confessions

marjinaloduncu

Yazar - 1. Nesil  · 28 Mayıs 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 81
  2. takipçi 4
  3. puan 865

tiktok

marjinaloduncu
İnsanların sosyal kopuşunun örgütlendiği tehlikeli bi uygulama. Herkes sosyal yaşamında yapamadıklarını yapıyor. Dayılar abuk subuk dans ediyor, özgüveni yıkık tiplemeler geçerli abi ablalara film jargonlarıyla açılıyor. Tam bir bok çukuru. Can tancan sevdiğimiz bi tiktokcudur o ayrı :)

öpüşmek

marjinaloduncu
anlık olanları çok daha heyecanlı bulmuşumdur. şehvet uyandıran bir eylem. sıradanlaşmasına karşıyım sanırım, böyle özel ve güzel bir şeyin sıradan olması beni üzer. çokta kasmamak lazım lakin.

türkiye işçi partisi

marjinaloduncu
1961 yılında siyasi hayatına başlamış siyasi partidir. Milletvekili çıkartan ilk sosyalist parti olmuştur. maden işçisi kemal türkler, tekstil işçisi avni erakalın, tekstil işçisi şaban yıldız, basın işçisi ibrahim güzelce, çikolata sanayi işçisi ahmet muşlu, lastik işçisi rıza kuas, garson kemal nebioğlu, tütün işçisi hüseyin uslubaş, ilaç sanayi işçisi saffet göksüzoğlu, basın işçisi salih özkarabay, nakliyat işçisi ibrahim denizcier ve şoför adnan arkın tarafından kurulmuştur. 1971 ve 1980 darbeleri sonrasında kapatılmıştır. mart 2018'de işçilerin, emekçilerin, aydınların, sanatçıların da olduğu kurucu listesiyle tekrar kuruluş sürecine girmiştir. şehir şehir, mahalle mahalle kuruluş toplantıları gerçekleştiren türkiye işçi partisi; sosyalizmin sesini meclise taşımak için yola çıkıyor. çağrılarını sosyal medya üzerinden #gelkardeşim #sözkardeşim hashtag'leri ile yapmaktadır.

2018 dünya kupası

marjinaloduncu
rus holiganlarının açıklamasına göre mevzu festivali olacak. ilk defa olmadığımıza sevindiğim bir kupa. adamların özel programlı antremanları ve dövüş dersleri var. ciddi ciddi bu işe hazırlanıyorlar. biz anca piiz yapam, şişe atam, bıçak tutam...

selahattin demirtaş

marjinaloduncu
çok saygı duydukları "millet iradesi"nin cezaevindeki halidir. hdp'ye yapılan baskılara ses çıkarmak, demirtaş'ın özgürlüğünü savunmak kimseyi hdp'li ya da pkk'lı yapmaz. aynı zaman da devrimciliğinden de eksiltmez. kürt halkının meclisteki sesini yok saymak, insanları pkk safında olmaya tabiki iter. zamanında bunun sonuçlarını gördük.

behice boran

marjinaloduncu
sosyoloji üzerine doktora yapmış, akademisyen ve siyasetçidir. 1948'de sosyalist düşüncesi yüzünden üniversiteden uzaklaştırılmıştır. 1950'de kurucusu olduğu barışseverler cemiyeti'i, kore'ye asker göndermesini eleştiren bir yazı yayınyalınca 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. 1962'de türkiye işçi partisi'ne (tip) üye olan behice boran, 1965'de urfa'dan milletvekili seçilmiş, 1970'de tip genel başkanı olmuştur. 1981'de yurttaşlıktan çıkarılmıştır. "sosyalist doğulmaz, sosyalist yaşanır" sözü kendisine aittir.
genel başkanlık yaptığı türkiye işçi partisi'nin bir seçim şarkısını da şuraya bırakayım. hem eskinin güzelliğini analım hem de tülay german kulaklarımızın pasını silsin.

ay carmela

marjinaloduncu
ispanya iç savaşında, komünist saflardaki şiarın şarkısıdır. sadece ispanyollar değil, birden fazla milletten komünist, ispanya'da yoldaşları ile omuz omuza çarpışmıştır. madem konu buradan açıldı, ardına da bu şarkı yakışır.

onur can özcan'ın ölümü

marjinaloduncu
orijinal bir sese sahip olan, güzel parçalara imza atmış genç bir yetenekti. şile'de alabora olan teknede kaybolmuş ve cansız bedenine ulaşılmıştır. "Yaramızda Kalsın”, “Yalnızlığın Ezgisi”, “Çilingir” gibi şarkıları ile ün kazanmıştır. bende barış akarsu ile aynı etkiyi yaratmıştır. yıldızlar yoldaşı olsun genç kardeşimizin.

siyasal bilgiler fakültesi

marjinaloduncu
terzioğlu kampüsünün yeni fakültesidir. daha gelişimini tam anlamıyla tamamlamamış olan sbf, türkiye'de yanlış hatırlamıyor isem 8 sbf'den biridir. sbf'ler genelde öğrenci hareketlerinin merkezi olmasından dolayı mıdır bilmem, bir kaç öğretim üyesi dışında herkes yandaştır. sanırım kendi istedikleri formatta bir sbf yaratmak istiyorlar. yine de başka bir havası var.

romantizm

marjinaloduncu
yerine göre kullanıldığında güzel olan bir şeydir. aynı zamanda bir edebiyat akımıdır. çok sevdiğim söylenemez, ancak yüzlerce hödük içinde yaşarken romantik bakış açısına sahip insanları yargılamak aptallık olur.

hatırla sevgili

marjinaloduncu
50'li yılların sonu İstanbul'dan başlayan, darbe süreçlerini, yaşanan olayları anlatan, devrimcileri çarpıtmadan vermesine şu an şaşkınlıkla bakılan atv'nin eski bir dizisi. Başladım bırakamıyorum, 15. bölümden sonra sürükleyici, ilk bölümler hep vıcık vıcık aşk.

göztepe

marjinaloduncu
1925 yılında, isyanla başlayan, türkiye'nin efsane takımlarından biridir. Türkiye'de avrupaya ilk giden futbol takımıdır. Bu sene çıktıkları süperlig'i 6. Sırada bitirmiş, tüm iç saha maçlarını kapalı gişe oynamıştır. Amatörden süperlige hiç yalnız bırakmayan taraftarı, bazen sosyal duyarlılıkları, bazen görsel şovları, bazen olaylı kavgaları ile sık sık gündeme gelmiştir. Alt ligler dünya seyirci rekorunu karşıyaka ile beraber kırmışlardır. Güzide izmir takımı.

3 haziran 1963

marjinaloduncu
Mavi gözlü dev'in ölüm tarihidir. Vatan haini yaftası vurulan ve sürgün edilen nazım hikmet ran, sonradan değeri bilinen ancak çok geç olan bir değerimizdir.
Ne hırsız, ne katil, ne çeteci.
Sevdalınız komünisttir.
0 /