confessions

soslupirana

Yazar - 1. Nesil  · 28 Mayıs 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 161
  2. takipçi 22
  3. puan 1398

drogon ile viserion kapışırsa

soslupirana
Öncelikle allah belanı versin night king senin de jon ve senin de dany en son senin de kevaşe cersei. Lan kıyılır mı bu yavrucaklara? Hele o masum viserion. Nasıl kıydın ona şekilsiz surat ha nasıl söyle??

Neyse gözyaşlarımı silerek başlıyorum yazmaya. Şimdi geçen sezon bizim en akıllı Bıdık en sevimli en ponçik yavrucağımız Viserion'umuz dönüştürülmüş ve soğukların tarafına geçmişti. Duvarları da yıka yıka westeros'a giriş yapmıştı peşinde ak dedeler ordusuyla. Yeni sezon da muhtemelen ateş ve buzun iki sembolü olan drogon ve viserion'un kapışmasına tanıklık ederiz. Ve yine muhtemelen bu kapışma her ikisinin de ölümüyle sonuçlanacak. Geriye bir tek rhaegal kalacak. Yarım akıllı jon da sinsi amacına ulaşmış olacak. Yani yaşayan tek ejderya sürücüsü olacak. Ama benim böyle sona vicdanım onay vermediği için alayını gibecek başka bir son hazırlamaya karar verdim. Drogon ve viserion gidecekse bari boş gitmesinler diye kızıl ateşle, night king'i; buzdan, mai ateşle de dany ve jon'u pirana çukuruna göndermeye karar verdim. Görsünler sonra o çukurda asıl oyun nasıl oynanıyormuş.

Ayrıca senaristlerin de aq (ben de iyice küfürbaz oldum:( diyorum. ne vardı yani ejderyalar savaşı yaratmaya hayır çok istiyorsanız fosil ejderya diriltip onları sürün piyasaya ne gerek var yani kardeşi kardeşe vurdurtmaya..(iki nokta)

simon del desierto

soslupirana
1965 yapımı luis buňuel'in elinden çıkma 45 dakikalık filmdir. Film konusunu 5. Yüzyılda yaşadığı rivayet edilen suriyeli aziz simeon'un hayatından alır. Simeon, hayatının büyük bir bölümünü bir sütunun üzerinde çile ve açlık içinde dünyevi isteklerinden arınmaya çalışarak geçirir. Bedensel arzularını kontrol etmeye çalışırken mücadele ettiği şeyler açlık, hastalık veya sıcaklık da değildir yalnızca. Kendisini yoldan çıkarmaya çalışan şeytan da vardır yanıbaşında. Simon'un Şeytanla olan diyalogları düşündürücüdür. Özellikle şeytanın simon'a "seninle aynı tanrı'ya inanıyoruz" dediği sahne hakkında günlerce konuşulabilir. İlginç bir sonla biten film, kafalarda birçok soru bırakır. Hatta bu sondan sayısız anlam çıkarılır.

başak edebiyatı

soslupirana
Yakında "serseri öküzümle berdel olduk" adlı kitabımla edebiyat dünyasına kazandıracağım yeni akımın adıdır. Bu akımın en büyük özelliği içinde bolca fantezi barındırıyor olması. Mesela canın tecavüz fantezisi mi istedi. Hemen yakışıklı ve zengin bir serseri ile masum ve güzel bir safolozdan oluşan bir kurgu oluşturuyorsun. Erkek kıza tecavüz etsin kız da bu zengin ve yakışıklı serserinin eşsiz cazibesine daha fazla dayanamayıp kendini kaslı kollarına bırakıversin. Arada biraz naz yapsın tabii kız. "Ben bakireydim Ühü Ühü o benim ilk öpücüğümdü aptal!" gibi şeyler geveleyerek erkeğine ne kadar temiz ve sevilesi ve evlenilesi olduğunu göstersin. Bunu öğrenen erkeği de Vicdan yapsın daha çok yükselsin sevdiceğine. Sevgisini de yumruklayarak, tekmeleyerek en kötü ihtimalle horozlanarak göstersin. Bitti mi? Bitmedi tabii. Erkeğin tepesi atar mesela bazen evi başka kadınlarla doldurur onlarla kötü insancıklar oyunu oynarlar. Bunu gören Sevdicek ağlar kaslı erkeği başka tenlere dokunuyordur. Ama onun için olsundu o kadınlar fahişe kendisinin hiç değilse ruhu bakiredir. Belki arada erkeği onu üzüyor canı isterse aç bırakıyor bir yerlere kilitliyordur falan ama yine de seviyordur. Hem haklı da olabilir belki kim bilir kaslı erkeğin sevdiceğin hangi akrabasıyla husumeti vardır da bunları yapıyordur. Arada isteğe göre sevdicek için alternatif bir eş adayı da eklenebilir. Ama dozu iyi ayarlamak gerek. Bu alternatif eş adayı da güçlü ve karizmatik olacak ama esas oğlan kadar güçlü kaslı ve yakışıklı olmayacak asla. Sadece esas oğlanın alfalık kariyerini besleyecek potansiyelde olsun yeter. Finali de ben söyleyeyim hadi :) sevdicek ya intihar etsin ya da hamile kalsın. Öyle aşık oluyorlarmış serseri öküzler. Bu akımın bir örneğiydi arkadaşlar. Daha neler var neler. "Mafyanın hizmetçisi" "iş adamının bebeğinin bakıcısı" "kurt adamın tutsağı" "ateistin feracelisi" son olarak "anüsünün amü" kitapları da ilerleyen zamanlarda piyasada yerlerini alacak.

Ya ben yazdım yazdım şimdi gördüm e bu akım zaten varmış ya. Adına da "çöp edebiyatı" diyorlarmış. Hatta dizi ve filmleri bilem çıkmış. Tüh la o kadar uğraştım ben senaryo yazacağım diye. Onca emek! Çöp oldu.

evren nereye genişliyor

soslupirana
Gece gece huzurumu kaçıran entel savar soru. Yazam bari de ne derin düşünüyor bu pirana desinler didim.

Yahu bu evren genişliyor tamam da nereye genişliyor?

Evrenin dışında başka bir varlık mı var? Zira varsa bizim tanımladığımız uzay sonsuz olmaz. Sayısız evrenin iç içe geçmiş hali olabilir belki de. Yani her evrenin dışında başka bir evren olmalı. genişleme bunların karışması veya içtekinin bir dışındakini doldurması sonucunda olur.
Yok eğer evrenin dışında boşluk/Hiçlik var diye düşünürsek de. O halde hiçliğin içinde varlığın nasıl mümkün olabileceği sorusu gündeme gelir. Bu iki ihtimali şimdilik elersek de evrende Genişleme, tek evrenin kendi içine doğru bir yerleri doldurması olarak düşünülebilir. Bir yerlerde bir şekilde boşluklar oluşuyor ve burayı evren kendisiyle dolduruyordur. Ancak burada da yine sorun var. Boşluklar nasıl oluşuyor? Varlık ile yokluğun yer değiştirmesi mümkün mü?

yazarlardan kitap önerileri

soslupirana
Fazla uçmadan Ortaya karışık bir liste yapıyorum. Aralarında henüz okuyamadıklarım da var. Gözümün önünde olsunlar diye buraya bırakıyorum.

Dostoyevski - yeraltından notlar, karamazov kardeşler
Tolstoy - itiraflarım, insan ne ile yaşar
Gogol - burun, ölü canlar
Gonçarov - oblomov
Gorki - ana
Yusuf atılgan - anayurt oteli, aylak adam
İnci aral - yeni yalan zamanlar(yeşil, mor, safran sarı)
Cemil meriç - bu ülke
Attila ilhan - hangi laiklik
Orhan pamuk - benim adım kırmızı, Masumiyet müzesi, kar
Umberto eco - gülün adı
Marquez - yüzyıllık yalnızlık, benim hüzünlü Orospularım
Thomas more - ütopya
Machiavelli - prens
Hermann hesse - siddhartha, boncuk oyunu
Jack london - martin eden
Edward hallett carr - tarih nedir?
Ahmet güngören - cadıların Günbatımı, sineantropos
Leyla neyzi - ben kimim?
Marvin harris - yamyamlar ve krallar, inekler domuzlar savaşlar ve cadılar
Matt ridley - genom, gen çeviktir
Erich fromm - kendini savunan insan
Farabi - ideal devlet
Lord kinross - atatürk
Erasmus - deliliğe övgü
Alev alatlı(derleyen) - batı'ya yön veren metinler(1,2,3,4 cilt)
Macit gökberk - felsefe tarihi
Sartre - bulantı
Marquis de sade - sodom'un 120 günü
Oktay sinanoğlu - bye bye türkçe
Herkül millas - türk romanı ve öteki
Immanuel wallerstein - dünya sistemleri analizi
Hüsnü mahalli - maniki dünya
Bülent somay - bir şeyler eksik, cinselliğe dair vazgeçmemiz gereken 100 efsane
Anthony giddens - mahremiyetin dönüşümü
Ulrich beck - risk toplumu
Leo Huberman - feodal toplumdan yirminci yüzyıla
Freud - dinin kökenleri
Yevgeni zamyetin - biz
Rebecca solnit - bana bilgiçlik taslayan adamlar
Wittgenstein - tractatus
Thomas khun - bilimsel devrimlerin yapısı
Ayşe buğra - iktisatçılar ve insanlar
Bakunin - devlet ve anarşi
Ursula k. Le guin - karanlığın sol eli
Erving goffman - damga
Karl marx - 1984 el yazmaları, alman ideolojisi
Simone de beauvoir - ikinci cins

nefret edilesi çizgi film karakterleri

soslupirana
Görünce ağzına kürekle vurulmak istenen çizgi film karakterleridir. Mesela şu maşa ile koca Ayı'nın sevimsiz, cadaloz, ne olduğu belirsiz cingar maşa'sı. Elime verseler iki kaşık suda boğarım. Laftan anlamıyor, hayırdan bi haber. Hanımefendinin işine nasıl geliyorsa öyle olacak. Ayı da bir mal zaten. İyilik abidesi mübarek. Ayı olacak birde. Bak yine sinirlerim bozuldu. Gördüğüm yerde dişlerim. akıllı olun! Hasta etmeyin insanı!!

henry onyekuru

soslupirana
Yemek yerken aklıma takılan fantastik isimli oyuncu. Yemeği yarıda bırakıp odama depar atmama sebeptir kendisi. Fotoğrafını görünce altın kafasıyla süper Çoçuk talisca'yı hatırlatması ufacık bir duygusal ana sebebiyet verse de Sarı kırmızılı formayla görmem fabrika ayarlarıma dönüşü sağladı. Duyumlara göre Beşiktaş'ım bu aralar everton ile gõrüşme halindeymiş. Babel'in yerine onu düşünüyorlarmış. Muhtemelen galatasaray'da geçireceği sezona göre değerlendirecekler. Çünkü bayern'de bir süredir kendisini izlemekteymiş.

powerwolf

soslupirana
Yaptıkları müziğe ne metal denilebilir bilmiyorum. Şarkılarında paganik simgelere bolca yer verirler. Kliplerinde de bu etki hissedilir. Biraz da hristiyanlarca kutsal görülen sembol ve isimlerle dalga havası var. Hatta şimdi baktım da biraz değil bayağı var.

Dinlemesi keyifli bir alman grubudur. Tabii baş ağrınız yoksa. Bu da en sevdiğim şarkılarından

etnik müzik

soslupirana
Belli bir bölgeye, yöreye veya kültüre ait müzikler için kullanılan isimdir. Genellikle batı dışındaki ezgiler için kullanılır. Hatta bu sebeple tanımı, "batı yapınca müzik, batının dışında yapılınca etnik müzik oluyor" diyerek eleştirenler de var. Büyük oranda haklılar da.

Neyse diyerek Konuyu Fazla irdelemeden buraya bir adet "etnik müzik" önerisi bırakıyorum. Keyifli dinlemeler.

ali koç istifa

soslupirana
Yeter yahu bıktım artık. Her yerde "rize fener el ele hep beraber kümeye" sözlerinden gına geldi. Ali koç istifa etsin yerine de aziz başkan gelsin. Aykut hocayı da istiyoruz yine. Kampanyayı başlatıyorum hemen. Gerekirse kapılarında yatarız. Affedin bizi değerinizi bilemedik. Bu vasatlarla yürümeyeceği belliydi zaten. sjsksk

babanın söylediği unutulmayan sözler

soslupirana
Eski sevgilisinin ismini taşıyormuşum. Çok aşık olmuşmuş, ondan bir parça saklamak istemiş. Yıllar sonra tesadüfen babamın eski aşkıyla karşılaşırken öğreniyor annem bunu. Babamın durumu açıklarken gözleri dolmuştu. Hâlâ uhutamamıştı belli ki. Annemin kırık kalbine mi yanayım, babamın çaresizliğine mi? Ben kimin tarafını tutacaktım? Söyleyebildiği tek şey olmuştu bana çıkıp giderken
"özür dilerim."

ho'oponopono

soslupirana
Bu öğretiye göre etrafımızda olup biten her şeyin gidişatına, tutum davranış ve ifade ettiklerimizle yön veririz. Bu sebeple çevremizde gelişen tüm olaylara karşı sorumluluk bilinciyle hareket etmemiz gerekir. Örneğin, işte veya okulda aslında bizden bağımsız meydana geliştiğini düşündüğümüz bir olayın çok da dışında değilizdir. Yani Bir yerlerde bir şekilde bir şeylerin olmasına sebep oluyoruzdur. Bunun için de o an aklımıza gelen veya içinde bulunduğumuz bütün olumsuzlukları karşımıza alıyor onu suçlamadan içimizden defalarca
Seni seviyorum, Lütfen beni affet, Teşekkür ederim, Özür dilerim diyoruz. Bu cümleleri içimizden defalarca tekrarlıyoruz. Ta ki sorunla aramızda olan problemleri çözene kadar. Sorunları görmezden gelmiyor ve suçlamıyoruz. Onları önce anlamaya çalışıyor sonrasında yüzleşiyor ve en son gönlünü almaya çalışıyoruz.

biletci

soslupirana
Google trendler'i çokça takip ettiğini Düşündüğüm yazarımızdır. 40. Müslüman olarak kendisine hoş geldin diyorum. Oskk'da diyordur.

Editos: aynı zamanda atarlı bir yazarımız.

ben kimim

soslupirana
Türkiye'de tarih yazımına yeni bir boyut getiren leyla neyzi kitabıdır. Sözlü tarih yöntemi için güzel bir örnektir.

Aslında kendim için açtım başlığı iki felsefi cümle araklar ortamlarda pazarlarım diye. Şaka şaka.
Ben kimim? Sanırım çok dağınığım ve bu kadarcığım.

feminist olmak istiyorum ne yapmalıyım

soslupirana
Evet haklı. Bir değil fazlaca yakışıklı birileriyle tanışıyorum artı zekiler de. En az herkes kadar eğlenebiliyorum ve kırılmaya değer bulduklarıma kırılıyorum. Regl olmayı sevmiyorum bunun triple bir ilgisi yok çünkü acı çekebiliyorum. Evet hayali arkadaşım var. Pıtırcan, ona merhaba deyin. Çoğumuzdan daha gerçek. Birde sizin aklınıza kesin güzel olmadığım da gelmiştir(bir feminist olarak). Gayette güzelim.
Fena dalga geçmek istedim başlığı ve giriyi okuyunca. Ki hep de geçerim zaten. Toplumsal cinsiyet rolleri, "cingar kadınlar" ve söylemleri, feminikler, kız kardeşlik falan filan. Sonra dedim Ki kendi kendime feminist teoriden bihaber birileri zaten giydiriyor kendince. Sana düşen de onlara "hiçlik" adı altında gerekli mesajları iletmek. Evet bundan sonra ben de bir feministim. Kullandığım tek tanım da bu olacak. Herkesi de feminist yapacağım kendim gibi. Üstüne hem kaslı hem zeki hem de sempatik erkek Nasıl tavlanır onu da öğreteceğim. Yandı artık bundan sonra fazla farklılar.

(bkz:aşırı ciddi başlığı daha da ciddileştirmek)

Editos: yazana kadar araya iki tane giri, girivermişler. Havam battı, hevesim kaçtı. Ayıp ettiniz :(

alevi bektaşi nefesleri

soslupirana
Aklımızın bir köşesinde yer edinmiş alevi bektaşi nefeslerini topladığımız başlıktır.

Pazarlık edelim alim seninle
İki cihan senin olsun, Sen benim
Hayrını gör imanınla dininle
Hatm-i kuran senin olsun, sen benim

Keselim sırat'ı kazana çöksün
Olanca katranı çamura döksün
Beraber gülelim, cehennem korksun
Sırat mizan senin olsun, sen benim

Ayıp değil midir adem'e mihnet?
Başına çalınsın hurili cennet
Dostluk pazarında olma muhannet
Huri gılman senin olsun, sen benim

Akarsu'yu şöyle vereyim dursun
Senin aşkın onu yaksın kavursun
Anladım ali'sin, canansın nursun
Kamber selman senin olsun, sen benim

ömer hayyam'ın rubaileri

soslupirana
İranlı şair ömer hayyam'Dan sevdiğimiz şiirleri topladığımız başlıktır.

Kim senin yasanı çiğnemedi ki söyle?
Günahsız bir ömrün Tadı ne ki Söyle
Yaptığım kötülüğü kötülükle ödetirsen sen
Sen ile ben arasında ne fark kalır ki söyle

26 kasım 2018 karnımın acıkması

soslupirana
Allam mutfağı var tost yapıp yemeyi düşünüyor. delireceğum. Üstünüze mutfağı olmayan yurt düşsün! Umarım sabah uyandığımda yemek yapamayansıgiller yurtlara düşmüş, yapabilenler de evlere düşmüş olur, amen. Ha birde bunlar cevahir'de yedikleri yemeklere çok güzel, Harika demezler mi sinirden tepesim geliyor.

oldukça

soslupirana
Yanlış kullanılanlardan ikinci yavrucak da ahanda bu oluyor. Olabildiğince anlamına gelen bu sözcük aza yakın anlamını taşır. Yani az daha zorlasa az olacak. Yani negatife daha yakındır. Bunun için "bugün oldukça güzeldi" Demiyoruz. Bunun yerine epeyce veya çokça kelimelerini kullanmak daha doğru olur.

Not:1984'e duyrulsun pirana bugün de marjinal olmaya çalıştı.

müthiş

soslupirana
Sıkça yanlış kullanılan kelimelerimizde bugün.
Ben de çokça kullanıyorum yanlış olduğunu bile bile.
Olumlu anlam katmak için kullandığımız bu kelimenin sözlük anlamı: korku verici, korkunç, rahatsızlık veren dayanılmaz.
Yani "müthiş güzel" kullanımı doğru bir kullanım olmaz. Aslında cümleye olumsuz bir anlam katmış oluyorsunuz.

selam vermeyi yürüyor diye algılayan insan

soslupirana
Gece yarısı olduğuna göre kafamdaki tilkilerin uyanma vakti gelmiş demektir. Şimdi arkadaşlar izninizle birkaç insana giydirmek istiyorum kibarca. Kafasında acaba ben de mi Diye geçirenler üzerlerine alınabilirler.

Kaç buzul çağı atlatmışsın, av olmaktan çıkıp avlamayı öğrenmişsin. Sonra bu beni yoruyor en iyisi evcilleştireyim diye hayvan ve bitki sahiplenmeyi akıl etmişsin. Arada dinler gelmiş geçmiş. bir müddet sonra sevgi peygamberi edinmişsin. doğumuna da milat demişsin gel zaman git zaman savaşlar, öğretiler, fikirler, birde bakmışsın ki hoop bilim.
Evrimdir, yok değildir. O, ol demiştir olmuştur. Kavga kıyamet düş kalk, cart curt... her şeyi öğrenmişsin bak yılların birikimi var. şunu da öğren artık güzel insan. Ne olur. Biri senden hoşlanıyorsa çıkar karşına insan gibi anlatır kendini. Açık ve net olur. Beklenti ve arzusu her neyse artık. Ama yok eğer böyle bir ifade geçmiyorsa rica ediyorum artık sen de her iletişim belirtisini "bana yazıyor abi' diye algılama. Bir insan sizi, Yaşam biçiminizi, Düşünsel birikiminizi merak ediyor olabilir. Hatta sırf sempatik bulduğu için de tanışmak istiyor olabilir. İnsan seviyordur belki hayatında daha çok insan olsun istiyordur... hiçbirimiz merkez değiliz. Planları yalnızca biz oluşturmuyoruz. Kabul edelim her birimiz olmasak da olur. Bunun için kendimize gelelim. Her merhabayı potansiyel flört adayı olarak görmeyelim. Ben gibi 16. Yüzyıldan kalmalar bile yapmıyor artık bunu yahu. Utanın.

suriyeliler gitsin ruslar gelsin

soslupirana
Kaç zamandır bunu düşünüyorum. Bu topraklarda herkes birbirine benziyor. Genler, zorlamayın artık diye isyanlarda. Türkler, kürtler, araplar hepsi birbirine benziyor. Hibrit yüzler görmek istiyorum artık. Öncelik kadınlara verilmeli tabii sjsjsjs. Yiğit Erkekler savaşsın kanlarının son damlasına kadar.

18 mart sözlük film zirvesi

soslupirana
21 kasım'ı da atlattıktan sonra çalışmalara başlayabiliriz artık. Öncelikle neyi nerede ne zaman izleyeceğimize karar vermemiz gerekiyor. Bunun için de ilgililerin dm kutuma ufacık bir dönüt yapmalarını rica ediyorum. Sonrasında hep birlikte organizasyonu netleştirecek ve burayı nurlandıracağız.
Hadi bakalım aşırı sosyal çocuklar göreyim sizi.

1984

soslupirana
Tanım ve kurallarla kafayı bozmuş, 1984 kod adlı moddur. Üstlenmiş olduğu bu ulvi görevi icra etmeye çalıştığı her an bana kağıt filmindeki küçük memur, müzeyyen hanım'ı hatırlatır. Despot, kibirli ve çok bilmiş!
Ayrıca 6-7 kişiden oluşan bir hayran kitlesi vardır. Desteklerini eksileriyle belirtmek için birkaç dakikaya damlarlar.

Not: varoluş sancıma dokunma!

varoluş sancısı

soslupirana
Tanım şeysini bir ara editlerim sözlük. Söz veriyorum.

"İstemeden varım ve istemeden öleceğim. Olduğum şeyle olmadığım şey arasında, hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum."

-marjinalhayvan

allah ile papaz olmak

soslupirana
Yaratıcıyı da dahil ederek yapmış olduğum her esprimsi girişiminden sonra aklıma takılan sorudur. Başlarda sorun olmuyor abarttıkça Abartıyorum hatta suyunu çıkarıyorum. nasıl olsa o tanrıdır, Büyük resmi görüyordur diye düşünüyorum. Ama gülme hissinin bitimine yakın bir endişe kaplıyor dört bir tarafımı. Ya bu sefer ciddiye alıp alındıysa bana diye düşünüyorum. İçimden Lütfen lütfen lütfen küsme bana diyorum. Sonra biraz bekliyorum tepkisini ölçmeye Çalışıyorum. Şimdiye kadar ergenliğime verip pek ses etmedi de içine atıp biriktirmesinden korkuyorum. Patlarsa fena olur valla. Allah muhafaza. Bak şimdiden söylüyorum ponçikim günün birinde arayı bozmaya karar verirsen önce konuşmayı dene baktın olmuyor sonra "neyi açıklayacaksın" kısmına geçersin.

linç timi

soslupirana
18 mart sözlük yazarlarından birkaç kişiyle kurduğumuz ekibin adıdır. Öncelikli imha kitlemiz, aşırı duyar kasanlardan oluşacak. Ardından sırasıyla, trolgiller, entel duruşlular, boşa sallayanlar, yalnız kurtlar ve ayıplı śeyler yazanlar gelecek.

Timin, gerekçe, yöntem ve amacını belirlemek için dün gece ekipten birkaç Arkadaşla Aramızda bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantı sonunda aldığımız kararlar ilerleyen günlerde afili bir manifesto adıyla siz değerli okurlarla paylaşılacak. Ancak bunun öncesinde çalışmalara hız kazandırmak için önemli bulduğumuz birkaç noktaya değinmekte yarar var.

1. Linç ekibi üyesi olsun olmasın kimliklere bakılmaksızın herkes bu kutsal yaygaradan nasibini alacak.

2. Üyeler, sözlükte linç edilecek bir śey bulamadıkları vakit gerekirse kendilerini feda edecek. Tim'e malzeme verebilmek için kendileri kurban rolünü üstlenecekler.

3. Hunharca dalmaya değer Hiçbir olayı kaçırmamak için her an tetikte olunulacak. Girişim niteliği taşıdığını düşündükleri en ufak bir belirtide olaya bodoslama atlayacaklar.

4. Taşlama girişimini başlatan ilk kişi mevzunun doğrusuna yanlışına bakmadan kaos ortamı sağlayabilmek için gerekirse en yakınının bile girisini hedef alacak.

5. Olay kokusu alan diğer üyeler kesinlikle detay kısmına girmeyecek, linç girişimini sorgulamayacak. Hatta kaos ateşini beslemek için yalan yanlış śeyler söyleyecek, yavru provokatörlerin yetişmesine katkıda bulunacak.

6. Olay bitiminde yeni ziyaretçilerin de durumdan haberdar olabilmeleri için kaos alanında çeşitli izler bırakılacak. Leş yiyiciler ve ortalık karıştırıcıların beslenebilmeleri için Kan gölleri oluşturulacak.

7. Üyeler, olası bir suçluluk durumlarında kendilerini aklamak için oraya buraya saldıracak. Gerekirse birkaç darbe alarak sonrasında mağduru oynayabilmek için zaman kazanmaya çalışacak. Hiç olmadı samanlığı ateşe vererek inlerine girecek, orta yol bulucular gelene kadar orada bekleyecekler.

Muharebe öncesi Balkon konuşması:
Sen doğuştan kötüsün asil çocuk. Sana dayatılan iyilik zırvalarını es geçmeyi öğreneceksin. Damarlarında akan siyah kanı hisset ve siper al. Birazdan savaşın ilk kıvılcımı senin parmakların tarafından çakılacak. Göster kendini sıçılmış kişi, ortalıkta emilecek ilik, gibilecek kemik bırakma.

İmza - löh
0 /