confessions

ordoabchao

Yazar - 1. Nesil  · 28 Mayıs 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 248
  2. takipçi 2
  3. puan 1073

ceza

ordoabchao
Türkçe rap müziğinin bir numarası, hiphop kültürünü tam olarak yansıtan koca yürekli adamdır. Sabah bastı geceyi, holocaust, panaroma harem, İstanbul, şahi, rapstar ve daha nice parçayı üretmiş rap müziğin ülkemizdeki temsilcisi olmuştur.

söke

ordoabchao
Sosis ve salam.
Güzel vakitler geçirdiğim şehirdir. Kuşadası didim milas bodrum takılamalık karmaşık şehirdir. Güneş kumsal deniz üçlüsünü kışın daha çok seviyorsanız ve böyle yerlere yakın olmak istiyorsanız ucuz ve yaşanabilir bir yer. Ayrıca artan öğrenci potansiyeli açısından yatırım amaçlı tercih edilebilir. Yenikent ve Atatürk parkı dışında şehir içinde takılmalık pek fazla mekan yoktur. Tuzburgazı atburgazı ve güllübahçe yolunu kullanarak delta ovası seyir eylemeye gidebilirsiniz. Ortaklar yolu üzerinde çöpşiş yiyebilirsiniz. Ama bence ortaklar ile eski aydın oto yolunun kesiştiği kavşaktaki kokoreççiden kokoreç yemek hem ekonomik hem lezzet açısından sizi mutlu edecektir. Alışveriş için novada avm tek geçer.

pop kliplerini izlerken akla gelenler

ordoabchao
Neden herkes sevgilisinden ayrılmış?
Neden kötü çocuklar çok seviliyor?
Kliplere harcanan masraf çok fazla değil mi?
Kliplerde genelde doğa ile iç içe olmalarına karşın doğallıktan bu kadar uzak kalabilmeyi nasıl başarıyorlar?
Dans etmeyi bilmiyor musunuz?
Selamun aleyküm insan mıyız sayın boşa yaşayan maddi olana bağlı sağı solu dağılmış manasız hareket eden tipsiz ve tekdüze dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünen değeri yitik yıkık poposu kalkık burnu tavana yapışık silik temelli temelsiz karartılar?


sosyal medya

ordoabchao
İnsanların iyiden iyiye mala bağlama sebebi olan paylaşım ağının genel adıdır. Bir ortamda birisinin şurda bunu yaptım gördün mü demesi kadar sinir edici bir laf yok. Gelip bana anlatsa dese ki bir yere gittik şunu bunu yaptık anlarım fakat feyse koymuştum baksana bi falan dediklerinde resmen beynim zonkluyor. Aile yemeğinin fotoğrafını internette paylaşınca ne oluyor? Bence hatıralar kafada kalmalı internet üzerindeki herhangi bir sitede değil. noluyo olm dangıdı dungudu müzik çalarken arabanın ön camını çekince eline ne geçiyor? noluyo moruk kafade içtiğin kahveyi çekerek neye ulaşıyosun? noluyo birader gözünü seveyim bugün ne yediğini paylaşınca ne kazanıyorsun? Nerede olduğunu arkadaşın dahi olmayan insanlarla paylaşınca ne elde ediyorsun?

akp gitsin diye hdp ye oy veren türk

ordoabchao
Türk olarak görmediğim insandır. Bunlar kaçak elektriği de destekler, kaçak sigara da kullanır, kaçak çay da içerler...
Edit: partilerin hangi kesimleri temsil ettiğini aşağı yukarı herkes biliyor. Özgürlük adı altında eşkiyalık yapan kimselerin özgürlüğünü savunmak ve bunu yaparken faydacılıktan bahsetmek iki yüzlülüktür.
Şöyle ki bu ülke kolay kurulmadı bunun bilincinde olduğum sürece vicdanım rahat olacak. Geçmişi çabuk unutuyorsunuz.
Not:yukarıdaki sözler bizim köydeki bazı insanlar hakkında söylediğim sözlerdir .

deve güreşine gidecek arkadaş veritabanı

ordoabchao
Mangal dumanı davul ve zurna sesleri eşliğinde dünyaya farklı bir açıdan bakmak isteyen arkadaşların buluşma noktasıdır. İthal et yasaktır gelecek olan kişiler yiyeceği kadar eti yanında getirsin mangal ve hasır benden giriş ücretini düşünmeyin biz içerden çıktık deriz ya da tek bir giriş bileti alıp iki kişi geçeriz.
Edit:otçul arkadaşlar için gelirken ısırgan ebegümeci, mantar, semiz, yoğurt (veganlar yemesin), ıspanak falan getiririz. Ya da katmer falan yaptırsa da olur.

66

ordoabchao
Papaz (k, r) kız (q, d) vale (v, j) 10 9 ve as (1) ile oynanan bir kağıt oyunudur.
İçinde hesaplama olduğu için iki kat zevklidir. Ayrıca birisinin dediği sözü de yazmazsam olmaz 66 türkiye'nin oyunudur.

duygularla oynamak

ordoabchao
Daha iyi hisset temalı ürünleri satın alırken hissettiğim güzel duyguları sonuna kadar sömürmemi sağlayan sistem oyunudur. Hoşuma gidiyor mu evet istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Bilinçli bir oyuncu olarak mevkimi sonuna kadar sahipleniyorum.

antidepresan

ordoabchao
İntihara meyilli bünyelerin çare sandığı melek yüzlü şeytandır. Git bir devlet hastanesine adam ateş düşürücü niyetine antidepresan yazıyor. Ben çok çok özel durumlar harici basit sebeplerden dolayı kullanımına karşıyım bu nanenin.

göztepe

ordoabchao
Memleketin takımı sarı kırmızı güzelliktir. Futbol ile çok ilgilenmeyen ben bile süper lige çıktığı zamanki play-off maçlarını severek ve coşkuyla izlemiştim iyi ki çıktı süper lige darısı altın ordu, buca, altay ve diğer izmir takımlarının başına.

bir insan gıcık olunan ilk an

ordoabchao
Aslanım, koçum gibi manipüle edici hitaplar ile söze başladığı an.
Popüler olan bir şeyden haberim olmadığını sorgulamaya başladığı an.
Müzik zevki leş olduğu an.
Çok samimi olmadan samimi davranmaya çalıştığı an.
Falan filan çok uzar bu...

selahattin demirtaş

ordoabchao
Gram saygı duymadığım ve hiç sevmediğim siyasi kişidir. Kürt halkının sesi falan da değildir. Kimin sesi olduğunu herkes biliyor. Savunduğu yapının demokratik olmadığı gerçeğini göz ardı etmeden bu kişiyi demoktasi güvercini ilan edebiliyorsanız ve vicdanen rahat hissedebiliyorsanız bu sizin olaylara doğru yerden bakmadığınızı gösterir.

animatrix

ordoabchao
Matrixin 9 bölümden oluşan anime versiyonudur. Her bölüm farklı çizimlerden oluşur ve matrix dünyasının farklı hikayelerini anlatır.

Bu video sayesinde keşfettiğim serinin bölümleri çok hoş duruyor. Farklı çizimlerden oluşması ise farklılık katmış.

saçmalama hakkı

ordoabchao
Shakespeare'in gerçek adı şeyh pir diyen insan (bir arkadaşım var böyle diyor bizim köylü) saçmalama hakkına sahip midir?
Ne istediler de vermedik diyen bir insan (bu da bizim köylü bir abi tarlasını istila eden haşerelere diyor bunu) saçmalama hakkına sahip midir?
Her konu için geçerli olmayan haktır.

iyi bayramlar

ordoabchao
Arkadaşlar hepinize iyi bayramlar kendinize iyi bakın çok tatlı yemeyin. benim tatlım yok diyen admine adresini yollasın 18martsozluk yazarı olmanız şerefine tatlısı olmadan bayram geçiren arkadaşlara kişi başı yarım kilo antep fıstıklı baklava yolluyorlarmış.

veganlık

ordoabchao
Yav sorsan kepekli ekmeğe salça sürüp yemeyi sever bunlar. Ama bilmez ki salçanın üretildiği fabrikadan çıkan atık suyun ortalığın ağzına sıçtığını. Veganım deyip fabrikasyon ürün tüketen insanlara sesleniyorum 'ya da sesleniyorum boşverin değmez xd'

kızların ders notları

ordoabchao
Hala masamın altında bulunan bugün toparlamak için bakıp bakıp ' ulan sanki bilgisayarda yazmış bunları heee' deyip övgüler yağdırdığım notlar gibi olan notlardır. O notları paylaşan koca yürekli bayan seviliyos10. Kadın değil bayan s.s.s.