confessions

prag

Yazar - 1. Nesil  · 2 Haziran 2018 Cumartesi

  1. toplam giri 27
  2. takipçi 1
  3. puan 590

bütler

prag
İnsanı strese sokan sınav haftası. hele benim gibi ortalamanız 1.80 civarında dans ediyorsa çok sıkıntılı. bütün arkadaşlara başarılar diliyorum.

sabahlamadan üniversite bitirmek

prag
Daha önce birkaç kere sabahlama deneyimim oldu hiç verimli değil. onun yerine sabah erken jalkıp çalışmak daha iyi. Bir süre sonra kahve de etki etmiyor, vücudu uyandırıyor ama beyin uyku moduna giriyor ve bir süre sonra çalıştığımdan da anlamıyorum.

basit öğrenci yemekleri

prag
Yapılışı kolay ve çok fazla maliyeti olmayan yemek tarifleridir. Benim favorim yeşil mercimek yemeği.
Malzemeler:
1 bardak mercimek
Zeytin yağı
Soğan
Salça
Öncelikle mercimeği güzelce yıkıyoruz sonra süzüyoruz.
Süzdüğümüz mercimeği bir tencereye alıyoruz ve üstünü iki parmak geçicek şekilde su koyuyoruz. mercimekler yumuşayana kadar kaynatıyoruz yaklaşık 10 dk ya takabul ediyor.
Kaynattığımız mercimeği süzüyoruz. Başka bir tencere içinde zeytin yağı ve yemeklik doğradığımız soğanı, soğanlar pembeleşene kadar kızartıyoruz.
Süzülen mercimeği 1 yemek kaşığı salça ile soteliyoruz sonra içine yaklaşık bir litre su döküp, kapalı tencerede yaklaşık 10dk kaynatıyoruz. İçine zevkinize göre baharat ekliyebilirsiniz.
Afiyet olsun.

belediyeden gelen fırtına uyarı mesajı

prag
Belediyeden gelen uyarı mesajlarıdır. Aynen şu şekildedir
"Meteoroloji Genel Müdürlügü'nden yapilan son degerlendirmelere göre; Orta Akdeniz üzerinde olusan tropik firtinanin, 30.09.2018 Pazar günü ülkemizin bati kesimlerini etkilemesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte Ege'nin batisinda (Izmir, Mugla, Aydin ve Manisa), Marmara'nin batisinda (Çanakkale, Balikesir, Tekirdag, Kirklareli, Edirne'nin güneyi ile bati kesimleri basta olmak üzere Istanbul'da) yerel olarak cok kuvvetli ve siddetli (50-100 kg/m2) , Çanakkale ve Mugla ile Izmir ve Balikesir'in bati kesimlerinde yer yer asiri (100 kg/m2 üzeri) saganak ve gök gürültülü saganak yagis beklendiginden sel, su baskini, yildirim, hortum , ulasimda aksamalar gibi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olunmalidir. Kentlilerimizin bilgisine önemle sunariz."
Şeklindeki mesajdır ayrıca tehlike anında aranacak numaraların olduğu ve pazar pazarının kurulmayacağını yazan bunun benzeri 3 mesaj daha geldi.

aziz yıldırım

prag
Fenerbahçe'de yaptıkları gözardı edilmemelidir. Bu klube çok fazla katkısı olan bir adamdır. Fenerbahçe'nin geçmişteki başarıları unutulmamalıdır. Artık zamanını da doldurmuştur artık bırak be büyük başkan. En azından güzel ayrıl. Fenerbahçe için en iyisi bu.

sigara

prag
Tamamen gereksiz boş bir şey. Gereksiz harcamalara paranızın bitmesine neden olan bağımlılık yapan bir şeydir. Siz hiç paranızı yakar mısınız? Ve ya arabanın egzozuna ağzınızı dayar mısınız?