confessions

biletci

Yazar - 1. Nesil  · 31 Mayıs 2018 Perşembe

  1. toplam giri 17
  2. takipçi 1
  3. puan 459

vakvak ağacı

biletci
Türkiyeye girişi yasak olup, İran, Tayland, Singapur gibi ülkelerde üretilen, meyveleri kadın vücudu şeklinde olan ağaç türüdür. Tarihimizde osmanlı duraklama devrinde 30a yakın devlet adamının çınar agaçlarına asılarak idam edilmesi sonucu oluşan görüntüden mütevellit Vaka'i vakvakiye olayı olarak kara harflerle tarihimize yazılmıştır

iz bırakan kitap cümleleri

biletci
Ahlaksız bilim olur mu? Hikmetsiz, irfansız, insafsız bilim; binbir türlü aşırılıkla mermiler, bombalar, tehditler, ölümler yağdırıyor. Eskiden illetten kurtaran, mikroplardan koruyan bir bilim vardı. Şimdi, virüslere üniforma giydirip üstümüze salıyorlar: Biyolojik silah.

Çocuklar bir kuzuyu kucaklamadan, kelebeğin peşinden koşamadan, tavşanla bakışmadan büyüyor. Sincap, leylek, ceylan, keklik..anca ekranda görülebiliyor artık. Sıhhatin, emniyetin ve hakkaniyetin manasından kopmuş bilim benden uzak olsun.Irak'ta 1 milyon insan öldürüldü. Hâlâ Amerikan hapishanelerinde yüzbinlerce masum işkence görüyor, iğfal ediliyor..Bilim adamlarından çıt yok..
Niye?
Silah şirketlerinin hizmetinde çalışıyorlar da ondan..Vahşetin,cinayetin, deliliğin emrindeler!

Korkma Ben Varım/Murat Menteş

vlad tepeş

biletci
Eflak beyliği voyvodası. Nam-ı diğer kazıklı voyvoda. Osmanlı elcilerini kazığa oturtup işkence ederek öldürttügü icin bu lakabı almış olup, kanlarını içtiği soylentisi nedeniyle ise dracula romanının konusu olmuştur.