confessions

mediocregenius

Yazar - 2. Nesil  · 20 Aralık 2018 Perşembe

  1. toplam giri 35
  2. takipçi 1
  3. puan 314

radio tarifa

deer
"Radio Tarifa, flemenko, Endülüs müziği, Arap müziği, caz gibi türleri harmanlayarak müzik yapan, 80'li yılların sonunda kurulmuş İspanyol müzik grubu. Üç kişiden oluşan grupta, vokalde Benjamin Escoriza, darbuka ve geri vokalde Fain Sanchez Dueñas ve diğer çalgılarda Vincent Molino vardır."-vikipedi

2006'dağıtılmış olması dünyanın güzel şeylerden erken mahrum kaldığının bir kanıtıdır.önerdiğim arkadaşlarımdan sürekli "lan bu ispanyol'lar müzikten anlıyor he" tepkisi aldığım canım grup.

grubun solisti olan benjamin escoriza abimiz 8 mart 2012'de hayatını kaybetmiş olup grubun diğer üyelerinin ölüm haberleri daha elime ulaşmamıştır.türkiye'de verilmiş olan konserine gitmiş olmak istemişimdir hep.2006'da dağıldıklarında geriye bıraktıkları tek mesaj "arkadaş bağlarımız bozulmayacak"tır yani "bir radio tarifa şarkısı daha gelebilir" demişlerdir.son konseriyle dağılan grup seviyelerini zirvede bırakmış,gönlümüzde taht kurup tarihe karışmıştır.

henri matisse

victoria
Modern resmin öncülerindendir. Ortaya çıktığı dönemde kusursuz formalara sahip nü portreler çok yaygınken matisse bu geleneğe ilk sarsıcı hareketi yapmıştır. Sonrasında onu pablo Picasso gibi sanatçılar takip etmiştir. Picasso matisse'yi kendine her zaman bir hedef olarak görmüştür. Onu geçmek isteği matisse'yi aşıp kendisini bulmasını sağlamıştır. Bu yönden matisse'nin varlığı picasso'da özel bir yere sahiptir. Her iki ressamında eserlerinden Genel olarak Avangart bir etki vardır. Picasso ile bir diğer benzerliği ise masklara olan ilgileridir. Ressam, resmin yanında Afrika maskları da tasarlamıştır. Maskların eserlerinde ona ilham verdiğini söyler ve çoğu zaman kullanır.