kağıda baskı malzemesidir.

gladyatör

admin
aklıma ilk gelen şey hans zimmer ile tanışmamı sağlayan filmdir. filmden çok şarkıya aşık olmuştum. buğulu bir ses duymuş gibiydim yaşımın verdiği cıyaklamalardan sonra bu tür çok ilgimi çekmişti.

çok eski bir film olmasına rağmen ihanetin, sadakat ve aşkın muhteşem üçgeni gibiydi. o yıllara nazaran başyapıt olarak benimseyebilir haldeydim. türk dizilerine daha televizyon tutsak edilmeden önce bu filmler denizde ki inci gibiydi.

8k çıktı mertlik bozuldu.

reyhan

admin
hatay yöresinde haşlanan etin üzerine taze konularak sinekleri kokusundan dolayı etten uzaklaştırır.
başka bir kullanım alanı ise yeni doğan çocukların gözlerine çekilen ilk sürme reyhanın ezilerek ve zeytin yağı ile harmanlanıp kirpiklere kullanılır. faydasına dair hiçbir bilgim yok fakat kirpiklerin keskin ve dayanaklılığı genetikten çok bu sebebe bağlanır.

dolar

admin
dünya parası olarak bilinen, türlü türlü aksiyon sebebi olma yolunda ilerleyen, film konusu olabilecek, ayarsız bir tür para birimidir. geçerliliği yüksek olan para biriminin yaygınlığı ve bağımlılığı tartışılacak düzeydedir. ekonominin kilit taşıdır. düşse (bkz:İMKB) yıkılır, çıksa aynı bokun laciverti kısacası vasat ekonomimizin esas oğlanı.

ohal

admin
t: olağanüstü hal kanunu, anayasamızda 2935 no'lu kanundur.

Vatandaşlar için getirilecek para, mal ve çalışma yükümlülükleri ile olağanüstü hallerin her türü için ayrı ayrı geçerli olmak üzere, temel hak ve hürriyetlerin nasıl sınırlanacağı veya nasıl durdurulacağına, halin gerektirdiği tedbirlerin nasıl ve ne suretle alınacağına, kamu hizmeti görevlilerine ne gibi yetkiler verileceğine, görevlilerin durumlarında ne gibi değişiklikler yapılacağına ve olağanüstü yönetim usullerine ilişkin hükümleri kapsar.

çok tartışılan ohal türkiye'de 734 gün, fransa'da 717 gün sürdü. fransa terör saldırıları sonrası, türkiye ise darbe girişiminin ardından ohal'i yürürlüğe koymuştu.

18 mart itiraf

admin
bizim neden itiraf edecek sayfamız olmasın. bizim neyimiz eksik, biz neden kötü kötü şakalar yapmayalım, bizim farkımız var bence. 18 mart sözlüğün itiraf bölümüdür. itirafları bu başlıkta almak isteriz. gün gelir öyle itiraflarda bulunalım ki ''aga beeee'' diyelim. gün gelir öyle şeyler yazalım ki ''ağlayalım'' her şeyi beraber yaşayalım. bu arada bu kadar yazdıktan sonra bir şeyler itiraf edeyim alkollüyüm.

mustafa kemal atatürk

admin
Dünya üzerinde yaşamış hayatını Türkiye Cumhuriyeti uğruna harcamış ve gönlünü bile kaptıracak zamanı kalmadan tüm benliğini vatan topraklarına adamış 1881-1938 tarihleri arasına dünyayı sığdıran ulu önderimiz. dünyanın ondan sonra kıskanıp süper kahraman filmleri çektiğine bile inanıyorum. hiç kusura bakma (bkz:marvel) yüzyıllar geçse de sen bizim süper kahramanımıza yetişecek bir karakter bulamayacaksın.

anket

admin
bir takım soruları kullanıcılara sorarak geyik ve problem çözme amaçlı ve kitlenin heves ettiği şeyleri daha rahat açığa çıkarmak için bilgi içeren adil oylama sistemi.

yeni scriptin oyuncağı diyebileceğim ve sizi bunaltacak derece de yoracağım yeri geldi mi ''öff bee!'' dedirtecek minik uygulama.

anket sonuçları açıklayacağım süreli/süresiz yaptığımız anketleri paylaşacağım başlık altıdır.

deneme olan ilk sonuç;