yeni yıldan beklentim

potato
Lütfen Her şey daha da kötüye gitsin. Çünkü iyilik diledikçe hep kötü şeyler oluyor. Aslında çokta umrumda değil ama. Normal bir şey bakıldığında Dünyamız altı üstü Bir defa daha Yıldızımız olan Güneşin etrafında döndü. Biz niye bunu kutluyoruz ona da anlam verebilmiş değilim neyse sustum.
rainmaker
yeni bir yıldan hiçbir beklentim yok. ondan alacağım var. sadece bu yıldan değil, ömrümün devamında da almam gereken, bana koca bir hayat borçlanan çok yıl var. 23 yaşında olmak demek, ömrün hemen hemen yarısını görmek demek, -benim gibiler için- zira ki ben 50'den sonrasını görmek istemiyorum ve 23 yılım hiç uğruna, boktan bir dünyaya göz açmak ve olanları seyretmekle geçti.

nietzsche'nin dediği üzre korkak da değilim üstelik. ama ben neden göçedemiyorum? neden bugün gözümü copenhagen'da açamıyorum? neden irlandamın -evet, irlanda benimdir ve sizindir, dünya hepimizindir- doğasının soğuğunda içimi ısıtamıyorum? ben dünyamı neden gezemiyorum ve her yemişin tadına bakamıyorum? işte yeni yıllardan bunun hesabını sormak istiyorum. bunu sadece kendim için değil, sizin için de sormak istiyorum.

bulutsuzluk özlemi'nin seyyare parçasında belirttiği gibi, bunun için mi geldik dünyaya arkadaşlar. bir kesimimiz okuyup memur olacak, bir kesimimiz okumadan sömürelecek, bir kesim istiklal'de bayrak satmaya devam edecek... derken, şu soruyu herkesin kendisine sorması gerekir; bunun için mi geldik? ömrün yarısı, emeklemek, okumak ve öğrenmekle geçiyor, bir yarısı emekliye ayrılmakla... aradaki çok küçük bir aralıkta da iş hayatı var. çalışıp didiniyoruz ve ne için yapıyoruz bunu? okuduğum üniversitenin tüm o boş, bomboş derslerinden bahsetmiyorum, onları bu probleme dahil etmek bile çerez kalıyor asıl meselenin yanında; ama biz ne için uğraşmaktayızdır?

e rain, hele bi siktir git o zaman diyenleriniz olabilir içinizde. onlar, hala daha neden bahsettiğimi anlayamamış olanlar, hayatı nefes alıp vermekten ibaret sananlar, benim size bu saatten sonra hayatı tanımlayacak ya da onu öğretecek gücüm yok inanın.

neyse, konu artık hayatı kavramaya gelmişse, konudan sapıyorum demektir. 2014'ten bu yana bir bataklıkta cebelleşip gidiyorum. benim gibi hiçlikte sürünenlere selam ederim.

yeni yıl ve ben, önümüzdeki süreçte çok kere yüzleşeceğiz nasılsa. o da bana, ben de ona pençelerimizi göstereceğiz ve birbirimizi öldürmek istemeden dövüşmeğe koyulacağız; fırsat bulursam, ona o sıra bunların hesabını da soracağım. herkese nice seneler.
tuli
Birinin kucağına yatıp uyumak. Kızgın demirle dövülmüş gibiyim hem sinirli hem yorgun hem de bitik, şöyle bir kaç ay birinizin dizine yatıp uyusam mis gibi adam olurum
ordoabchao
Şöyle güzel bir masaj iyi gelirdi. Küreklerimin üzeri beni rahatsız ediyor, boyun ve omuz bölgesi de o şekilde şöyle bir kaplıcaya da gitsem fena olmas.