confessions

tuli

Moderatör  · 28 Mayıs 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 218
  2. takipçi 16
  3. puan 1108

çomü kütüphanesi

tuli
Tüm türkiyede "burası hogwarts olsa beğenirdiniz ama burası çomü " tweetiyle tanınmış mekan.

Besyocuların girmesinin yasak olması gerektiği yer. Ayrıca ben nefret ediyorum kütüphaneden. Sessizliğin zorunlu olduğu bir yerde ders çalışamam.

sevişmek

tuli
Abartısız dünyanın en güzel şeyi. Ne şekilde olursa olsun iki insanın birbirini aynı anda sevmesi kadar güzel bir şey yok... Üstelik beleş.

sözlüğün en kaliteli yazarı

tuli
Bu bir cevap entrysidir silinmemesi için bilgi de vereceğim.

Dear deer, "faullü oynayacaksak oynamayalım" beyanına karşılık " ağlayacaksan hiç oynamayalım" demek istiyorum. Ayrıca dua et belden aşşağı vurmadım, yoksa sakat kalırdın.

Bilgi şeysi: insan insanın kalitesini belirleyemez, birşey hakkında olumlu veya olumsuz kesin hüküm belirtmek için o şeyden daha üstün olmak gerekir. Tüm dünyadaki modern hukuk kuralları sezginlik yetisine sahip tüm insanları eşit kabul etmektedir. Yani ki; "boş yapıyorum agacım , kalbini kırdıysam affına sığınırım"

senin kalbin olduğunu bilmiyordum... Sık kafama !

türkiyedeki trolleme kültürü

tuli
Şimdi size kendim yaşadığım süreçle birlikte bu işin nerden nereye geldiğini anlatacağım, sözlükte bazı yazılarım yanlış anlaşılıyormuş, öncelikle affına sığınıyorum gıcık ettiğim kişilerin ve anlatıyorum.

Trolleme kültürü aslında 1900 lerin başında laurel ve hardy çiftinin sessiz sinemayı görsel rabarba ve slapstick ile buluşturmasıyla başlamıştır. İzleyenlerin çoğu gülerken bir kısım ise aptallık olarak nitelendirmekteydi.

Fakat bu komedi tarzının temelinde hoşgörüyü zorlama ve iyi niyeti suistimal etme olduğu için haksız sayılmazlardı.

Türkiyeye troll kültürünün gelişi aziz nesin hikayeleri iledir. Aziz nesin trolleme sanatını kaliteli bir şekilde yapmayı başarmış; hikayelerinde bir kesimi sinirlendirirken diğer bir kesimi güldürüp düşündürmüştür.

Devam eden zamanlarda 1960 ve 1980 yıllarında türkiyenin yaşadığı bir takım olaylar insanları gülmek ve güldürmekten uzaklaştırdığı için trolleme sanatının sinir bozucu yapısını halk kaldıramamış ve troll komediden soğumuştur.

1990 ve 2000 li yıllarda cenk erdem çiftinin abzürd komediyi radyo programlarına taşıması yavaş yavaş troll kültürünü anadolu ve trakyaya tekrar getirmiştir. Yine aynı dönemde içinde abzürd ve troll içeren televizyon dizileri, sinema filmleri çekilmeye başlanmış, bir yandan softcore komedi ile yarışmaya başlamıştır.

(hani lan o diziler filmler yalan atma diyenlere uzaylı zekiye ve neredesin firuze girsin.)

Trolleme ve abzürd mizahı 2010 lu yıllara girerken bobiler.org iyice körüklemiştir. ( yep yeni bir ergen olarak burada ben mizaha yön vermeye başlıyorum) Bobiler diye anılan internet sitesinde siyasi, sosyal algı ile ilgili görsel komedi içerikleri oluşturulmuş ve dönemin gençleri tarafından çok hızlı benimsenmiştir. Çoğumuzun rumuzunu educatedear olarak bildiği internet fenomeni bobileri bir dönem tek başına ayakta tutmayı başarmış daha sonra benim de dahil olduğum bir isyan ile bobiler.org kendi kendini bitirmiştir.

Bu dönemde internet meydanını boş bulan bir gurup inci sözlük yazarı, "biz bu boşluğa birşeyler dolduralım da hava almasın :) " mantığıyla siyasi sosyal ayrım yapmaksızın birbirleriyle komik hikayeler ve görseller paylaşıp eğlenmiş ve halkın sempatisini kazanmıştır. Fakat iyi yönetilemeyen bu sözlük kısa sürede mizahın zerresinden anlamayan az gelişmiş kalitesiz insanlarla dolup saçmalamaya başlamıştır. 0.facebook trollemesi gibi türk troll tarihinin en büyük olayını gerçekleştirmiş olan sözlük bu süre zarfında uykusuz dergisinde çizilen ipek ve burak karikatür serisi gibi sapıklık içeren ve komediden uzak bir platform haline gelmiştir. Serkan incinin de siyasi kimliğini belli edip tüy dikmesi üzerine inci sözlüğün tadı kaçmış, 9gag'a bile caps kültürünü öğreten sözlük yer ile yeksan olmuştur. İşin başındaki güzel motto yerini "biz bu boşluğa yarrağımızı sokalım da nefes alamasın xd" gibi laflara bırakmıştır.

Günümüze yakın dönemde ise zaytung haber sitesi troll kültürünü resmi olarak devam ettiren tek kurumdur. Bunun dışında benim gibi yurtsuz kalmış göçebe troller ise ağırlıklı olarak twitter'da toplanmıştır.

Şu anda inci sözlüğün son döneminde getirdiği büyük yıkımın enkazını temizlemekte zorlanan trollistan bir lideri veya mecrası olmadan toparlanmaya çalışmaktadır.

Saygılarımı bilgim ile birlikte sunar, hoş görünüze sığınırım.

İmza: eski kral tuli

sözlüğün en kaliteli yazarı

tuli
Gelin bi oyun oynayalım,herkes sırasıyla bildiği dilleri, hobilerini, instadaki takipçi sayısını, benimsediği felsefeyi, en sevdiği ve sevmediği şeyi yazsın aramızdaki en harika insanı seçelimGiriş seviyesinde norveççe, esperanto, yunanca ve fransızca biliyorum, orta seviye ingilizcem var.

Boş vakitlerimde Elektronik müzikle ilgileniyorum, otobiyografimi yazıyorum, ucuz elektronik cihaz kovalıyorum.

İnstagram'da 400 takipçim var , 150 tanesi fanboy ve fangirl.

Hayat felsefemi daha tam oturtamadım ama kendimi varoluşçu meritokrasinin steril asimilasyoncu anti-hümanisti olarak görüyorum.

En sevdiğim şey meyveli yaş pasta
En sevmediğim şey ise tatlı bişey yedikten sonra ağzımda kalan metal tadı. O yüzden meyveli yaş pasta yemiyorum, resimlerine bakıp gülümsüyorum... Tıpkı onun resimlerine baktığım gibi...

Sıra sizde

ragnar

tuli
Kendi nick altını açarak yeni kral adayı olduğunu ispatlamış şahıs. Ben severim böyle elemanları. Bana eski kral diye hitap etmesi ayrı olarak hoşuma gidiyor. Kendisi kral olmak istiyormuş. Eski kralın tanrı olduğu yerde yeni krala ancak elçi olmak düşer paşaaaaaaaaammm :D

olalım bakalım... Kral

ekonomiyi biraz büyütebilecek şeyler

tuli
burada fikirlerimizi beyan edelim aramızda devlet büyükleri var belki okurlar.

bence tüm ünilerde devam zorunluluğu kaldırılırsa ekonomi büyür. çünkü okula gitmeyen gençler okul gibi gereksiz bişeye vakit harcamak yerine para harcar, para devir daim olur esnaf gülümser.

bir de burdan oje üreticilerine sesleniyorum içine biraz tutkal damlatın renkli ojelerin. tutkal çok ucuz bişey. böylece hem ojenin maliyeti düşer hem de kızlar oje kuruyunca tutkal hayvan gibi yapıştığından kolay kolay silemez. bir sürüm ojeyle 2 ay geçirirler. daha az aseton ve pamuk tüketip tasarruf yapabilirler.

yine oje üreticileri renkli ojelere biraz cila damlatıp seyrelte bilirler. sonuçta içinde boya yok daha ucuz. böylece tüm ojeler parlak oje olabilir ve yine oje maliyeti düşer.

fırınlar kabuksuz ekmek üretebilirler. zaten ekmeğin kabuğunu benden başka seven yok. ben de sizin mutluluğunuz için bu sevdadan vazgeçerim canınız sağ olsun :') kabuğuna harcanacak hamur tekar ekmak yapmak için kullanılabilir böylece dah az hamurla daha çok ekmek yapılabilir.

hatta yine ekmek fırınları ekmek pişerken içine bisiklet pompasıyla hava basarsa hacmi artar ekmeğin çok gözükür gözümüze ve daha çabuk doyarız. çabuk doyunca ekmek dahil olmak üzere tüm gıda masraflarımız azalır.

bir de son olarak kurukahveci mehmet efendi'ye sesleniyorum: paketlere kahve doldururken içine sigara külü atabilirsiniz bence. maliyetten kısılmış olur. zaten kahve sigrarsız içilen bişey değil, biz farketmeyiz bile.

uzak mesafe ilişkisi

tuli
acı severler için biçilmiş kaftan. istenilen her an görüşülemeyeceği için insanı ağır derecede geren durum. her hafta sonunu şehirler arası otobüste geçirten ilişki. bi de kız gidip gelmez haa erkek gider gelir hep. bari dönüş biletini kız alsın be ayıp cidden.

en güzeli beklemek. çok seviyosanız mahfetmeyin aranızdaki güzel duyguyu. bekleyin okullar bitsin ben alırım alyansınızı söz. yeterki uzaktan uzaktan sexting yapmayın. sabredin azcık güzel güzel sevişirsiniz.

lord of the rings mi harry potter mı

tuli
"kitapları mı, filmleri mi ?" sorusunu yanında getiren güzel başlıktır.

kitapları ele alırsak sadece harry potter çok güzel kapışır ama lotr ağır tokatlar. tolkien'in harika bir fantastik kurgu yazarı olması buradaki en büyük faktör, orta dünya elbette çok özgün bir ürün değil fakat çok fazla detaylı olması ve ana hikayenin dışında da etkileyici öyküler bulundurması j k rowling ablamızı bile etkilemiştir bence.

filmleri ele alırsak bu sefer de lotr zorlar ama harry potter kardeşimiz günün sonunda kapışmayı kazanır. görsel efektlerde, renk paletinde, senaryoda, çekimlerde lotr'dan daha üstün olduğuna kimse itiraz etmesin. çok sevdiğiniz aragorn "arwen's fate" sekansında ölü olduğu halde gülümseyip elini kıpırdatmasa belki lotr alır derdim ama o kadar bariz bir hatanın olduğu filme ben şampiyonluğu veremem"
bi de ne biçim bi proje planlamadır o yaa mevzuya ortadan girip 10 sene sonra başlangıcını hobit serisinde anlatmak falan... "ciddi misiniz yaa siz ?" diye sorgulatan bir olaydı.

geeklerini şöyle bi süzersek lotr'un geek tayfası potter geek tayfasını çok net ezer. ağır ezer. potter geeklerinin cosplay için en fazla harcayacağı para 2000 dolar civarıyken aynı paraya lotr'evreninde merry veya pippin bile olamazsınız. sadece elf kılıcına harcayacağınız para bile 1500 dolar civarı olabilir ki bir gandalf bir nazgul cosplayinden bahsetmiyorum bile. büyük ihtimalle dedenizin bağ evini satmanız gerekebilir.

(4 dönüm ayçiçek tarlası içinde müstakil dahil 340.000 TL ( 2001 model fellbeast'le takas olur)

legolas gimli aragorn kapışması

tuli
Bu bir cevap entrysidir. Fakat silinmemesi adına bilgi de vereceğim.

Eyy domatesli pirana and dear deer...

Boramir önce nefsine hakim olmayı öğrensin, legolas arwenle ağdaya gittiğinde bile aragorndan daha erkektir bunu böyle bilin.

Bilgi şeysi: gimli savaşmayı babası gibi köklü dövüşçülerden öğrenmiştir, dövüş öğrenmek cücelerin geleneğidir.

yaran inci sözlük entry'leri

tuli
Yazarı veya muhabbeti tam hatırlamıyorum ama elemanın biri kulaklık girişi fotoları paylaşmış ve açıklamış;

-beyler eğer jak ucunda bir tane halka varsa mono, yani ses Tek kulaklıktan geliyo, çift halka varsa stereo, yani çift kulaklıktan geliyo demektir.
+ krds ya 3 tane yuvrlak varsa .d.d.d ?
- o zaman da tristeryo oluyo ses ananın amından geliyo orospu çocuğu...

enflasyonla topyekün mücadele

tuli
Tüketici enflasyonunu geçici olarak düşürürken üreticinin uzun vadede amına koyacak olan ekonomik müdahaledir.

Tüketici enflasyonunun düşmesi mevcut ekonomi yöneticisine yakın zamanda bir seçim daha kazandıracaktır fakat bu da zombi istilasında tek mermisi olan bir silahı taşımak gibidir. Sizi canlı canlı yenmekten kurtarır ama yapmış olduğunuz son seçim kendi kafanıza sıkmaktır.

legolas gimli aragorn kapışması

tuli
Olası kapışma fikri inci sözlük temelli, bu tartışmayı sözlüğümüze taşıyan arkadaşa teşekkür ederim.

Şahsi fikrime göre ;

Legolas'ın okçu olmasının avantajı çok büyük. Menzil tüm savaşlarda avantajdır bu yüzden olası bir legolas vs aragorn vs gimli mücadelesinde arazi koşulları legolas'ın lehine ise (bir arena veya kapalı alanda dövüşmüyorlar ise) legolas önce aragorn'u sonra gimliyi rahatça düşürebilir. Önce aragorn'u düşürmesinin sebebi ise gimli'nin hızının düşük olması. Aragorn daha atik olduğundan dolayı yüksek tehlike yaratacaktır bu yüzden öncelikli hedef odur.

Arazi koşulları legolasın aleyhine ise ilk düşecek olan legolastır. Bunun sebebi menzilli silahların yakın mesafede yüksek isabetli fakat yeterince zarar verici olmamasıdır. Mevzubahis kızgüzeli ok kullanıyor ve dibindeki bir hedefi vurabilmek için o oku yeterince germeye vakit bulamayacaktır. Legolası bu mücadelede aragorn devirecek olsa bile (hız avantajı sayesinde) gimli karşısında şansı çok azdır.

Gimli her ne kadar yavaş olsa bile balta, balyoz, askeri nacak, savaş çekici, gürz gibi erimi( yakın dövüşte ulaşabileceği maksimum menzil) yüksek silahlar gimli gibi savaşçıların elindeyken atom bombası kadar etkilidir. Aragorn atikliği sayesinde gimlinin zırhına bir kaç çizik atabilir hatta ciddi şekilde yaralayabilir. fakat gimli bilindiği üzere dayanıklılığı ve adrenalin seviyesi yüksek bir karakter. Dayanıklı olması daha zor yaralanmasına sebep olurken adrenalininin yüksek olması beyninden çok refleksleriyle hareket edeceğini gösterir ve fırsatını bulduğunda aragorna sersemletici bir darbe vurup toparlanmasına izin vermeden onu artçı bir darbeyle rahatça öldürebilir.

Bu yüzden duruma göre legolas veya gimli kazanırken, ilk ölecek olan aragorndur.

bir kadının en öpülesi yeri

tuli
İki adet sapığa yakın entryden sonra "boynu" dersem çok masum kalırım, o yüzden koltukaltı diyorum.

Tabi ki şaka her türlü boynudur. Boyundan öpmek aynı anda bir kadını hem kalpten sevdiğinizi hem de arzuladığınızı anlatır. Ayrıca şahdamarının tenine en yakın olduğu yerdir. Öpücik önce kana karışır sonra kalbe gider. Tabi bu öpücükten sonra hiçbir şey olmamış gibi davranamazsınız. Sevişmek zorundasınız.

erkek muhabbeti

tuli
Bir erkeğin bile zor tahammül ettiği,
Ağızdan dökülen kelimelerin apış arası koktuğu,
3 gün giyilmiş çorabın dile gelip muhabbete dahil olduğu,
"Şu karıyı şöyle yedim, bu karıyı böyle emdim" yalanlarının havada uçuştuğu kültürsüz ve az gelişmiş erkeklerin yaptığı muhabbettir.

Ha bi de bizim sözlükteki gibi delikanlıların yaptığı muhabbet var. Ona "gırgır" diyoruz. Bi ara toplaşıp yapabiliriz.

kilo vermek

tuli
Yaşam kalitesini çok çok fazla arttıran olay. Diyet miyet alayı yalan , spor yapmadan kilo veremezsiniz "ama ben az yiyorm .s.s." diyenler diyette 4-5 kilo daha alırlar, geri kalan hayatlarına duba olarak devam ederler. Obez olup yiyip patlar ölürler. Ölüleri evden vinçle çıkartılır. Tabuta sığmaz, halıya sarılıp gömülürler.

2 yılda 26 kilo verdim. Özelden hayatımda nelerin değiştiğini anlatabilirim. Nolur zayıflayın şişman insan görünce üzülüyorum. Bir kere yaşıyıcaksınız onu da fit ve seksi yaşayın.

diş takırdatmak

tuli
Neredeyse bir yıldır gün boyu yaptığım şey, hele ki aklıma bir şarkı takıldıysa dişlerimi birbirne vurdurarak gün içinde ritim tutarım. Çünkü niye diye sorarsanız yüzüm çok yuvarlak olduğundan dolayı çene kaslarımı kuvvetlendirirsem daha belirginleşirler, yüzüm biraz daha köşeli gibi gözükür bu da güzelliğime güzellik katar.
0 /