confessions

rastafari

Yazar - 1. Nesil  · 29 Mayıs 2018 Salı

  1. toplam giri 45
  2. takipçi 3
  3. puan 621

sözlüğün sessiz kalması

rastafari
sn. yazar ragnar, siz hiç bomboş bir parkta tek başınıza salıncakta sallanırken eğlendiniz mi? ben eğlenmedim. bu sebepten mütevellit sözlüğe girmiyorum.
bir yandan agno yükseltip sınıfı geçmeyi de hedef bellemiş bulunuyorum. elinizde fizik 2 notu varsa yeşillendirin, lol.

online yazarlar listesi

rastafari
kendimi hep tek başıma bulduğum sekmedir efendim.
uyuyan sözlüğümüzü uyandırma gibi bir çabaları olmayan yazarlarımız havanın ısınmasıyla birer tatil kuşuna dönüşmüş, buraları terk edip çiftleşme danslarını instagram'da sürdürmeye başlamıştır.

a street cat named bob

rastafari
evsizleri ve sokak hayvanlarını anlatan, gerçek hikayesi olan, önce kitap sonra film olarak piyasaya sürülmüş 2016 yapımlı eserdir.
eroin bağımlısı bir sokak müzisyeni olan james, eroini bırakmak için tıbbi destek almaktadır. bir gün yine kendine yenik düşer ve eroin alır. hastanede uyanır. sosyal danışmanı ona son bir kurşun verir, ya hayata bağlanacaktır ya da aşırı dozdan ölecektir. sosyal konutlara taşınır ve bir akşam açık pencereden içeriye bir kedi girer, önce kedinin sahibini arar, bu arada komşusu olan betty ile kedinin sahibini bulmaya çalışırken tanışır. yaralı kediyi veterinere götürür, sonra kısırlaştırır ve ardından fena halde kediye bağlanır. ikili iyi dost olmuştur. beraber sokak müziği yapmaya başlarlar. james'in eroini tamamen bırakacağı zorlu bir hafta sürecinde yalnız olmaması gerekmektedir ve yanında sadece en iyi dostu bob vardır. james uyuşturucuyu tamamen bırakır, tesadüfen keşfedilmesinin ardından hayatını anlatan bir kitap yazılır ve kitap piyasaya çıktığı gibi bestseller listesine patisini koyar. james ve bob hala ingilterede yaşamakta. sosyal konutlardan taşınıp kendisine daha iyi bir hayat kuran ikili, evsizler ve sokak hayvanları için çalışmalar yapıyor.
(:

ölüm provası odishon

rastafari
1999 japonya yapımı gerilim filmi.
filmde orta yaşlı bir adam eşinin ölümünden 7 yıl sonra evlenmeye karar verir. yapımcı bir arkadaşının önerisine uyarak sözde bir film seçmesi düzenlerler ve başvuru yapanlar arasından bir kız ile ana karakterin ilişkisi başlar. kızımız 24 yaşında gayet güzel görünümlü klasik bale eğitimi almış biri ancak çocukluk travmalarından ötürü manyak bir katildir. karşısındaki kişinin sadece kendisine ait olması takıntısıyla ayaklarını falan kesiyor bildiğimiz manyak. film rüyadan gerçeğe geçmişten geleceğe çılgınca savrulduğu için beyni yoruyor, sinirleri geriyor. insanın kızı bir kaşık suda boğası geliyor ama yine de uzak doğu gerilimleri hep bir başkadır gözümde. ah, çılgın japonlar..

umursamaz olmak

rastafari
Bi ara umursamaz olmak için uğraşırdım, şimdi umursamak için yırtınıyorum. Bırakın arkadaşlar umursayın bi şeyleri. Yoksa kendi hayatınız çöp oluyor. Değil başkasını kendinizi bile unutuyorsunuz bazen. Umursayın, ağlayın, gülün, üzülün.. ne bileyim insanları hissedebilme yetinizi kaybetmeyin

anne

rastafari
Hayatta tek başıma ayakta kalabilmem için elinden geleni yaparken aynı zamanda gölgem kadar benimle birlikte olan kadın. Tek başımayım ama düşsem kaldıran yine annemdir. Benden hiçbir beklentisi olmadı bugüne kadar, sadece iyi biri olmamı istedi. Beklentisiz hayatın özgüveniyle sere serpe yürüdüm ben de hayata karşı. Annem; canım işte be. Ne kadar trollesem de severim

biten bütler şerefine ....

rastafari
Bu haftanın sonunda bütünleme sınavlarının bitmesi şerefine yapılacak olan kutlamalı eğlenceli vur patlasın çal oynasın'lı aktiviteler bütünüdür. Noktalı alanı dolduralım
Biten bütler şerefine adalara gidip kamp atacağım, eslik etmek isteyenleri beklerim

yemek yapmayı bilmemek

rastafari
Kişinin arkasındaki destek kesildiği anda açlığa açılan kapısıdır. Aç kalacaksın aaaççç...
Ayrıca aç olduğum sürece yemek yapma potansiyeline sahip biri olarak yemek yapmayı bilmeyen kitleyi hep gömeceğim nihhah hah ha
Edit: yemek yapmayı bilmeyen arkadaşım nişanlı

mabel matiz

rastafari
Oğuzhan uğur'un burnunu kapattıktan sonra mabel matiz'in şarkılarını mabel matiz'in ses tonunda söyleyebiliyor oluşu beni bitirmişti oysa ki swh
T: türk pop müziği sanatçısı. Şarkı sözleri anlamlı sayılabilir

kızların erkeklerden beklentileri

rastafari
Benim beklentim zeki olması yönünde. Sevişmek dışında bir şeyler paylaşabiliyor olmam onu benim için değerli kılar. Onun dışında yok kaslı olsun yok zengin olsun bla bla bunlar hikaye. Az buçuk karakteri olsun zeki ama gtü başı ayrı oynayan kıl kuyruk bi herif olmasın tamamdır tadından yenmez

veganlık

rastafari
Veganlar sadece et değil hayvansal hicbir gıdayı tüketmez sadece et tüketmeyen topluluk vejetaryendir. Örneğin bir vegan proteini et-yumurta gibi hayvansal ürünlerden almak yerine mercimek ve soya tüketir. Vücut için çok da sağlıklı değildir ama doymuş yağdan arınmış bir beslenme biçiminin kalp damar sağlığı acısından ömrü uzattığı kesindir.

ramazan bayramı

rastafari
Yahu kuzenim ikinci çocuğu doğurmuş üstüne çocuk 3 aylık olmuş, haberim yoktu. Salonda görünce dünyam başıma yıkıldı, 'ne ara yaptın iki numarayı?!' demekten kendimi alıkoyamadım. Dikkatli olun karşınıza sürpriz bebeler çıkabiliyor.

yabancılaşmak

rastafari
Bedenen orada olup ruhunun/kafanın çok çok başka yerlerde olmasıdır.
Kendine bile yabancı olmak ise en kötüsüdür. Aşinalık hissinin tadı damağında yankılanır lakin oraya ait değilsindir, belki de hiç ait olmamışsındır, kim bilir.

flört

rastafari
İlişkinin en bıç bıç halidir. Sabahlara kadar mesajlaşmalar, beraber gidilen sosyal aktiviteler, yapılan tonla plan.. boş işler bunlar, birini sevin ve çıkın karşısına söyleyin olsun bitsin utanan maymun emojisi göndermeye ne gerek var? hoş kelin ilacı olsa başına sürermiş efendim. Benimki uzanamadığı ciğere mundar diyen kedi misali buralarda laf salatası yapmak

en yakındaki kitabın 9.sayfasının 3.cümlesi

rastafari
Gece gökyüzüne baktığında, milyonlarca sene yaşındaki bir yıldız ışığıyla beraber sen doğduğun sene* yıldızından ayrılmış yıldızın ışığını da görebilirsin.
*En az 7 yasında olduğunuz sürece. 4 yaşındakiler için 2 yıldız ve 5 yaşındakiler için de 1 yıldız var ama 6 yaşındakiler için yok.
-yıldız ışığıyla yolculuk-

uyumak istememek

rastafari
Senin uykun gelmiş sayın milyon, yoksa çok muntazam cümleler kurmaktasın.
An itibari ile içinde olduğum durum. Biraz önce sıkıntıdan temizlik yaptım üstüne yetmedi hamster'ımı yıkadım. Vakit geçirmek için sıradışı önerisi olan varsa bekliyorum

aleyna tilki

rastafari
Filmler ve filimler portalı benzeri "starlar ve sıtarlar" ayrımı yapacak olursak; yaşı gereği gerilim filmine bile giremeyen bir kız çocuğunun pislik içinde yüzen türk pop camiasında cirit atması ile magazin dünyamızın şenlendirdiği gerçeğini hepimiz kabul ediyoruz. Gerek şarkı sözlerindeki anlamsızlık, gerekse 'daldan dala s*kim saksağana' formatındaki klipleri ile nev-i şahsım nezdinde sıtardır. Birkaç yıla piyasadan silinir ve yerine yeni yeni, mini mini, bıcık bıcık sıtarlar gelir ümidiyle bu entry'mi buraya bırakıyorum (:

ramazan bayramı

rastafari
Dünya çapında müslümanların arap aylarına göre ramazan ayı boyunca oruç tutup 30 gün sonunda kutlama yapmasıdır. Ülkemizde kültürel esinti olarak yer almıştır.
Ramazan ayı boyunca oruç tutmanın asıl amacı 'fakirin halinden anlamak' olarak gösterilir lakin bayramlarda/iftarlarda efenim gelsin ızgaralar gitsin baklavalar... ilginç ironidir. Her zamanki gibi şahsım adına sadece akraba toplaşmasıdır ama sözlükte illaki müslüman yazarlar vardır; onların da bayramını kutluyorum (:
Bu başlığın altına bayramda alınan ilginç mesajlar ve girilen ilginç diyaloglar paylaşılsa çok da güzel olur, bayram boyu anı biriktirip bu başlığı editleyeceğim (:

neden sevgilim yok

rastafari
Bi nedeni olmak zorunda değil ki (: özgürlüğe çok düşkünüm mesela Türkiye'de insanlar ilişkiyi aidiyet olarak yorumluyor ve bu bana uymuyor; insanlar ilişki yaşarken de özgürdür kimseye aidiyet duymak zorunda değildir. Aidiyet olmaksızın hayatında tek bir kişiyle birçok şeyi paylaşabiliyor olmak ise asıl ilişkidir.
0 /