confessions

potato

Yazar - 2. Nesil  · 25 Kasım 2018 Pazar

  1. toplam giri 69
  2. takipçi 3
  3. puan 508

yeni yıldan beklentim

potato
Lütfen Her şey daha da kötüye gitsin. Çünkü iyilik diledikçe hep kötü şeyler oluyor. Aslında çokta umrumda değil ama. Normal bir şey bakıldığında Dünyamız altı üstü Bir defa daha Yıldızımız olan Güneşin etrafında döndü. Biz niye bunu kutluyoruz ona da anlam verebilmiş değilim neyse sustum.

yedinci mühür

potato
Azraille satranç, kazanan azrail olursa canı alacak eğer şövalye kazanırsa azrail canı almayacak... Oldukça dolu ve sorgulayıcı bir film. Bergman amcanın yönettiği film derin teolojik sorgulamaları da içeriyor. İzlemenizi tavsiye ederim

başak edebiyatı

potato
Biri beni durdursun... susmak istiyorum yok yok susmak istemiyorum. Başlayayım; Ayşe ve Kerem çok yakın dost imisler sonra gel zaman git zaman bunlar birbirlerine ısınıp sevgili olmuşlar. Sonra sonrası yok:) ayrılmışlar, sevişmişler ve Kerem hamile kalmış:) Sonra gel zaman git zaman keremin namusu konuşulmaya başlanmış. :) Sonra kitap bir daha bitmiş. Tabi bunu izleyenler merak etmiş kerem doğuracak mı? Kerem doğurmuş ve kitap bir daha bitmiş ve bunlar sürekli aynı düzlemde farklı şekilde halka yutturulmus. Halkta gariban ne verirsen yer hesabına hepsini yutmuş ve masal burada bitmiş:)

ataerkil düzen

potato
Feminizmi fışkırtan ve Feminist kardeşlerimizi sokağa döken düzen diyemeyeceğim. Ataerkil düzen daha çok erkeğin egemenliğine dayalı kurulan ve Erkeğin her alanda karar verici etmen olarak gören düzen. Cinsiyet eşitliği, Hak ve Özgürlüklerin eşitliği konusu bu Düzene karşı Feminizm ve diğer benzer akımları başlatmıştır. İnsanlık daha önce Anaerkil idi. Fakat Erkeğin gücünün farkına varması ve bu gücü işlemesiyle oluşan sarhoşluğun verdiği dünyadır ataerkil dünya...

evren nereye genişliyor

potato
@soslupirana Evren hakkında beyin fırtınası yapabiliriz fakat evrene anlam bicebilmek ve sınırlarını anlayabilmek icin, nereye doğru genişlediğini idrak etmek için yapmamız gereken tek şey ışık hızının 1 milyon veyahut milyar katı kadar hizlanmak. Aman zaman da neymiş diyebilmek yani. :) saniyede 300.000 km hızla giden ışığın hızına ulaşamayacak uzun süre insanlık. Beyin fırtınası güzel fakat sınırlı...evreni keşfedecek güce sahip değiliz. Belki keşfetmeye başladığımızda da biz de dahil yüzlerce neslin geçmesi gerek. Tabi doğa daha fazla sabredebilirse

bencil şiir

potato
Var olan benim, varlığın özündeki ben
Yaşamın içindeki benim
Yaşamın dışındaki ben
Ölümün gölgeside benim
Ölümün merkezide ben.

Durgunluğu var eden benim
Yaşamı var eden ben
Kaosu var eden benim
Depresyonu var eden ben

Deliliği var eden benim
Aklı var eden ben
Düşünceyi var eden benim
Bilinci reddeden ben

Zamanı kabul eden benim
Zamanı reddeden ben
Zamanı anlayan benim
Zamana itaat eden ben

Allah'a inanan benim
Ona secde eden ben
Cenneti dileyen benim
Cehennemi dileyen ben


Kaderin merkezindeki benim
Zamanın ayarsızlığında ben
Yaşamın merkezindeki benim
Ölümün merkezinde ben

@Potato
#VarolanBirey

iktidar

potato
Yönetme gücünü elinde bulunduran kişi. Iktidar kelimesi Düşünürlerin aklından en çok geçen ve en çok çeken bir kelimedir. Neredeyse herkes iktidar hakkında bir anlam bulmuştur.

samed behrengi

potato
Azeri asıllı Iranlı öğretmen, cocuk hikayeleri ve halk masalları derleyicisi. 1967 de Aras nehrinde boğularak can verdi. Bazı söylentilere göre İran tarafından öldürüldü.

postmodern yalanlar

potato
Yalanın son leveli. Geleneksel yalanlar level 1; genelde herkes tarafından bilinir. Modern yalanlar; Komplikedir, herkes bilemez. Postmodern yalanlar; Double Komplikedir. Bazen sadece yalanı söyleyen yalanın yalan olduğunu anlar. Hatta bazen doğruyu mu söylüyorum diye tereddüt eder.

beyin yakan at soruları

potato
Ben at mıyım ? Diye sordu at. Sonra kendine cevap verdi evet evet ben bir atım. Görevim ne ? Görevim insanlara hizmeterrorerrorerror. Beynim kendini kandırma dedi. Görevim özgürce yaşam alanımda koşmak ve çiftleşmek. Peki ben at mıyım?

camel

potato
Camel, 1971 yılında İngiltere'de kurulmuş progressive rock grubu. Andrew Latimer liderliğindeki grup 14 orijinal stüdyo albümüne, 14 tekliye ve sayısızca başka derlemeye ve canlı albüm kaydına imza atmıştır. Grubun müzik tarzı caz, klasik müzik, Barok müzik, blues ve elektronik müzik elementlerini bir araya getirir.
En sevdiğim parçası ektedir, iyi seyirler :)

militarizm

potato
Militarizm, bir ülkede ordu gücünün aşırı derecede ağır basması, her tür sorunu askerî yöntemlere başvurarak çözme, bundan dolayı silahlı kuvvetlere öncelik tanıma eğilimi ve savaşı yüceltmektir.
0 /