confessions

dmlabrb

Yazar - 1. Nesil  · 30 Ağustos 2018 Perşembe

  1. toplam giri 46
  2. takipçi 0
  3. puan 311

ohal

dmlabrb
Olağanüstü hâl ya da kısaca OHAL, olağanüstü bir yönetim düzeninin gerekli olduğu doğal afet, tehlikeli salgın hastalık, ekonomik bunalım, kamu düzeni tehlike altına sokan yaygın şiddet vakaları gibi durumlarda başvurulan uygulamadır.

bitcoin

dmlabrb
2008 yılından beri hayatımızda olan bitcoin, en kısa haliyle dijital bir para birimidir. Sembolü ฿ ve kısaltması BTC'dir. Kriptolu ve sanal para gibi isimlerle de anılır. İlk olarak Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılan; ama çıkan birkaç olay sonrasında kabuğuna çekilen yeni nesil bir paradır.

Herhangi bir merkez bankasına veya resmi kuruluşa bağlı olmadığı için dikkat çekmektedir. Ülkelerin para birimleri ile alınıp satılabilmektedir. Üstelik bunun için herhangi bir aracıya ve aracı hizmetine gerek duyulmamaktadır. Piyasalarda Euro ve Amerikan dolarına alternatif olarak görülmeye başlasa da resmi bir kuruluşa bağlı olmaması, çeşitli çekinceleri beraberinde getirmektedir.

Bitcoini bu tarz sitelerden takip edebilirsiniz: https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bitcoin/
viski

dmlabrb
genellikle filmlerde gördüğümüz şekil adamların bara giderek bir viski alabilirmiyim demeleri ile görmüşümdür. türkiyede ağzıyla içmeyi bilmedikleri için pek tüketildiğini söyleyemem sanırım.

perihan abla

dmlabrb
sihirli annem dizisindeki perilerin başbakanı. bir üstünde cumhurbaşkanı var tabi.
hep götleri sıkışınca çağırırlardı bunu. perihann ablaaa perihann ablaa diye seslenirlerdi.

kpss

dmlabrb
kamuya giriş için zorunlu olarak girilmesi gereken sınavdır. lisans, önlisans ve lise olarak belirli tabları vardır. memur olmak isteyen bireylerin iyi bir sonuç alması ile devlete kapak atabilmesi ile sonuçlanır.
0 /