yazarların fobileri

freudunyancisi
Bu fobi Sayılır mı bilmiyorum ama garip bir çekincem var. Anime izleyen insanlardan bir miktar korkuyorum. Sanki içlerinde hep gizledikleri Büyük bir katil adayı varmış gibi. Saçma olduğunun farkındayım. fobilerin genel mantığı da budur zaten. Gereksiz ve mantıksızdırlar. Tıpkı rasyonel olmadıkları gibi. Bunun farkında olmakla birlikte yine de normalleştiremiyorum. İzlediğini bildiğim kişilerle iletişim kuramıyorum pek. Hatta Sikimsonik bir isim de bulmaya karar verdim eğer literatürde adı yoksa onu da editlerim bir ara.
ekonometrist
Fare fobim var ama öyle görünce çığlık atıp koltuğuna üzerine fırlayanların korkusu gibi değil ciddi ciddi korkuyorum. Hamster bile görmeye dayanamıyorum. Köyde dedemin önünde senelerce kalmadım fareler var diye bir gün zorla kalmaya ikna ettiler. Zaten korkudan uyuyamıypru gözümü sımsıkı kapatıyorum bir şey görmiyeyim diye gözümü bir açtım pencerenin önünde fareler geçiyor. Öyle bir çığlık atıp ağladım ki bütün ev ayağa kalktı bir daha orada kalmaya zorlamadılar ve cidden fobim olduğuna inanmaya başladılar. Eskiden ismini bile duymaya tahammül edemiyordum. Bir de bu fare korkumla ilgili olabileceğini düşündüğüm tek bir olay var baya küçüğüm, bir gece uyumadım, tvde kanalları zaplıyorum o anla ilgili tek bir sahne hatırlıyorum bir adamı fare dolu bir odaya attılar ve adamı fareler yemeye başladı. tek hatırladığım bu.
biletci
Kelebek fobisi. Yanınıza bir kelebek yaklaşacagı, daha da fenası üzerinize konacagını dusunmenizde bile oluşan dehşet ve korku durumu. Ozellikle yaz aylarını bir kabusa cevirir. Odaya bir kelebek girerse o gece orda uyumazsınız, ya o ölecek ya siz. Büyük, küçük, beyaz, açık kahve.. Ozellikle açık kahverengi olanlari düşündüğünüz an tüylerinizin ürpermesi. Neyse ki sosyal mecrada boyle bikac insanin daha oldugunu görürseniz rahatlarsınız. Ayrıca sadece 1 gün yaşadıkları koca bir yalan