confessions

tuli

Moderatör  · 28 Mayıs 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 306
  2. takipçi 16
  3. puan 2070

mobylette

tuli
Yakıtında gazyağı olmasa da olur. Pırpır diye bildiğimiz tırrek motoru 49 cc'lik bir mobilettir mesela. Biraz mekanik bilginiz varsa bir bisikleti mobilete çevirebilirsiniz.

avangart tarz

tuli
(bkz:avant-grade)

Fransızca bir deyim, yenilikçi öncü farklı cesur anlamında kullanılıyor. Görsel sanatlarda harikalar yaratırken müzikte malesef "weird" olmaktan çok da uzağa gidemeyen bir tarz. Tabi yine de güzel örnekler var. Mesela aşağıdaki şarkıyı yapan sekiz kişilik AG metal grubu gibi

kullanıcısı en sosyal sözlük

tuli
Allahıma bin sükür hepimiz hayatı olan insanlarız, ben şahsen bir kaç sözlüğü daha takip ediyorum hepsi hayatsız dolu sabah akşam entry giriyorlar sosyal medyada takılıyorlar ve tüm günleri tüm saatleri böyle geçiyor. Biz gelip bi kaç günde bir defa buraya kuzu kuzu bırkıyoruz, ne akıyor ne de kokuyor. Koy çay tabağına ye ! Yanına maydonoz koy ye!
(bkz:sönmez dayı)

victorianın dine dönmesi

tuli
Yolculuk içinde yolculuk olmuş senin için. Fakat bir sonuca varmak yeni bir sonuç armaktan daha huzur verici ve kolaya kaçmacı bir harekettir diye düşünüyorum. Tabi kişisel düşüncem bu belki de ben yolun daha çok başında olduğum için böyle düşünüyorumdur ama iç huzura erişen yolda adımlar attığın için haddim olmayarak tebrik ederim umarım tüm kararlarından memnun kalırsın.

Bana manasız gelen tanrı kavramı üzerine bir agnostiğin karar verebilmiş olması. Ne de olsa "bilemeyizcilik" tabanlı bir düşünce ve karar verme bilinen birşey üzerine özür iradeyle seçim yapma durumudur. Laf aramızda ama zaten bir tarafa yatık duran bir gemide yolculuk ediyormuşsun. Umarım yelkenlerin seni doğru tarafa yönlendiriyordur zira bir amaca bağlanmamış ruh yolunu kaybeder.

victorianın dine dönmesi

tuli
Yadırgamadığım olaydır. nedense yeni bir akım dine dönmek bir kaç hafta önce imana gelen kuantum fizikçileriyle ilgili bir kaç haber okudum. Hepsi tüm ihtimallere karar veren bir üst iradenin olabileceğini öne sürerek dindar olmuşlar. Bir kaç aydır benim de dinlere karşı bir sempatim vardı, fakat yeniden okumaya başladığım iki kutsal kitapta yine tatmin edici şeyler bulamadığım için ateizm silahını tekrar kafama doğrulttum.

Aydınlat biz viki ne nedir ne değildir ? Bir ışık gördüysen bize de göster. Şüphesiz ki elçilerin haberlerini paylaşmak sevapların en onurlusudur.

hedonizm

tuli
Şüphesiz ki adı konulmuş en günahkar düşüncedir zira tüm büyük günahların temelinde yatan haz duygusudur. Etik bilmez bir felsefedir. Toplumumuzun çoğunun benimsediği bir düşünce olmakla birlikte ( burada olacak o kadar müziği çalmaya başlıyor. ) estetik algıyı maksimum düzeye vurdurması gerekirken tembelliğin verdiği haz yüzünden bir bok beceremeyen düşün-bilim silsilesidir. Çöptür.

mediocrogenius

tuli
Sözlüğe ışık hızında girmiş yazar, bazı entrylerine kaynak bırakması ile "hmmm", entryleriyle de "waow" dedirten yazar. Moderatör sende ışık gördü. Ofisinizi Yan odasına taşımanızı ve CV 'nizi incelemek istiyor.

yasemin hanum şu dosyalari geturun da bakalum e he he he he *fıs *fıs.

ataerkil düzen

tuli
cyborg manifesto'da gereksiz yere gömülen kavram. Fazla karalandığını düşünüyorum. Bazı feministler bu söylediğime sert bir şwkilde karşı çıkacaktır fakat dünyadaki kötü şeyler kadar iyi şeylerin de sebebi ataerkilliktir. Objektif bakmak lazım.

seviştikten sonra duş almamak

tuli
(bkz:midesizlik)

göte başa tükürük bulaşmış heryer terlemiş çarşaf bile nemlenmiş terden. bi gözünüzde canlandırın... 2 dakika soluklandıktan sonra en fazla 1 sigara içmelik vaktiniz var sonrasında duşa girmiyorsanız net bir hayvansınız. başka hiç bir açıklaması olmaz. salak salak araba çadır fantezileri övmeye hiç gerek yok tertemiz evinizde otelinizde sevişin sonra gidin serin bi duş alın götünüzü başınızı bi aklayın paklayın yazıktır günahtır sonra mantar oluyorsunuz frengi oluyorsunuz.

tekrar söylüyorum seksten sonra duş almayan hayvandır. hayvan oğlu hayvandır.

yazarlardan kitap önerileri

tuli
@soslupirana bkz: "fazla uçmadan" diyip 98 kitap önermek.

Burun ve siddharta önerilerini çok kıymetli buldum.ayrıca listede simon ve jean paul çiftini görmek de heyecanlandırdı fakat bakunin adlı esrarkeş ve freud isimli iktidarsız tadımı kaçırdı. Bunlar dışında muazzam bir set.

nefret edilesi çizgi film karakterleri

tuli
Beyblade'de ki bilgiç. Ne boktan bi çardı ağlayıp gameboy oynamaktan başka bişey bilmezdi kaplumbağa terbiyecisi kılıklı.

Pokemon'daki ash. Çarmendır'ı o kadar dışladı ki çocukken, çarmendır stress yüzünden sivilcelenip erken ergenliğe girdi ve çarizard olduğunda "yakışıklı ama piç" diye adlandırdığımız berkcanlara dönüştü. Okul çıkışı muşlu magmar'ı dövdüğü sahneyi unutamıyorum.

Çılgın korsan jack'deki "tayfadan önemli bir kişi". Adı bile yoktu öyle boktan adamdı ama önemli gibiydi. Tahminimce harita veya endüstri mühendisiydi.

yazarlardan kitap önerileri

tuli
Gereksiz tanım (sanki çok lazım her başlığa.): okur yazar yazarlardan okur yazarlara kitap önerileridir.
ciddi misin ? Ben de garnitürlü pilav tarifi sanmıştım.


Özellikle müridim olmak isteyen gençlere simyacı'yı tavsiye ediyorum. Çünkü önemli olan varmak değil, yolda olmaktır.

Milan Kundera'nın az popüler olmuş, ama yine de çok da harika almayan kitabı varolmanın dayanılmaz hafifliği. İsmi kitaptan daha güzel haberiniz olsun.

Bilim kurgu severlere homo deus, homo sapiens ikilisini öneririm. Ben bu iki kitabı paralel okumaya çalıştım bi bölüm ondan bi bölüm bundan diyerek. Niye derseniz çok güzel iki kitap ikisi de fakat akıcı değiller. Arasında "ee ne alaka şimdi ?" , "banane bundan ?" diyeceğiniz yerler var ama öğle molası okumaları için uygun iki kitap.

Eğer "ben amatör okurum yok mu daha hafif bişeyler ? :(" diyorsanız aziz nesin hikayelerinden kördöğüşü'nü tavsiye ederim. Güldürürken düşündüren, hatta kızdıran bir kitap.

Siyasi görüşünüz aziz nesin okumaya müsait değilse kitap okumaya çalışmak yerine kıraathanede takılabilirsiniz, reis övebilirsiniz falan. Ya da herşeye rağmen o'henry'den son yaprak okuyabilirsiniz. Hiç bir mesaj içermeyen 4837272 tane hikayenin yazarı da büyük ihtimalle sizin kadar bayağı bir insandır.

"Milader miz moş adam mıyız, düzgün kitap öner ?" Diyorsanız aşağıdaki liste tam size göre.

şeker portakalı (lütfen oku artık şunu)
son dilek (a. Sapkowski)
kavgam (Arnold hitler miydi neydi boktan bi yazarı var)
kokoloji 1,2,3 ( bilim mi oyun mu ne sikim olduğu belli olmayan bişey)
sinecod öksürük şurubu prospektüsü (tıpçıların ders dışında vakit bulup okuyabildiği tek şey djdjshsjsk)

ırkçılığın yanlış olmaması

tuli
Arapların Hain olduğu bilgisinin genel geçer olmasıyla anadolu topraklarında kabul görmüş tez. Bunun yanı sıra esmer vatandaşların sadece spor ve bas gitar çalmakta başarılı olması yine herhangi bir ırka ait herhangi bir iyi ya da kötü özelliğin olabileceğini kanıtlayabilir niteliktedir. Ayrıca goblin halkının tarihin en başından beri çok az gelişmiş olması ve gelenin geçenin goblinleri sikmesi de yine bu tezi kanıtlar.

beyin yakan at soruları

tuli
tarantino filmi gibi başlık. Tekrik ederim.

Ç*cuklar müjde ! düldül'ü kıskandıran kampanya !
4 Ocak'tan sonra isteyen herkes dıgıdık dıgıdık ! Üstelik bu kadar da değil 1 yıllık üyelik alanlara nal ve rakı beyazına boyanmış havuç hediye ! (doğru yere dikerseniz unicorn sanabilirler)Neyse ben burda bi derdimden bahsetmek istiyorum. Ben bir unicorn'a aşığım ve malesef tipim kediye beş kala domuzu on geçe. Karakterim de arap atından hallice. Zor açılıyorum. Sonradan açılıyorum. Ben bu unicorna açılmak istiyorum ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Bi gün küpşeker mi ısmarlasam balya saman mı bilemedim hangisini daha çok sever unicornlar acil yardım.

demet akalın okan kurt barışması

tuli
"aşkım ben seninle evlenebilmek için anasının gözü gibi borca girdim ya hani.."
-ee ?
"hani çocuğumuz da var ya hani onun da bi sürü masrafı var ya hani"
-eee okan eee ?!?
"senin şu son konserden gelen parayı bana versene evin ipoteğini kaldıryım .d .d"
-sitir git okan niye veriyomuşum !?
"iyi o zaman demetin kocası sokaklarda uyuyo desinler, kıçına giymeye donu kalmamış desinler..."
-öfff... Tamam aq tamam. Ne kadar lazım ?
"150 milyon cuk .d .d.d"
-....
"....? .d.d.d"
-100 veririm gerisini nasıl hallediyosan hallet...
"heyt bee aşkım benim be harbi hatunsun yemin ederim .d.d.d"

erkeklerin elbise giyememesi

tuli
ağır derecede saçma bir şey. ben bazen görüyorum etnik desenli entariler falan var alıp bir erkek giyse "hele tipe bak eşşoğleşşek ya ibne ya da arap!" diye tepkilerle mağruz kalır fakat bir kadına daha çok yakışmasına ihtimal bile yok. bazı koyafetlerin cinsiyeti olmamalı. erkek tangası var ama erkek elbisesi yok. saçmalık.

don giymemek

tuli
hiç değilse uyurken yapılması gereken şey, pijama don gibi bişey zaten bi de onun içine don mu giyilir ? akıl var mantık var insanın götü mötü terliyor saçma sapan. gün içinde don giymek de çok saçma zaten ben istiyorum ki insanlar var olan malzemeyi görsün ona göre davransın. dosta güven, düşmana korku salmak istiyorum ama olmuyor. ayıp olmasından çok ayıplanmaktan korkuyor insan. yoksa donsuz da gezilir.
0 /