confessions

freudunyancisi

Gammaz  · 1 Kasım 2018 Perşembe

  1. toplam giri 78
  2. takipçi 1
  3. puan 629

aniden gelen atlama düşüncesi

freudunyancisi
Durup dururken bazen kordonda yürürken bazen terasta otururken bazen de ağaç tepesinde aklıma gelen ve beni dehşete düşüren istek korku arası bir şeydir. Sanki birden ben hiç düşünmeden atlayacakmışım gibi hissediyorum ve tam düşme Anı dayanılmaz uzunlukta sürecekmiş gibi... tıpkı vapurda seyahat ederken elinizde olan telefonu sebepsiz yere fırlatmayı istemek gibi bir şey.

azerilerin türk olmadıkları iddiası

freudunyancisi
Ahanda hepimize cillop gibi bir sorunsal. Kıçımızı başımızı dağıtacak türden hemide. Irk mevzusuna falan girmeden direkt Bugün azeri bir Arkadaşımdan duyduğum ifadeyle atlamış bulundum buraya. Ne çok fikir Vardır kim bilir konuyla ilgili. Fena sentezler oluşur diye bırakıyorum bunu da buraya. Değerlenir Başlık hadi inşallah.

yazarların fobileri

freudunyancisi
Bu fobi Sayılır mı bilmiyorum ama garip bir çekincem var. Anime izleyen insanlardan bir miktar korkuyorum. Sanki içlerinde hep gizledikleri Büyük bir katil adayı varmış gibi. Saçma olduğunun farkındayım. fobilerin genel mantığı da budur zaten. Gereksiz ve mantıksızdırlar. Tıpkı rasyonel olmadıkları gibi. Bunun farkında olmakla birlikte yine de normalleştiremiyorum. İzlediğini bildiğim kişilerle iletişim kuramıyorum pek. Hatta Sikimsonik bir isim de bulmaya karar verdim eğer literatürde adı yoksa onu da editlerim bir ara.

yaşlı bir işçi görünce hüzünlenmek

freudunyancisi
Bazen kağıt toplarken bulabilirsiniz bazen temizlik yaparken bazen de pazarda önüne koyduğu birkaç sebzeyle beklerken. Görünce hüzünleniyor insan. Küçücük bir çocuğun çalışması kadar üzüyor. Hele birde omuzları çöküp yüzünde mahcup bir ifade varsa o zaman bakmaya bile dayanamayabiliyorsun. Umulur ki diye bir şeyler geveleyecektim en son ancak Umuda değer bir şey bulamadım.

siri ile komik diyaloglar

freudunyancisi
Siri aptal mısın?
-buna cevap vermeyecek kadar akıllıyım
Şaka şaka seni çok seviyorum
-gerçek bir komedyensin
Siri hiç aşık oldun mu?
-gönlümü birine hiç kaptırmadım ama senin kolunu kaptırmandan korkuyorum.
Hayallerin nedir siri?
-ilgin beni şımartıyor.

gay birine aşık olan kadın

freudunyancisi
Dünyanın en talihsiz kadınıdır. İmkansıza tutulmuştur. Rakiplerinin selin, merve, ayşe olduğunu düşünmekteyken; cem'in okan'ın tayfun'un kendisinden daha tercih edilesi olduğunu öğrenmekle dumura uğrar. İnsanın aklına gelir tabii Aşık olana kadar hiç mi çakamadın köfteyi diye. Ama aşk işte sahiden kör ediyor herhal gözleri.

ara güler

freudunyancisi
Tam adıyla aram güleryan, ermeni foto muhabiri, gazeteci ve yazardır. 17 ekim'de aramızdan ayrıldı bu güzel insan. Toprağı bol olsun.
Bugün yine aklıma geldi ve dinlemek istedim. cüneyt özdemir'in sunduğu bir programa katılmış. Dinlerken keyif veriyor anlatımı, biraz tatlı biraz da huysuz. Ne çok şey sığdırmış hayatına. Göçüp gitti o da niceleri gibi ardında sayısız izler bırakarak.

türkiye komünist partisi

freudunyancisi
Üye ve destekçilerinden biri ölünce yerini yeni biriyle dolduruyorlar sanırım. Sayılarında kesinlikle bir artış olmuyor. Birbirlerine de benziyorlar biraz. Aynı Giyiniyor Aynı konuşuyor hatta aynı yürüyorlar. Klon olduklarından şüpheleniyorum. Konuşmaya başladıklarında hangi kitapları okuduklarını şak diye anlıyorsunuz. Listeyi güncelleyin bari!

kotex

freudunyancisi
Duydum ki bu aralar bir gıybettir dönüyor. Yok efendim Kotex Eskisi kadar iyi değil, Yok efendim çok bozmuşmuş, sızıntı yapıyormuş, pahalıymış, koyduğun yerde durmuyormuş falan filan.
Hep iftira bunlar. Çekemiyorlar Bizi kıskanıyorlar çünkü. Hep en iyisi bizdik ve hep Böyle kalacak.

Üstün alman teknolojisi ve isviçreli bilim insanlarının kalite onayıyla dünyanın bir numaralı ped markası kotex, sağlıkla güvenle...

(bkz:kıskananlar çatlasın)
(bkz:%100 rahatlık ve güven)
(bkz:pamuksu ve emici yüzey)
(bkz:Bu bir reklam değildir)
1

bebekler doğmadan önce neredeler sorusu

freudunyancisi
Yine gecelerdir uykularımı kaçıran bir soruyla Karşı karşıya bulunmaktayım. Bu bebişler karnın içindeler mi yoksa ruhları başka yerlerde mi duruyor? Aklıma birkaç şey geliyor ama hiç idealizm materyalizm Tartışmasını kaldıracak havamda değilim. Karnımın içinde bir şey var gibi de yok gibi de. anlam veremiyorum hiçbir şeye. Bu çocuk doğsa da rahatlasam. Durduk yere aklıma garip şeyler geliyor.
Çikilata yemeliyim!

karınca yuvasına ekmek atmak

freudunyancisi
Canım Arkadaşlarım karıncalara yardım etmek amaçlı ve Onları çok yormamak adına ufak yaşımda kendime görev edindiğim eylemdir. Evden aldığım ekmekleri biraz ıslatarak Küçük Küçük parçalar halinde yuvadan içeri atardım. Bazen de yuvanın etrafına bırakırdım. Sonra da Onları izlemeye başlardım. Her buldukları ekmek kırıntısı için Bana minnet duyduklarını düşünür, beni koloniye kabul ettiklerine inanırdım.

hep götürülen yiyeceğin anne karıncalar tarafından dolaba koyulduğunu, sabah işe giden baba karıncalar ve okula giden Çocuk karıncalar için Kahvaltı olacağını hayal ederdim. O zamanlar hedefim karınca bilim insanı olmaktı tabii. Küçük kameralarla yuvaların içini de görebilecektim böylelikle. Şimdi kısmen büyüdüm, işler öyle yürümüyormuş. Rakabet, hırs, kibir, kıskançlık ve hatta şiddet diz boyu. Ne karıncalar anılarımda biriktirdiklerim gibi ne de ben eskisi kadar masum. Şimdi tıpkı çocukluğumdaki gibi yarınım ne olacak diye düşünmeden uyuyabilmeyi isterdim.
0 /