confessions

ordoabchao

Yazar - 1. Nesil  · 28 Mayıs 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 248
  2. takipçi 2
  3. puan 1073

akp gitsin diye hdp ye oy veren türk

kafam bir milyon
Aslında pek de Türk demek istemiyorum. Vatanını seven kimse hdpye oy vermez. Türk değildir o. Ulan hdp sana içecek su bile vermeyecek. Sen diyorsun ki hdpdeki vekil sayısı akpye aktarılacak hödöhödö. Hele ki Atatürkçüyüm diyip hdpye oy atanlar var ki mustafa kemal Atatürk yaşasaydı bunlara ne derdi bilmem... Yazık.

Edit: son 33 yılda 16 bin 500 şehidimiz varmış. Bilginize.

Edit2: he aq akpli zannedip eksileyin. Gidin hdpye atın oyunuzu.

tek partili dönem

horizon
1945 yılına kadar chp dışında bir parti kurulmaması nedeniyle 1923-1945 arası (chp dışında ilk iktidar 1950) olarak bilinen dönemdir. 1945'te milli kalkınma partisi(mkp)nin kuruluşuyla sona ermiştir.

bu konuda sevgili yazarlara bir anımı anlatmak isterim;
"sene 1990. o dönemi hiç unutamıyorum. paramız yok, paramız olmadığı için henüz ibb başkanı olmamış olan recep tayyip erdoğan bizim eve doğal gaz bağlatmamış. ev dediğime bakmayın, daha inşaat bu kadar gelişmemiş, derme çatma mağaragibi bir yerde yaşıyoruz. dedemin apandisiti tuttu. alaska'dan ithal husky'lerimiz yok tabii ama sokak köpeklerini bağladığımız kızakla dedemi koştur koştur hastahaneye götürmeye çalışıyoruz. bir yandan da aklımızda deli sorular: hastahane'de mr yok, kuyruk çok, kılınçdaroğlu ssk'yı batırmış falan. işte ben bu acılarla, bu dipsiz sorularla boğuşurken dedemden bir hırıltı geldiğini duydum. ben fark edene kadar sokak köpekleri dedemi yemişti. uzaklardan gelen deri pantolonlu ve zincirli tipler de kemiklerinin üzerine işediler. tabii o zamanlar kamera olmadığı için bilmem kaç yüz cuma geçmesine rağmen görüntüleri paylaşamadık. demem o ki, tek partili dönem çok kötüydü."

selahattin demirtaş

akli yengesi derinde degil
lider olmak yerine pkk'nın siyasi sözcüsü olmayı tercih etmiş avukat/hdp eş başkanı.

şuanki halka lanse ettiği görüntüsüyle;gayet güzel bir şekilde mağduru oynayıp sazlar çalan,cezaevinden komikli twitler atan,anti-erdoğancılıktan yürümeye çalışan selo, zamanında ''öcalan'ın heykelini dikeceğiniz'' cümlesini kuracak kadar ileri gitmiştir.figen yüksekdağ ile birlikte yıllarca pkk'nın kuklalığını yapmıştır

başkanlık seçimlerinde bu adama oy kullanacak olanlarıı ciddi bir vicdan muhakemesine davet ediyorum

itachi uchiha

xeno
Kabuto edo tensei ile Itachi'yi canlandırma ve kontrol etmeye çalıştığında "sen kimle aşık attığını biliyor musun?" Tarzı bi ayar veren, animedeki en güçlü genjustsu karakteridir. Ha birde 7 ceddini kılıçtan geçirdi ama olsun. Canı sağ olsun.